Cimeřan Cimeřan komentáře u knih

Conan: Zrozen na bitevním poli Conan: Zrozen na bitevním poli Kurt Busiek

Pane jo, tak tohle je KOMIKS. Pokud se kresby týče, jedná se o opravdové umělecké dílo. Dokonalý zážitek, Kurt Busiek i Greg Ruth zaslouží metál a ovace vestoje. Jednotlivé kapitoly jsou poutavé a dobře zpracované, oceňuji také kvalitní překlad do češtiny. Doporučuji pustit si k tomu soundtrack Conan the Barbarian od Basila Poledourise. Lahůdka!

A jen tak mimochodem, kanibal, který napadl Conana jakoby z oka vypadl Glumovi z Pána prstenů. :)

25.06.2020 5 z 5

Syn člověka Syn člověka Garth Ennis

Nejsem žádný ortodoxní fanoušek komiksu, ale tenhle mne celkem oslovil. Dostala se mi do rukou pětidílná sešitová verze, která je , bohužel, plná překlepů a hrubek.

Co celý příběh drží při životě je skvěle hláškující Constantine a precizní Higginsova kresba. Body dolů za celkem hloupý závěr, kdy se hlavní špatňák chová nelogicky jako v nějakém akčním céčku.

S přihmouřením jednoho oka 70%.

24.06.2020 3 z 5

Hustej nářez - komiks Hustej nářez - komiks František Kotleta (p)

Nejprve nadšení, zejména proto, že původní knihu jsem naprosto hltal. Potom zpozornění, že dějově je komiks dost očesaný. Pak vystřízlivění. Zejména z toho důvodu, že po umělecké stránce je toto dílko poněkud nevyrovnané. Namátkově srovnejme precizní stranu 65 s až pubertálně primitivní stranou 73.

Netvrdím, že Jana Kilianová neumí, jen to snad chtělo o trošku větší nasazení a např. řádné nastudování ženského těla (ňader). S jejím ztvárněním mužských hrdinů kupodivu žádný větší problém nemám.

Můj verdikt? Původní kniha: 95% Komiks 50%

17.06.2020 2 z 5