Cojekomupotom Cojekomupotom komentáře u knih

Amazing Spider-Man: Návrat Amazing Spider-Man: Návrat Joseph Michael Straczynski

Díky této knize jsem se ve třinácti letech přestal děsit pavouků a ještě dnes odmítám u sebe doma vymetat pavučiny, protože pavouci jsou naši kámoši a chytáním létajících bzučících parchantů se starají o klidný spánek nás všech! Díky, Spidey!

08.02.2023 5 z 5

Kyselinovej test Kyselinovej test Tom Wolfe

Přidám se k nadšencům s tvrzením Za mne nejlepší kronika svobodomyslné stránky Ameriky let šedesátých. Která s reálnou Amerikou dnešní nemá nic společného. Buď seš v autobuse... Nebo jsi součástí problému, lol

27.01.2023 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Zas tak úžasný to nebylo. Ale chápu, proč jsou tu z toho všichni nadšení. V podstatě milý příběh, happyend, nadpřirozeno v podobě biblických zázraků. Jasnej materiál pro Hollywood a obyčejný mudlovský šmejdy. Nenadchlo, neurazilo. Takový King Light.

31.12.2022 4 z 5

Porno Porno Irvine Welsh

Vždycky jsem měl problém zapamatovat si jména, tak jsem si v prváku na gymplu všechny překřtil podle postav z této knihy, kterou jsem zrovna četl. Nedávno jsem si ji znova po sedmnácti letech přečetl, a byl znova nadšený. Dokonce tak, že jsem si znova pustil T2, jenž mě napoprvé zklamal, ale beru-li ho nikoliv jako adaptaci této knihy, ale jako to, co je, tedy samostatné alternativní dílko knihou volně inspirované, a tudíž nemůžu remcat, jsem konečně nadšený i z něj. Díky všem zúčastněným za to. Welsh je vážně kocour.

11.12.2022 5 z 5

Mrknutí obrazovky Mrknutí obrazovky Terry Pratchett

...no dobře, obálka tak trochu vypadá, jako by ji někdo s těžkou kocovinu splácal v MS Paint (...taky se pod ní radši nikdo jmenovitě nepodepsal...), ale jde tu především o obsah, a ten mě nezklamal. Líbí se mi, že (navzdory své - veskrze sympatické- sebekritičnosti) sir Terry už ve třinácti psal... prostě jako sir Terry. To jest skvěle. A též se zde opět ukazuje, že Jan Kantůrek byl stejně geniální překladatel, jako Pan Pratchett spisovatel. Po dočtení jsem se zamyslel a zjistil, že ty povídky, ze kterých jsem nebyl naprosto nadšen totiž nepřekládal on. Nic ve zlém, prohrát s tím nejlepším není žádná ostuda!

11.12.2022 5 z 5

Mít nebo být? Mít nebo být? Erich Fromm

Krutopřísný rapy.
...co jinýho taky čekat od knížky s názvem Meat nebo beat

21.07.2022 5 z 5

Program pro přeživší Program pro přeživší Chuck Palahniuk

Vše, co vím o domácích pracích jsem se kdysi naučil z této knihy. Ne, že bych někdy uklízel

19.02.2023 5 z 5

Kuře na švestkách Kuře na švestkách Marjane Satrapi

Podle mě ještě lepší, než úžasné Persepolis a Šitíčko. Inu, kdybych nebyl muž a muzikant jako Násir, ale více jako jeho žena-hysterka, asi bych taky mluvil jinak. Takhle mi to mluví z duše...

19.02.2023 5 z 5

Covid-19: Velký reset Covid-19: Velký reset Klaus Schwab

Číst to bylo utrpením. Já si teda docela užívám, že mě lidi mají za blázna, aspoň mám čas na čtení místo společenských styků, ale je to trochu smutné. Že všechny ty "konspirace" jsou vlastně oficiálně jejich strůjci uznány jako pravda, ale protože to neřeknou v televizi, pro debílky jsou to jen konspirace. Na druhou stranu, prokousat se tím je vážně otrava. Jediné plus je, že se dnes dají ebooky upirátit zdarma, jinak bych to popravdě ani nečetl, kdybych za to měl platit. Vlastně už se to dlouho snažím vytěsnit z paměti, abych mohl mít zas všechno na salámu, lol. Nonic

18.02.2023 odpad!

Filuta Filuta Terry Pratchett

Pravda je jen mlha. Pravda je, že vaši hrdinové nejsou hrdinové. Pravda je, že kdyby mě to nenaučil Mark Twain už dávno, věděl bych to teď. Pravda sice je, že Ankh-Morpork je lepší, než Londýn, ale i tak je to opravdu stále skvělá kniha. Prostě Pratchett. Jestli si myslíte, že to není pravda, pusťte si teda radši třeba televizní noviny a dál věřte tomu, že to, co vám cpou je pravda. Žádat vás totiž o službu lidstvu v podobě sebevraždy by zřejmě bylo příliš. P.s.: skoro jsem si myslel, že bych se měl začít stydět za to, že neznám Henryho Mayhawa. Ale když jsem prozkoumal nabídku jeho knih na našem trhu, opět jsem se utvrdil v tom, že stydět by se měli jiní. Klidně něco přeložim, kdo to vydá? Haha

18.02.2023 5 z 5

Na cestě s Deanem Na cestě s Deanem Carolyn Cassady

Upřímně... Nevím, zda je chytré věřit čemukoliv, co o komkoliv vypráví jeho bývalá, ale i tak jsem byl nadšený, že jsem tuto knihu ve čtrnácti objevil v antikvariátu. Každopádně... s těmi popisy dojezdů na metamfetaminu to autorka trochu moc zbytečně prožívala a zveličovala, ale jinak Zajímavá kniha, zajímáte-li se o "býtníky"

