cincina cincina komentáře u knih

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Úplně na začátku jsem si myslela, že to bude další slátanina něčeho, co ani nebude stát za to. Ale spletla jsem se.
Zaujala mě obálka a obecně všechny ilustrace v knize, které jsou naprosto dokonalé!
Ale ještě více mě bavila samotná Aňa, protože jsem zjistila, že umí vážně vtipně psát. Je to takové oddechové čtení na léto a musím říct, že mě tahle kniha zabavila přímo skvěle! Doporučuji všem, kteří hledají něco vtipného, svěžího a krásného jak zvenku, tak zevnitř:)

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

K Saturninovi jsem se dostala už na základní škole. To jsem si ho přečetla jednou a ano, líbilo se mi to.
Potom jsem ho měla v povinné četbě na střední a to jsem ho přečetla znovu. A znovu. A znovu. Ten příběh mě tak baví! Pokaždé, když se do knihy pustím, tak mám pocit, jako bych ji četla poprvé, i když vím, co se stane a jak to dopadne. Příběh je naprosto vtipný a fantastický! Saturnin je moje srdeční záležitost:)

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Tohle je nejoblíbenější knížka mé kamarádky, takže když jsem pořád poslouchala prosby, ať si ji přečtu, tak jsem nakonec podlehla a začala číst. Asi teprve po dvou kapitolách mi došlo, co má hlavní hrdinka za problém a tím se mi to začalo líbit. Četla jsem s napětím až do konce, který... ne, že by mě nějak potěšil, čekala jsem, že to dopadne jinak.
Je to super čtivo, ale určitě bych si knížku sama od sebe nepřečetla, kdyby mi ji kamarádka nevnutila:D

22.01.2017 5 z 5

Můj táta Josef Lada Můj táta Josef Lada Alena Ladová

Než jsem si knihu koupila, tak jsem v ní zalistovala. Zaujaly mě ilustrace a styl psaní... to u mě rozhodlo.
Do čtení jsem se pustila až po nějakém čase a knížka mě nezklamala:) Dcera, která píše o svém tatínkovi tak krásně, že mi u spousty historek šly slzy do očí...
Nejvíc mě fascinuje asi to, kolik si toho pamatuje. Tolik historek, které se svým tátou zažila, nebo které jí táta vykládal... vtipně a poutavě napsáno!
Josefa Ladu jsem obdivovala, obdivuji a vždycky obdivovat budu. Za mě palec nahoru:)

13.11.2016 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Srdeční autor, srdeční záležitost:) Víc slov netřeba.

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Hvězdy nám nepřály jsem vůbec číst nechtěla, ale pod nátlakem kamarádek, jsem byla přinucena. Tím, že jsem věděla o čem to je a jak to dopadne, se mě ta kniha až tak nedotkla. Možná, že kdyby se o tom tolik nemluvilo a nebylo to všude, kam se podívám, tak by to dopadlo jinak.

09.10.2016 3 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Naprosto fenomenální kniha! Sice jsem jí četla tuším vloni, ale to nic nemění na tom, že je to příběh, který se vám zaryje do paměti. I já ho stále nosím v hlavě a už se těším, až se do knihy pustím znova!:)
Skvělý příběh plný zvratů, kniha mě neustále něčím překvapovala, bavila... někdy jsem sice byla zmatená, protože se tam odehrává více příběhů najednou, ale časem se v tom zorientuje každý a potom už to jde samo:)

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Když tady čtu, že někteří měli tuhle knihu jako povinnou četbu, tak jim závidím, protože něco takového bych si přála v povinné četbě.
Úžasná kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem a hodně toho ve mě zanechala. Shlomo byl úžasný muž, který dokázal přežít něco tak strašného, až je to pro všechny z nás nepředstavitelné.
Když jsem knihu dočetla, tak jsem nevěděla, jestli brečet nebo co vlastně dělat dál...
Proč jsem knihu četla? Protože ráda čtu knihy na tohle téma. Ale tahle kniha je jiná, hlavně kvůli tomu, že se dozvídáme o práci v krematoriích a celkově o věcech, které se ve škole neučíme.

Ideální manžel Ideální manžel Oscar Wilde

Oscara Wildea absolutně zbožňuju, takže přečíst si od něj další knížku je pouze a jenom radost :) Ideální manžel je taková velmi zvláštní oddechovka, kterou jsem přelouskala za pár dní a dost jsem se u toho nasmála :)

22.01.2017 5 z 5

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Další srdeční záležitost:) Byla jsem jak na divadelním představení, tak jsem četla i knihu samotnou. Jako četba k maturitě skvělé! Vtipný děj i samotné postavy.

Kočky a jiné příběhy o strachu Kočky a jiné příběhy o strachu Milada Mašinová

Kniha mě nejprve zaujala svou obálkou a hlavně svým názvem. Původně jsem si totiž myslela, že to budou právě nějaké povídky o kočkách... a nakonec tam byla povídka o kočce pouze jedna:D
Když jsem si přečetla anotaci, tak mě to velmi zaujalo a věděla jsem, že tuhle knihu si určitě přečtu. A také, že ano. Pustila jsem se do ní s nadšením a hltala jeden řádek za druhým.
Zkoušela jsem si tady najít nějaké recenze, ale kniha je nová, takže ještě tolik hodnocení nemá (ale to vůbec nevadí).
Překvapil mě styl psaní. Jasně, kniha je určená pro čtenáře starší 15 let (upřímně si neumím představit, že by tuhle knihu četlo třeba 10leté dítě :D). Ale povídky mě bavily a líbily se mi. Už tady někdo zmiňoval, že povídky jsou morbidní a s tím jednoznačně souhlasím. Některé momenty, kdy je kočičí mozek nabodnutý na jehlici, hlava rozlousknutá jako ořech... - jsou docela chuťovky. Ale mě na téhle knize zaujala právě ta morbidita. To byl ten důvod, proč jsem jí začala číst a dočetla jí až do konce. Těšila jsem se na každou povídku, protože v podstatě v každé povídce někdo umře, což je zvláštní :D Ještě jsem se nesetkala s takovým druhem knihy.
Takže já jí mohu jednoznačně doporučit!:)

03.08.2016 5 z 5