coquus coquus komentáře u knih

Na věky věků Na věky věků Ken Follett

Krásný příběh z těžkých časů středověké Anglie. Napínavé části se občas střídaly s těmi poněkud rozvláčnějšími, ale i tak je to celkově vynikající román. Přesto musím přiznat, že příběh Pilířů země byl ještě o trochu lepší.

02.04.2016 5 z 5

Tajemný hrad v Karpatech Tajemný hrad v Karpatech Jules Verne

Příběh má zajímavý námět, který však mohl být rozveden a popsán mnohem podrobněji či dobrodružněji. Takhle mně to místy připomíná jen hrubý nástin děje, na jehož rozvedení už nedošlo.

02.03.2016 3 z 5

Zdislava a ztracená relikvie Zdislava a ztracená relikvie Vlastimil Vondruška

Oddechová nenáročná četba, u níž bych uvítal víc historických reálií, plastičtější popis tehdejšího života. Jsou zde celkem šikovně vylíčeny tři případy pro královského prokurátora, i když vyústění případu s relikvií mně připadalo velice předvídatelné.

26.02.2016 3 z 5

Neónová bible Neónová bible John Kennedy Toole

Od začátku do konce si příběh nese dost depresivní atmosféru, která je vylíčena zdánlivě prostým a jednoduchým jazykem. Každopádně tato kniha stojí za přečtení.

11.02.2016 4 z 5

Cesta pravého muže Cesta pravého muže David Deida

Skvělá kniha (nejen pro muže), která poskytuje mnoho smysluplných odpovědí. Hodně věcí mně díky ní docvaklo. Doporučuji.

07.02.2016 5 z 5

Trosečníci v řece meteorů Trosečníci v řece meteorů Jerzy Broszkiewicz

Když jsem jako kluk četl tuto knihu, zdála se mi v té době naprosto úžasná. Po několika destítkách let jsem se k ní vrátil, a musím říct, že už to nebylo ono. Příběh je pořád zajímavý, ale docela mně tu chyběla nějaká záporná postava. Ono vylíčení postav vůbec je tu takové více méně ploché. Navíc celá atmosféra příběhu působí tak hrdinsky, neohroženě a směle, že to až ubírá příběhu na autenticitě. Holt je to kniha, kterou je potřeba číst v určitém věku, kdy uvedené nedostatky moc neřešíte.

01.02.2016 4 z 5

Dům na kopci Dům na kopci Shirley Jackson

Knížka na mě působil celkem tajemnou a tísnivou atmosférou, což nemusí fungovat u každého.

28.01.2016 4 z 5

Dva hroby Dva hroby Lincoln Child

Lepší než předchozí díl a vcelku dobré a logické zakončení celé třídílné série. Trošku jsem tam postrádal nějaké to tajemno, které bylo tak přitažlivé v předchozích pendergastovkách. Tady se mně zdá děj vcelku předvídatelný, což je škoda.

12.01.2016 3 z 5

Horečnatý sen Horečnatý sen Lincoln Child

Skvělý začátek další trilogie s agentem Pendergastem. Děj má spád, dobře se to čte a už se těším na další díl.

15.12.2015 4 z 5

Plamen z Faru Plamen z Faru Michael Peinkofer

Jako odpočinková četba dobré. I když mám rád knihy tohoto druhu, čekal jsem asi trochu víc. Hlavní hrdinka mně byla docela sympatická, ale nejspíš mi nějak nesedl způsob či styl vyprávění.

30.11.2015 3 z 5

Místo, místo! Více místa! Místo, místo! Více místa! Harry Harrison

Děj knihy plyne až moc klidně, nikde žádné napětí, vše je hodně předvídatelné. Ten příběh by se mohl více méně odehrávat v kterékoli době, neboť bohužel jen omezeně těží z prostředí pochmurné budoucnosti, kam je zasazen.

29.10.2015 2 z 5

Bouře Bouře Lincoln Child

Jako fanoušek serie knih s agentem Pendergastem jsem nemohl vynechat ani tento román. A byla to jednoznačně trefa do černého. Od začátku do konce autoři udržují čtenáře v napětí, takže se to čte skoro samo. Doporučuji.

21.10.2015 5 z 5

Dračí hora Dračí hora Lincoln Child

První třetina knihy mně silně připomínala Rouhání od D. Prestona či Bouři od obou autorů tím, že i zde byla uzavřená společnost vědců téměř odříznutých od světa. Ale tím také podobnost končí, protože tenhle příběh je jiný. Hned od počátku to má spád a napětí, takže jsem tuhle knihu přečetl doslova jedním dechem.

21.10.2015 5 z 5

První kniha, která se mně od tohoto autora dostala do rukou. Celý vcelku jednoduchý příběh jednoho dne v pracovním táboře je napsán pro mně zvláštním stylem či jazykem, který se mi však velice zamlouval. Nejde o strohý popis, spíš kamarádské vyprávění. Barvité vylíčení poměrů a hlavně některé detaily - jako třeba nošení lžíce v botě nebo podělit došlým balíkem "důležité lidi" - ve mně dokonce vyvolaly matné vzpomínky na má vojenská léta.
Atmosféru zvůle a nesvobody podle mě vystihuje citát z této knihy:"'Nemáte právo svlékat lidi na mraze! Neznáte devátý paragraf trestního zákona!...' Mají. Znají. Ty to, kamaráde, ještě neznáš..."

21.10.2015 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Zajímavý příběh sympatického hlavního hrdiny, který to nikdy nevzdá. A to je možná ta slabina celé knihy. Kdyby totiž občas měl chvilku, kdy by si opravdu zoufal či nevěděl kudy kam, bylo by to celé mnohem uvěřitelnější.

06.09.2015 3 z 5

Muž z vysokého zámku Muž z vysokého zámku Philip K. Dick

Zajímavé téma, ovšem domnívám se, že se z něj dalo vytěžit víc. Na můj vkus tu je mnoho postav a vcelku málo děje. Ani myšlení či úvahy hlavních hrdinů mně nějak nedokázaly oslovit. Zaujal mě snad jen popis reálií tohoto světa.

06.09.2015 2 z 5