Consolate Consolate komentáře u knih

Ohně v temnotě Ohně v temnotě Louise Doughty

Autorce se podařilo vytvořit ve své knize působivý obraz zaniklého romského světa v časech první republiky i živě přiblížit opomíjeny romský holokaust. Lidské vyprávění i přesná historická fakta hodnotím 5 hvězdičkami.

25.04.2017 5 z 5

Porodní bába od řeky Hope Porodní bába od řeky Hope Patricia Harman

V hlavní roli porodní bába. Přestože podobných knih v současné době vychází mnoho, tato kniha se od nich liší. Především znalostí problematiky. Je znát,že autorka je už 30 let porodní asistentkou; porodních příběhů je tu spousta a opravdu zajímavých. Netypická je i doba a prostředí, kniha se odehrává ve 30. letech v Appalacskych horach, v dobe krize. Poznáme život farmářů, horníků, postavení černochů, žen, a na své si přijdou i milovníci zvířat. Knihu ráda doporučuji ostatním čtenářům.

25.03.2016 5 z 5

Nebudu nenávidět Nebudu nenávidět Izzeldin Abuelaish

Doporučuji přečíst si i Jitra v Dženínu a Studená řeka, obě o současné Palestině.

28.01.2015 4 z 5

Indiáni: Praobyvatelé Severní Ameriky Indiáni: Praobyvatelé Severní Ameriky Thomas Jeier

Souhlasím s ostatními komentáři, fotografie jsou skvělé, jsou mezi nimi i dosud nezveřejněné, historické i současné. Je vidět, že vyhledáváním strávil autor spoustu času .Sem tam nějaký zajímavý příběh, ale informační a jazyková hodnota knihy je slabší.

22.10.2014 3 z 5

Agnes Agnes Hannah Kent

Kniha je úžasná napsaná tak, jako by ji napsala Islanďanka. Pro čtenáře, kterým se líbila, doporučuji stejnojmenný film, natočený v roce 1995, tedy ne na motivy této knihy, neobyčejně působivý a islandsky syrový... Jinak gramotnost děvečky Agnes nebyla na Islandu nezvyklá, tento stát si na gramotnosti svých obyvatel zakládá již od středověku.
Neznají mě.
Pořád mlčím. Jsem odhodlaná uzavřít se světu, zatvrdit srdce
a držet se toho, co mi ještě nevzali. Nemohu dopustit, abych zmizela.
Budu v sobě svírat to, co jsem, a objímat rukama všechny věci, jež
jsem kdy viděla, slyšela a cítila.

06.10.2014 5 z 5

Dům Tibeťanky Dům Tibeťanky Federica De Cesco

Kniha,kterou musíte přečíst na posezení.Smyšlená sága babičky,matky a dcery odehrávající se na pozadí skutečných historických událostí.Naprostá znalost reálií Tibetu,šokující informace,které se člověk běžně nedočte a vnitřní síla jednotlivých postav......Při čtení prožíváte s hlavními hrdinkami každý moment a nemůžete se od knihy odtrhnout.

04.04.2013 5 z 5

Z letopisů Angrie Z letopisů Angrie Charlotte Brontë

Je to asi tím,že stejně jako i jiné knihy od Bronteové,Gaskellové.. vydává nakladatelství Daranus,ale i jiná nakladatelství, jejich knihy ve velice zkrácené podobě.V češtině má tato kniha 160 stran,v angličtině 587 stran...Je to ale škoda,knihy se tím úplně mění.Stejné je to i u Cranfordu.
Proto knihu nehodnotím, této zkrácené verzi bych vysoké hodnocení dát nemohla....

25.03.2013

Mary Bartonová Mary Bartonová Elizabeth Gaskell

Trochu jsem se bála sociálního zaměření románu,ale nakonec mi nevadilo....Vykreslení poměrů,stejně jako charaktery postav jsou vynikající.Nechybí romantický příběh a napětí.Dokáži si představit i zfilmování příběhu.

06.03.2013 5 z 5

Klíč k minulosti Klíč k minulosti Tatiana de Rosnay

Nádherná kniha.Doporučuji i film.

28.10.2012 5 z 5

Kouzelný kalendář Kouzelný kalendář Jostein Gaarder

Kouzelná knížka.Ideální pro předčítání dětem v čase adventu.

28.10.2012 5 z 5

Cranford Cranford Elizabeth Gaskell

Souhlasím.Seriál je úžasný,kniha byla pro mě zklamáním.Zdálo se mi, jako by byla zestručněná....

23.10.2012 3 z 5