Indiáni: Praobyvatelé Severní Ameriky

Indiáni: Praobyvatelé Severní Ameriky https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/179523/bmid_indiani-65a5840b7c789.png 4 27 8

Přehledná encyklopedie INDIÁNI sleduje dějiny původních obyvatel Ameriky v uplynulých pěti staletích z pohledu „bílého muže“. Kniha přibližuje tradice a současnost 29 nejznámějších kmenů v 8 tematických oddílech. Autorovi se daří postihnout kmenové zvláštnosti, odrážející především přírodní podmínky jejich životního prostoru, a zároveň sleduje i soužití domorodých obyvatel s expandujícími bělochy. V jednotlivých kmenových portrétech přibližuje autor nejen indiánský lov a válčení, představu o řádu světa či rituály všedního i slavnostního dne kmenů, ale i jejich výhled do budoucna.... celý text

Literatura naučná Historie Encyklopedie
Vydáno: , Knižní klub

Das grosse Buch der Indianer: Die Ureinwohner Nordamerikas , 2008

Noisette73
15.10.2020 5 z 5

Velice krásná kniha, na křídovém papíře, kdo má rád méně textů a plno fotografií, vřele doporučuji.

Vlk.kh
31.12.2017 5 z 5

Já osobně jsem velmi spokojen. S textem jsem neměl problém a oceňuji velké množství zajímavých fotografií, které jsem doposud nikde jinde neviděl. Dávám plný počet.

Agastache
16.11.2016

Mně osobně při čtení nevyhovuje ten dvousloupcový formát. Věty jsou velmi složité, plné faktů, a daný sloupec je rozkrajuje na někdy i pět částí. Čte se to poněkud těžce. Nicméně jinak je to nádherný a dramatický výlet do indiánského světa plný informací, které jsem před tím vůbec neměla.

flipper27
09.12.2014 4 z 5

Mne to teda "nečtivé" moc nepripadá a to čeština nie je môj materinský jazyk. Každopádne sa mi niektoré informácie zdajú málo zrozumiteľné (napríklad tie o mytológii a viere pôvodných Američanov). Obrázky sú krásne.

pablovendat
16.11.2014 2 z 5

Chabý pokus napsat něco o Indiánech

Consolate
22.10.2014 3 z 5

Souhlasím s ostatními komentáři, fotografie jsou skvělé, jsou mezi nimi i dosud nezveřejněné, historické i současné. Je vidět, že vyhledáváním strávil autor spoustu času .Sem tam nějaký zajímavý příběh, ale informační a jazyková hodnota knihy je slabší.

Aniday
03.04.2014 3 z 5

... kvůli těm obrázkům...

Melanka
11.01.2014 3 z 5

Kniha má skvělou obrazovou dokumentaci, ale číst se moc nedá. Autor se často opakuje a hlavně je dílo mizerně přeložené do češtiny. Některé věty nedávají smysl a čtenář si je musí přečíst několikrát za sebou, aby pochopil, o co jde. Shrnuto - kniha je hezká, ale rozhodně ne čtivá.