Plamen z Faru

Plamen z Faru https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/1755/bmid_plamen-z-faru-vBe-1755.jpg 4 55 17

Sarah Kincaidová série

1. kniha série Sarah Kincaidová. Paříž 1882. Mladá anglická aristokratka Sarah Kincaidová nemá už dva měsíce sebemenší zprávy o svém otci, významném archeologovi. Až z vládní depeše, kterou obdrží, se dozví, že Gardiner Kincaid plní na neznámém místě tajný úkol vlády, a je vyzvána, aby ho zastoupila na vědeckém sympoziu v Paříži. Sarah už je rovněž zkušená archeoložka, i když jí v Britanii jako ženě nebylo dovoleno vystudovat. Kvůli intrikám konkurentů je však posléze ze Sorbonny ostudně vykázána. Řízením osudu se v Montmartru setká s věštcem a hypnotizérem Mauricem du Gardem, jenž jí předá záhadnou kostku, kterou pro ni u něho lord Kincaid zanechal. Na otcovo přání má Sarah okamžitě odjet domů a vyčkat na jeho návrat. Du Gard se dívce svěří, že ve svém nedávném živém snu viděl jejího otce ve smrtelném nebezpečí. Sarah se okamžitě rozhodne po otci pátrat a zachránit ho, přičemž jediné vodítko pro ni představuje tajemný codicubus. V doprovodu du Garda podnikne dobrodružnou cestu z Paříže přes Maltu až do Alexandrie obléhané britskými vojsky. Pronásledovaní mysteriózním vrahem konečně po četných útrapách otce objeví a vysvobodí ze zajetí. Katakombami města se pak společně ještě s dalšími přáteli vydají po stopě největšího archeologického objevu antiky: bájného hrobu Alexandra Velikého a ztracené Alexandrijské knihovně...... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Knižní klub

Die Flamme von Pharos , 2008

Čmeláček
20.06.2022 5 z 5

Skvělá dobrodružka, dal jsem ji v podstatě na jeden zátah :))). Jen tak dál, pane Peinkofere!

m_martina
24.05.2021 5 z 5

Zajímavá dobrodružná kniha, která se mi dobře četla.

cukrovka
16.05.2019 4 z 5

Čtivá a zajímavá knížka. Příjemné čtení o dobrodružství odvážné Sarah, která se pouští do pátrání po otci i ztracené historii. Od autora se mi ale víc líbila Kniha z Askalonu.

Mr.JaroCZ
21.03.2019 3 z 5

Zvláštní kniha. Měl jsem na několika místech pocit, že už jsem něco takového četl (zvláště místo a honička v uličkách Paříže), ale jedná se o první vydání, takže nejspíš mea culpa. Jinak příběh čtivý, neurazil. Tři a půl hvězdy.

Dezi
15.08.2018 2 z 5

Zklamalo; dočetla jsem tento díl a stačilo mi to - dokonale zapomenutelné.
Příliš fantastiky na dobrodružný příběh, málo divů na steampunk nebo fantasy; také komu to bylo určeno není jasné.

85098211
09.12.2017 5 z 5

Mně se tato kniha líbila hodně! Bylo v ní všechno, co k dobrodružné knize patří, strhující příběh, pátrání po ztraceném otci i pokladu, špetka magie a romantiky. Opravdu mi Sarah připomínala Indianu Jonese v sukních. A co bych ještě ráda zmínila - moc se mi líbilo, že se v knize objevil i Jules Verne. To bylo opravdu milé a vítané zpestření :-).

Kerberos
19.06.2017 4 z 5

Historie,záhady,hledání pokladů,těším se na další díl.

JPBelmondo
09.04.2017 4 z 5

Napínavé, dobrodružné a velmi příjemné čtení.

jarkamet
16.04.2016 3 z 5

Ale ano, dalo se to číst, i když jsem očekával víc. Připadalo mi to takové dětské, naivní. Taková míchanina Verneho a Maye. Námět výborný, ale výsledek rozpačitý.

coquus
30.11.2015 3 z 5

Jako odpočinková četba dobré. I když mám rád knihy tohoto druhu, čekal jsem asi trochu víc. Hlavní hrdinka mně byla docela sympatická, ale nejspíš mi nějak nesedl způsob či styl vyprávění.

orinka3
13.03.2015 5 z 5

Hezky jsem si početla, zapomněla na svoje starosti a cítila se, jako když jsem poprvé viděla film Indiana Jones a Dobyvatelé ztracené archy. Líbí se mi i využití historických skutečností.

jindrusa
07.09.2014 5 z 5

Napínavé, chvílemi lehce do sci-fi, ale jako odpočinková četba je to super.

tenax
23.03.2014 4 z 5

Trochu Indiana Jones v sukních na sklonku 19. století. Jako první díl tetralogie mnoho věcí a záhad naznačuje a nedovysvětluje, takže logicky čtenáře nutí k těšení na další díly. Nejsem výjimkou.

lanusinka
13.01.2014 5 z 5

pět hvězdiček je z objektivního hlediska asi nadhodnocení, ale mě to strašně bavilo a po dlouhé době to byla knížka, která mě donutila dohledat si nějaké reálie o událostech probízajících na pozadí příběhu...

Ra-Amon
10.06.2013 4 z 5

Knihu jsem četl po druhé, protože se mi dostalo do ruky pokračování a nějak už jsem si přesně nemohl vybavit děj. A musím říci, že na podruhé o bylo o hodně lepší. Poprvé jsem hodnotil třemi a na podruhé čtyřmi hvězdičkami. Kniha měla celkem svižný děj odehrávající se jak Evropě,tak následně v Egyptě. Zajímavé bylo i vyzobrazení konce 19.století,kdy technika byla teprve v plenkách. Těším se na další dobrodružné pokračování Sarah.

medvídě
11.05.2013 5 z 5

Zajímavý příběh a už jsem zvědavá na další pokračování. :)

hkrat.sn
11.04.2012

kdo by nemiloval Sarah a její dobrodružství a myslím, že je jen málo (neřknu-li nikdo) kdo by Sarah nedržel palce !