Čtenářka73 Čtenářka73 komentáře u knih

Tuhle knížku jsem objevila díky výzvě a jsem za to moc ráda. Divadlo Járy Cimrmana miluju od dětství, ale pana Čepelky jsem si všimla až později díky mamce v Aktu, kterou zahrál prostě dokonale. Pak jsem náhodou zjistila, že napsal český text (mimo jiné) k Dobrodružství s bohem Panem, mé oblíbené písničce od Marty Kubišové. Pan Čepelka na mě vždycky působil strašně sympaticky a tento knižní rozhovor to jen potvrdil. Ač to sám skromně odmítá, svým záběrem by mohl směle konkurovat samotnému Cimrmanovi. Už se těším, až si od něj něco přečtu.

22.05.2020 5 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Opět velký nápor na city. Chvílemi hrozné, jenže u Hanišové mám vždycky pocit, že ta hrůza není samoúčelná, ale spíš očistná. Rozhodně stojí za přečtení.

02.01.2023 5 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Pokud se chystáte na dovolenou na nějaké odlehlé místo daleko od civilizace, raději si tuhle knížku přečtěte až po návratu. ;-) Jinak doporučuji přibalit s sebou. Příjemně mrazivé čtení, kdy se z krásné krajiny Beskyd stane zlý sen…

12.06.2022 4 z 5

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

(SPOILER) Zajímavý příběh, kde je vlastně nakonec všechno jinak, než se na první pohled zdá. Knížka pro mě byla příjemným překvapením.

19.04.2022 5 z 5

Zvěrolékař a jeho přátelé Zvěrolékař a jeho přátelé James Herriot (p)

Pohodová knížka plná humorných příhod, díky níž se opět ocitneme v prostředí yorkshirksého venkova a prožíváme úspěchy i nezdary místního veterináře. James Herriot nikdy nezklame, ale jeho předchozí knížky mají pro mě o něco větší šmrnc, proto ta jedna hvězdička dolů. Omlouvám se, pane Herriote, nasadil jste si laťku moc vysoko.

21.03.2021 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

(SPOILER) Napínavá detektivka s překvapivým rozuzlením. Pozor na manipulátory!

22.01.2023 5 z 5

Máme na vybranou Máme na vybranou Edith Eva Eger

Tuhle knížku mi doporučila sestra, ale ležela mi na nočním stolku několik měsíců, než jsem sebrala odvahu a pustila se do ní. Bála jsem se, že to bude těžké čtení, ale nakonec jsem ji přečetla za dva dny. Autorka díky své nezlomnosti a víře „Když přežiju dnešek, budu volná“ přežila nepřežitelné. Navzdory otřesným zážitkům a vlastně i díky nim se rozhodla pomáhat jiným lidem překonávat traumata.
„To, co se stalo, co jste udělali nebo co někdo udělal vám, se nedá změnit. Jak ale budete žít dál, přímo teď, je jenom na vás. Moji milí, můžete se rozhodnout být svobodní.“
Obdivuhodná žena, úžasná kniha o naději.
Díky, Reni ;-)

21.03.2021 5 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Velmi milé čtení v této nemilé době. Ačkoliv téma cestování v čase nevyhledávám, tady mi nijak nevadilo, naopak. Děkuji Databázi, že mě přivedla k této knížce.

12.03.2021 5 z 5

Schovej mě v dešti Schovej mě v dešti Jojo Moyes

Oddechová knížka na prázdniny. Na konci trochu červená knihovna, ale fajn.

15.07.2020 4 z 5

Pařížská knihovna Pařížská knihovna Janet Skeslien Charles

Další báječná kniha, kterou jsem objevila díky databázi. Výborně popsaný rozdílný vývoj charakterů různých lidí v době války s ústředním bodem Americké knihovny v Paříži. Velmi silný příběh, respektive dva propojené příběhy, ukazující mimo jiné důležitost a moc knih v lidském životě.

23.02.2024 5 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Moc příjemné překvapení od začínající české autorky. Pěkná detektivka, dobře vykreslené prostředí, bavilo mě to.

02.05.2023 5 z 5

Skvělá knížka, kterou jsem si poslechla ve skvělém podání Martiny Hudečkové. Velmi poutavě podaná historie. Určitě si přečtu nebo poslechnu i příběhy dalších žen Jindřicha VIII.

22.02.2023 5 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Trochu červená knihovna, ale moc příjemné oddechové čtení.

22.02.2023 4 z 5

Na kopci Na kopci Jiří Březina

Tohle je sice Březinova prvotina, ale dostala se ke mně až teď, kdy už mám přečtenu většinu jeho dalších knížek. A ani tentokrát mě nezklamal. Pěkná psychologická detektivka bez zbytečných krvavých scén.

22.01.2023 5 z 5

Pravidla zdvořilosti Pravidla zdvořilosti Amor Towles

Moc milá knížka, pohodové čtení, ale Gentleman to prostě není…

02.08.2022 4 z 5

Opilé banány Opilé banány Petr Šabach

Vtipná knížka o životě za „socíku“. Mnoho hlášek proslavil film Pupendo, ale pobaví vás i spousta dalších humorných až groteskních situací.

12.06.2022 4 z 5

Můj život mezi slzami a smíchem Můj život mezi slzami a smíchem Jiřina Bohdalová

Paní Bohdalovou mám moc ráda jako herečku. I tady je její vyprávění vtipné, zajímavé, místy dojemné a krásně doprovázené fotkami. Ale celkově na mě knížka působí útržkovitě, jako by autor jen tak slepil jednotlivé vzpomínky a bez jakékoliv návaznosti nebo souvislostí přeskakuje od jednoho tématu k druhému. Ocenila bych nějaké zasvěcení do pozadí.

12.05.2021 3 z 5

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Knížka, film, audioknížka - všechno mnohokrát čtené, viděné a slyšené a asi nikdy neomrzí.

12.03.2021

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Knížka je velmi čtivá, ale přes všechny hrůzy, které popisuje, mi Laleho příběh přijde dost zidealizovaný. Nějak jsem mu nemohla uvěřit a asi proto mě hlouběji nezasáhl.

22.05.2020 3 z 5

Clayův most Clayův most Markus Zusak

Trvalo mi, než jsem se začetla, trochu zvláštní styl a ty rvačky na začátku... Ale postupně se děj rozvinul, všechno do sebe zapadlo a zbytek knihy jsem přečetla téměř na jeden zátah. Hodně silné, ani nevím, kolikrát jsem si poplakala.

30.10.2020 4 z 5