clara-josep clara-josep komentáře u knih

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Kniha se vypráví jako dobrodružný román, liší se tím, že vše se takto (pravděpodobně) odehrálo. Hrozně mě rozesmutnilo, (i když jsem věděla, že to tak musí dopadnout) když zemřeli Gabčík a Kubiš. Můžu to doporučovat všem, co o atentátu moc neví, kdyžtak bych potom navazovala knihou o Lidicích.

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

(SPOILER) Myslím, že Nasterea není zdaleka tak hrozná, jak jsem četla z recenzí. Neřekla bych, že je tak dobrá jako předchozí díly, ale fakt se mi líbila. S Ernovou smrtí jsem vůbec nepočítala. A překvapení (tentokrát ale příjemné) že Raven je sklenář. Kdy už bude další díl?

02.03.2023 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

I když na romantiku moc nejsem, spojení s historii mě lákalo. Teď už si jenom chci přečíst následující díly. Prostě skvělá knížka!!!!!

Kirke Kirke Madeline Miller

Podle mě je kniha o hodně lepší než Achiellova píseň. Kirké mi byla od začátku příjemná, na rozdíl od Achillea mi její problémy připadaly reálné. Tak reálné jak můžou ve světě bájí jen být. Hodně se mi líbilo, že autorka popisuje bohy jako marnivá stvoření, lačnící po obdivu, úctě a krvi. Kniha byla popracovaná do detailů, poskytla úplně nový pohled na ředcké báje.

Dva životy pana Perla Dva životy pana Perla Timothée de Fombelle

Určitě skvělá knížka. Je to prostě Fombellův styl. Ne každému se povede do knížky dostat, ale pokud ano, je to fakt zážitek. Hodně se mi líbí postavy. Celá knížka je důkladně propracovaná, a postavy se musí zalíbit každému. Takže se do toho určitě pustťe.

17.04.2023 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Podle mě to byla skvělá knížka - akorát málo příběhů:-)

24.11.2022 4 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Mám být upřímná? Eragon mě fakt zklamal. Všude o něm píšou, jak je to skvělá kniha, fantastický svět atd. Měla jsem vysoká očekávání, a možná proto se mi kniha taky nelíbila. Postavy byly úplná klasika. Vůbec nic se tam nedělo, všichni byly hrozně opatrní. Eragon se často choval příliš povýšeně. I kdybych chtěla, nemůžu to doporučit dál :(

08.04.2023 1 z 5

Sestry Sestry Raina Telgemeier

Znám - mám mladší sestru která je podobně otravná...

08.04.2023 5 z 5

Vláda vlků Vláda vlků Leigh Bardugo

Jedna z nepovedenějších knížek od Leigh Bardugo. Miluju její styl psaní, i příběh jako samotný je dokonale promyšlený a naprosto výjimečný. Charaktery byly, přesto že byly některé už z jiných knížek od ní, skvělé, a čtenář si je hned zamiluje. I já, a to jsem docela vybíravá čtenářka. Rozhodně neváhejte, a přečtěte si ji, nebudetet toho litovat

12.09.2023 5 z 5

Snoubenci zimy Snoubenci zimy Christelle Dabos

Já jsem na knihu vlastně narazila náhodou v knihkupectví. Okamžitě se mi zalíbila, a protože jsem věděla, že Baobab má většinou dobré knihy, koupila jsem si. Miluju a musím si přečíst druhý díl

21.05.2023 5 z 5