Zachraňte si kůži!

Zachraňte si kůži! https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/395786/bmid_zachrante-si-kuzi-KG7-395786.jpg 4 8 8

V knize Zachraňte si kůži! Staňte se narcistou nabízí filozof a spisovatel Fabrice Midal zcela nový pohled na báji o Narcisovi. Mýtický hrdina zde není sobecký muž zahleděný do sebe, ale člověk, který má poprvé možnost poznat svou pravou tvář, přijmout ji a mít ji rád. A to je podle Midala správný postoj, z něhož plyne zdravá sebedůvěra a láskyplný vztah k sobě a druhým. Prostřednictvím objevných závěrů a bezpočtu příkladů z literatury, mytologie a kultury Midal zábavným způsobem dokládá, že být narcistou je jedinou cestou, jak člověk může dobře žít a opravdu milovat – sebe i druhé.... celý text

Literatura světová Filozofie
Vydáno: , Grada
Originální název:

Sauvez votre peau: devenez narcissique , 2017


více info...

Přidat komentář

Slůník
19.02.2022 4 z 5

Kniha, kterou je dobré poslat dál, aby si ji přečetlo co nejvíc lidí.

hu_87
10.09.2021 4 z 5

(SPOILER) Většina lidí nesdílí moc vstřícný postoj k narcismu; je to pojem spojovaný nejčastěji se sebestředností na úkor ostatních, touhou po obdivu a dalšími věcmi, které o narcismu víme.
Zde se nám naskýtá poněkud odlišný pohled na narcismus.
Když si vezmeme legendu o Narcisovi, tak tomu vlastně bylo od začátku zakazováno, aby poznal sám sebe. A dle bájí a pověstí nemůžeme hned usuzovat, že byl za svůj "egoismus" potrestán. Proměnil se přece v květinu. Narcis totiž poznal sám sebe, soustředil se na své nitro (což je jakási hlavní mantra propagace narcismu jako takového).
Podle autora je být narcisem to nejlepší, co můžete v životě udělat. Pečovat o sebe, mít se rád i se svými nedostatky.
Autor také kritizuje heslo východních směrů alá "odhoď své ego", protože je podle autora chybně interpretováno.

V této společnosti, navzdory očekáváním, neshledává tento pán výskyt přílišného narcismu. Naopak. Tato kultura je podle něj charakteristická nedostatkem skutečného narcismu. Společnost se orientuje na výkon, úspěch, prosazuje se heslo "samochvála smrdí", než něco sdělit se zájmenem -já- se radši lidé uchylují k -my- (je to více kolektivistické a asi méně sobecké) a často, pokud někoho požádáme, aby "se v sobě šťoural", se setkáme se silnými emocemi, často smutkem-pokud se k tomuto kroku ovšem dotyčný odváží.


clare01
10.02.2019 4 z 5

Výborná kniha o problematice vztahu k sobě samému, které trochu škodí špatně zpracovaná obálka. Není to jen další kniha o sebelásce, která vám bude radit, že si máte každý den 10x před zrcadlem říkat "Miluji se" a za pár dní z vás bude jiný člověk. Jde tu o mnohem víc. Autor nabízí hluboké filozofické úvahy o tom, jak se mít rád a přijímat se jako lidská bytost plná dobrých vlastností a nedostatků. Z oblasti lásky k sobě samému jde o top knížku. Kniha se čte velmi snadno a v tom je právě její kouzlo.

Autorovy další knížky

Fabrice Midal
francouzská, 1967
2018  80%Zachraňte si kůži!
2019  57%Dej si pohov! A začni žít
2017  100%Tvárou k slobode