ClariceL. ClariceL. komentáře u knih

Ještě než umřu Ještě než umřu Jenny Downham

Musím přiznat,že ten smutek,který ve mně kniha vyvolává,je především z toho,jak reálně autorka zachytila postup nemoci jak po fyzické,tak i po psychické stránce.Jsou různé názory na Tessu,stejně tak na otce i matku.Můžeme být sebevíc empatičtí,ale pokud nezažijeme něco podobného,nikdy úplně nepochopíme chování,sny a jakou sílu může mít takový seznam.

31.10.2015 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Nová kniha,nový příběh vcelku dobře vymyšlený,ale ne neobvyklý.Boj s korupcí ve světě drog,stíny minulosti a touha po pomstě.Není v tom spousta brutálních scén,spíš mi přijde,že každá postava má svůj prostor,tak abychom ji poznali trošku víc.
Co chválím?Návrat na známá místa,podobná atmosféra,střídání kapitol tak,že to není nudné.Neměla jsem pocit,že bych knihu na nějaký čas odložila a chtěla jsem ji dočíst ke konci hned.Sonny je zajímavý,byl mi i sympatický,ale přece jen je...Jednu postavu jsem si oblíbila hned na začátku a ke konci mě trošku zklamala.
Co nechválím?Pocit napětí,touha dozvědět se víc do poloviny,ale tam někde cítím pomalý sestup.Působí to na mě tak nějak chladně bez nutkání dospět k vyvrcholení.Některé stránky by se daly zkrátit,ke konci už je víc zdlouhavých pasáží.
Celkově se mi kniha líbila,tak jak to mám u jeho knih ráda a po Krvi na sněhu,která mi moc nesedla,neuměla jsem ji vstřebat,je to zase Nesbo s troškou změny v porovnání s Holem.

25.10.2015 4 z 5