claudiecarmen claudiecarmen komentáře u knih

Moje dlouhé mlčení Moje dlouhé mlčení Erika Bezdíčková

Měla jsem tu čest být na besedě s paní Bezdíčkovou. Vždycky jsem si přála setkat se s někým, kdo přežil hrůzy koncentračního tábora. Myslela jsem, že bych měla spousty otázek, chtěla jsem se ptát a povídat si. Po besedě jsme dostali prostor na dotazy a mně bylo stydno se ptát - najednou jsem neměla otázek, bylo řečeno vše. Jen jsem byla schopna předat kytičku, kterou jsem si pro setkání připravila a přes slzy, které mi tekli proudem ještě asi dvě hodiny - poděkovat, za její povídání. Četla jsem spousty příběhů lidí, kteří prožili a přežili holokaust- Všechny mají společné jedno. To vyprávění je zcela bez emoční. Jako by popisovali naprosto běžnou věc. S paní Bezdíčkovou byl natočen dokument Neznámí hrdinové Erika Bezdíčková. Koukněte. Kdyby měl někdo zájem poslechnout přímo tu besedu, byla pořízena nahrávka, mohu poslat odkaz.

04.01.2020 5 z 5

Gestapo - Ze zákulisí nacistického teroru Gestapo - Ze zákulisí nacistického teroru Lucas Saul

Dost zajímavé čtení, jeden nikdy neví dost.

30.10.2019 5 z 5

Když byl bůh králík Když byl bůh králík Sarah Winman

jednou si ji přečtu ještě jednou.....

01.09.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Poprvé mě paní spisovatelka naštvala. Takové počtení, strhující příběh, nemohla jsem se odtrhnout a najednou konec. Uprostřed příběhu konec. Chci pokračování.......

13.08.2019 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Přečteno jedním dechem.

02.08.2019 5 z 5

Státníci a zločinci XX. století Státníci a zločinci XX. století Karel Pacner

Dočetla jsem, koupím, chci mít doma. Je dobré vědět.

01.08.2019 5 z 5

Útěk z Treblinky Útěk z Treblinky Chil Rajchman

Není nutno komentovat. Nutno číst.

04.02.2019 5 z 5

Klid je síla, řek tatínek Klid je síla, řek tatínek Zdenka Fantlová

Autorka ...Paní Zdeňka....je jedním z vyvolených, kdo přežili toto peklo. Nemůžu pochopit, jak. Jak může vůbec někdo toto přežít. Děkuji za ta slova.

08.01.2018

Moje ruská babička a její americký vysavač Moje ruská babička a její americký vysavač Meir Šalev

Krásně napsaný krásný příběh:-)

19.10.2017 5 z 5

Poslední žid Poslední žid Noah Gordon

Super. Téma židovství mě nikdy nepřestane bavit. Doporučuji.

19.10.2017 5 z 5

Tanec s nepřítelem - Válečné tajemství mojí rodiny Tanec s nepřítelem - Válečné tajemství mojí rodiny Paul Glaser

Dočetl jsem a hned jsem začala číst znovu. Také vyhledávám tuto tématiku a kniha mě velmi zasáhla. Je napsána věcně syrově. Věřím každému slovu. Roosje je žena, která se nenechala zlomit. Dnes se nám to hodnotí, že:? Ale zažít válku, zradu, Osvětim!!!! a další zradu po válce to zlomí každého. Roosje má můj obrovský obdiv. A Paul, který knihu napsal a nenechal se odradit také. Tuto knihu si koupím. Chci ji mít v knihovně.
A Vy... čtěte!!!! To co se dělo nesmí být zapomenuto.

27.09.2017 5 z 5

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Netřeba komentovat, je třeba přečíst......

09.09.2017 5 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Jedním slovem super. I když zdaleka nepatřím do cílové skupiny čtenářů( jak jsem se dozvěděla níže), kniha se mi víc než líbila. Vřele doporučuji čtenářům všech věkových skupin.

02.06.2017 5 z 5

Holčička, která spolkla mrak velký jako Eiffelova věž Holčička, která spolkla mrak velký jako Eiffelova věž Romain Puértolas

Krásná, milá, úžasná knížka. Tu si určitě koupím. Určitě si ji přečtěte-)

01.06.2017 5 z 5

Berlínská past Berlínská past Richard Birkefeld

Excelentní čtení. Vřele doporučuji.

01.06.2017 5 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Jodi nezklamala. Úžasná kniha. Těším se na další. Dej Bože, ať nepřestane psát.

14.05.2017 5 z 5

Útěk z Osvětimi Útěk z Osvětimi Andrej Pogožev

Velký respekt.

28.04.2017 5 z 5

Dopis Alexandrovi Dopis Alexandrovi Renata Laxová

Tohle by mělo být v povinné četbě.

25.04.2017 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Úžasný příběh, velmi čtivé. Poselství knih je jasné. Nezapomenu.

19.03.2017 5 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Nádherný příběh, jako ostatně všechny od tohoto autora.

13.03.2017 5 z 5