13.02.2023 4 z 5

Místo slepých cest Místo slepých cest William Seward Burroughs

Už jen za definici Johnsonů si zaslouží plný počet hvězdiček. *zakopni, slítni ze schodů a vlítni do zdi..*

13.02.2023 5 z 5

Poslední slova Poslední slova William Seward Burroughs

...aneb Kterak se Starouš Bull Lee dopracoval k poznání, že nejlepší herák je láska

13.02.2023 5 z 5

A: román A: román Andy Warhol

Nevim, jestli bych to znova dočetl střízlivý, lol, ale nemůžu říct, že to nebylo zajímavé

13.02.2023 4 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Knížka o dospívání. Škoda poslední kapitoly, co se do filmu nedostala.

08.02.2023

Partyzánská válka Partyzánská válka Ernesto Che Guevara

Ano. Když je někdo hovado jako já a/nebo se rád toulá v lese, tak se hodí si pamatovat, že největším nepřítelem partyzána jsou zaschlé zbytky jídla na špatně umytém nádobí. A odnesl jsem si z této zajímavé knížečky smutné vědomí, že nemůžu svůj mrzký resentiment plně přeměnit na chvályhodnou revoltu, poněvadž ozbrojená revoluce je v naší republice neproveditelná, jelikož naprosto chybí dva základní faktory. Boubínský prales (coby náhražka všudypřítomné džungle) prostě nestačí. A podporu lidu nikdy nezískám, protože polovina nejspíš vážně trpí mentální retardací, když nechápe ani základní poučky typu "s jídlem roste chuť" a nadšeně podporuje vůdce typu agent Bureš se slovy "on nebude krást, on už má dost". A velká část ostatních jsou domácí skřítci, ano, pane, né, pane, díky, pane. Anarcho SPOŽÚS se prostě nechytá. Ale minimálně vyznavače populární genderové rovnosti by určitě potěšilo, že Guevara přiznává ženám plnoprávné místo v revolucích jeho typu s tím, že ženy jsou sice slabší tělesné konstituce, ale snesou stejnou fyzickou zátěž jako muži, plus ještě mile podotkne, že oproti mužům mají ženy výhodu (schovku na tajné zprávy navíc). Chlast ala victoria siempre!

08.02.2023 5 z 5

Satanská Bible Satanská Bible Anton Szandor LaVey (p)

Četl jsem ve čtrnácti, a nijak zvlášť mě to - navzdory očekávání- nezaujalo. Respektive to zklamalo má pravděpodobně příliš velká očekávání. Nečekal jsem pouhou opozici ke křesťanství, ale něco zcela nového. Organizované náboženství je vždycky svým způsobem zlo. Pak jsem to četl znovu ve dvaceti a už se mi to zdálo lepší... Přišlo mi to jako taková slabší, populárně-naučná vykrádačka Nietzscheho a spol.,ale pár užitečných a pěkně formulovaných myšlenek tam samozřejmě je (*Satan není láska vyplýtvaná na nevděčníky*) & není to tak zvrhlé, nechutné a nesmyslně si protiřečící, jako je z velké části *originální* Bible Svatá, která v ní obsažené dobré myšlenky taktéž vykradla jinde. Doplňte si vzdělání. Navíc LaVey sám byl minimálně solidní hráč na klávesy, což se o zástupech lidí, kteří psali a revidovali Bibli Svatou říct pravděpodobně nedá, lol. Bigbít! Jo! Celkově lepší průměr.

01.02.2023 3 z 5

Bývalý bubeník Bývalý bubeník Herman Brusselmans

Mě to fakt bavilo. Přišlo mi to vážně vtipný. Četl jsem to v nemocnici s nadvakrát zlomenou očnicí, takže smát se docela bolelo, ale stejně jsem si nemohl pomoct. Odsýpalo to, jak pankový bicí. Film až tak ne, ale soundtrack měl dobrej, lol. Né každá kniha, kde lidé berou drogy musí být nutně vykradačkou mého milovaného Trainspottingu, lol. P.S.: Dokonce to bavilo i mou bývalou přítelkyni, a to už je co říct. Bavilo ji to natolik, že mi můj výtisk už nikdy nevrátila, haha. A byla tam krásná definice lásky. Něco jako "Všichni jsou pro ní čůráci a kundy, ale já jsem pro ni jednička." No nejni to krásný?)

06.01.2023 5 z 5

Praktická škola háčkování pro každého Praktická škola háčkování pro každého kolektiv autorů

Super i pro samouka, co o žádném řetízku nikdy dřív neslyšel (...fakt přemejšlim, zda nás to taky učili na ZŠ a já už si to nepamatuji, nebo...). Magický kroužek jsem teda pochopil až díky pinterestu, ale to je dost-dobře-možná spíše moje mínus... Jinak mi to též přišlo výstižné, přehledné a pochopitelné, pobral jsem z toho vše potřebné do začátku & už nadšeně počítám sloupky, kdykoliv mě něco se*e. Skvělá terapie & post-apocalyptic life skill, lol

09.12.2022 5 z 5

Bouře mečů 1 Bouře mečů 1 George R. R. Martin

(SPOILER) Tenhle díl je super, protože v něm konečně zemře Catelyn Stark, spolu se svou starší dcerou nejotravnější postava série!

25.10.2022