clare01 clare01 komentáře u knih

Krásně zdravá Krásně zdravá Jana Fabiánová

Není to špatná kniha, ale na můj vkus až příliš zaměřená na vegany. Každopádně, kdo potřebuje motivaci k tomu stát se veganem, tak se mu kniha může líbit. Pozitivně hodnotím část knihy, která se věnuje péči o duši a vztahy.

04.03.2019 3 z 5

Pohon: Překvapivá pravda o tom, co nás motivuje! Pohon: Překvapivá pravda o tom, co nás motivuje! Daniel H. Pink

Pokud byste si měli přečíst jen jedinou knihu o motivaci, přečtěte si tuto. Na pár stránkách obsahuje všechno - výsledky výzkumů, příběhy ze života, praktické rady, tipy na další knihy atd. Přesto, že se jedná o docela odbornou knihu, je psána srozumitelnou a čtivou formou. Za mě plný počet hvězdiček. Bylo by skvělé, kdyby vycházelo více takových knih.

01.03.2019 5 z 5

Úsilí: Hledání radosti a smyslu v práci Úsilí: Hledání radosti a smyslu v práci Thich Nhat Hanh

Čtení knih od Tthich Nhat Hanha je opravdu uklidňující. Vůbec nevadí, že se v různých knihách myšlenky opakují a vlastně se nedozvíte nic nového. Už samotné čtení jeho knih je úžasná meditace. Tato se zaměřuje na to, jak dosáhnout vnitřního klidu v práci. Věřím, že pokud se člověk bude řídit uvedenými radami, kniha mu může velmi pomoci.

23.02.2019 3 z 5

Koktejl štěstí Koktejl štěstí Iva Lecká

Není to špatná knížka, ale nic zázračného od ní nečekejte. Některé myšlenky jsou inspirativní, někdy si autorka hodně protiřečí. Jsou určitě daleko lepší knihy o štěstí a celkově o seberozvoji. Tato je spíš taková oddechovka, které nahrává krásně zpracovaná obálka a grafika.

20.02.2019 2 z 5

Kdybych ti rozuměl, tvářil bych se takhle? Kdybych ti rozuměl, tvářil bych se takhle? Alan Alda

Původně jsem si vůbec nebyla jistá, co mám od knihy očekávat, ale příjemně mě překvapila. Je plná srozumitelných a velmi zajímavých studií a výzkumů z oblasti komunikace a empatie. Tyto studie jsou doplněny vlastními zkušenostmi a zážitky autora. Je to ideální kniha pro ty, co se chtějí naučit být více empatičtí (a vlastně i lidští), ale kromě rad, jak toho dosáhnout, hledají i vědecké zdůvodnění, proč tyto rady fungují.

17.02.2019 4 z 5

Jak zhubnout těch blbých 6 kilo Jak zhubnout těch blbých 6 kilo Barbora Topinková

Extrémně zábavná kniha o hubnutí. Teda pokud vám sedne autorčin smysl pro humor. Mně sedl na 100 %. Každý, kdo je chronický dietář nebo jen člověk, který každé pondělí začíná jíst zdravě a cvičit (to jsem já), se v knize najde. Ale cílem knížky není jen pobavit. Poradí vám s tím, co a jak byste měli jíst, a to jednoduše a bez zbytečných keců. Za velké plus považuji i to, že autorka je Češka, takže všechny suroviny, které doporučuje, si můžeme koupit u nás. Knih o zdravé výživě už jsem přečetla mraky, ale tahle se řádí k těm nejoriginálnější a nejvtipnější. Teď už jsem jen zvědavá, jestli opravdu zhubnu těch blbých 6 kilo.

14.02.2019 4 z 5

Zachraňte si kůži! Zachraňte si kůži! Fabrice Midal

Výborná kniha o problematice vztahu k sobě samému, které trochu škodí špatně zpracovaná obálka. Není to jen další kniha o sebelásce, která vám bude radit, že si máte každý den 10x před zrcadlem říkat "Miluji se" a za pár dní z vás bude jiný člověk. Jde tu o mnohem víc. Autor nabízí hluboké filozofické úvahy o tom, jak se mít rád a přijímat se jako lidská bytost plná dobrých vlastností a nedostatků. Z oblasti lásky k sobě samému jde o top knížku. Kniha se čte velmi snadno a v tom je právě její kouzlo.

10.02.2019 4 z 5

Šlehačková oblaka Šlehačková oblaka Tereza Salte

Jednoduše krásná knížka. Jasně, pokud někdo hledá literární skvost à la Dostojevský apod., tak tato knížka jím určitě není a chápu, že pokud to někdo očekával, tak bude asi zklamaný. Každopádně tady nejde vůbec o to, jak ne/květnatým jazykem je kniha napsána, ale o obsah a pocit, který ve vás kniha zanechá. Vy, co zvažujete, že si ji přečtete, tak neřešte negativní recenze a pusťte se směle do čtení! Především knihu doporučuji všem, co právě prožívají nějakou životní ránu a myslí si, že je to konec světa. Terezin příběh vám ukáže, že takových ran můžete dostat spoustu, ale vždy je tu naděje, že se vrátíte zpátky na ten "šlehačkový obláček".

09.02.2019 4 z 5

Škola pařížského šarmu Škola pařížského šarmu Jamie Cat Callan

Knih s tematikou kouzla francouzských žen dnes vychází opravdu hodně, ale tato je něčím výjimečná. Možná je to tím, že autorka nerozebírá jen to, co bychom měli nosit, jak se líčit a co jíst, jak to často bývá v ostatních knihách o Francouzkách. Tato kniha je především o tom, jak se radovat z maličkostí a běžných věcí v životě. Nějaké hluboké filozofické úvahy tam sice nenajdete, ale určitě pohladí po duši a pozitivně vás naladí. Líbí se mi autorčiny myšlenky o cestování. Pro ty, co bojují s cizími jazyky a jsou věčnými začátečníky, má tento citát: "Vy všechny, které zápasíte se znalostí jakéhokoli cizího jazyka, si možná neuvědomujete, že každá bitva obsahuje mnoho vášně a energie, a proto se snažte mluvit. Musíte!"

09.02.2019 3 z 5

Pan Theodor Mundstock Pan Theodor Mundstock Ladislav Fuks

Zvláštní kniha. Četla jsem ji v rámci povinné četby do semináře české literatury. Kniha je psaná tak sugestivně, že jsem se dovedla sžít s Mundstockem a to ve mě vyvolávala docela nepříjemné pocity a nemohla jsem knihu dočíst. Podobné pocity jsem měla i u Spalovače mrtvol. Asi mi Fuksovi knihy nesednou, ale věřím, že mnoho čtenářů určitě dokážou oslovit, protože píše výborně.

05.02.2016 3 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Opravdu pěkná kniha. Zpočátku mě děj moc nebavil a do čtení jsem se musela trochu nutit, ale pak jsem se začetla a knihu přečetla za tři večery. Fajn je, že se prolínají dva příběhy dohromady, takže kniha nenudí. Myslím si ale, že tohle je spíše ten typ knihy, kterou si přečtete jen jednou, na chvíli vás okouzlí a pak ji založíte do knihovničky a znovu se k ní nevrátíte, takže dávám 4 hvězdičky.

04.02.2016 4 z 5