Christie2020 Christie2020 komentáře u knih

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Úžasná kniha, která se čte úplně sama. Osudy čtyř různorodých hrdinů prchajicích na lidi Wilhelm Gustloff. Asi všichni jsme slyšeli o Titaniku. A málokdo o lodi W.G., přestože její osud je snad ještě tragičtější.

30.01.2024 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Zpočátku jsem vůbec netušila, jaké tajemství se v knize ukrývá. Pak přišlo prozření a smutek. A obava o další oběť v řadě. Konec byl opravdu překvapivý a šokující.
Trošku náročnější čtení.

17.05.2023 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Asi bych taky chtěla bydlet v Bullerbynu. :-)

25.05.2022 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Tahle kniha mě neskutečně oslovilaodborně na úrovni, poukazuje na některé problémy ve zdravotnictví. Prostě můj šálek kávy, přestože mi postavy nebyly úplně sympatické.
Oceňuji, že autorka je jedna z mála, která si neplete pojem dehydratovaný s dehydrovaný!!!! Což mi v jiných knihách vždy hrozně vadilo!

08.07.2023 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Zajímavá a čtivá kniha. Už se těším na druhý díl.

30.01.2022 4 z 5

Černé léto Černé léto M.W. Craven

Super kniha. Koupila jsem ji na základě pochvalných recenzí a její čtení stále odkládala. Což byla škoda, kniha byla napínavá a úplně mě vtáhla do děje. Přestože víte kdo co udělal, tak nevíte jak a proč a nepřestanete, dokud se to nedozvíte.
Teď mě čeká Kurátor.

29.05.2023 5 z 5

Velmi zajímavé čtení. Pan Mareš je dobrý vypravěč a má v kapse spoustu historek ze své praxe vyšetřovatele. A jeho Případy 1. oddělení rozhodně nemají chybu.

13.12.2022 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Eleanor je svéráz! Ale je úžasná. A tahle kniha byla jako její hrdinka. Neuvěřitelně dojemný příběhy.

27.05.2022 4 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Kniha byla hodně zajímavá. Úplně jsem se u ní nebála, ale napínavá mi přišla. Občas byla i nečekaná.
Jednu * dolů za počet stran. Kdyby byla o něco kratší, tak by jí to prospělo.

09.05.2023 4 z 5

Mé cesty do hlubin mozku Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Pan profesor je jistě kapacita, rozhovor zajímavý, i když se spoustou věcí v medicíně i v jiných oblastech s ním nesouhlasím. Ale to není na škodu.
Jen asi, jak jsem z medicínského oboru, mi kniha nepřišla tak skvělá a zajímavá, jako rozhovor s kapitánem Helclem o létání.

19.11.2022 3 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Tak to byla jízda! Přečteno jedním dechem, nemohla jsem se odtrhnout…a večer jsem se bála! Konečně kniha, u které jsem měla opravdu husí kůži. Konec sice lehce krkolomný, ale výsledný dojem mi nepokazil.

14.03.2022 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Silný a čtivý příběh, i když trošku klišé a předvídatelný. I tak jsem ráda, že jsem se ke knize dostala.

11.03.2024 4 z 5

Kořist Kořist Yrsa Sigurðardóttir

Oproti poslední autorčině knize byla tato něco jiného a pro mě rozhodně mnohem lepšího. Nemohla jsem ji vůbec odložit.
Tři linie příběhu, které se nakonec spojí, ji činí čtenářsky zajímavou.
Část příběhu mi připomíná Djatlovovu výpravu.
Konec s prvky nadpřirozena je rozhodně překvapivý.
Knihy pro milovníky tajemna.

12.06.2023 5 z 5

Úžasný námět, úžasná kniha. Bála jsem se víc, než při kdejakém hororu. Nešlo se odtrhnout! Sice bych některé části s klidem vynechala-třeba některé sáhodlouhé vysvětlivky např. o KGB, nebo vyjádření sociologa k danému tématu.
Za mě plný počet bodů a už se chystám na Nová odhalení o expedici od stejného autora.

26.02.2023 5 z 5

Smrt staré posluhovačky Smrt staré posluhovačky Agatha Christie

Miluju Agathu Christie. Podle mě nejlepší autorka detektivek. A nejen tato kniha je toho důkazem.

19.01.2022 5 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Skvělá a čtivá kniha nejen o létání, ale i o životě. Přečteno jedním dechem.

08.01.2022 5 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Rozhodně zajímavý a alarmující příběh s koncem dávajícím naději. Všechny tři linie příběhu se nakonec propojily.

28.03.2024 4 z 5

Oko Oko Bernard Minier

První polovina knihy byla dokonalá! Napětí. Četla se skvěle. Zápletku ohledně Vincenta jsem nějak nepochopila a řešení mi přišlo trošku slabší a uspěchané. Škoda.

18.03.2024 3 z 5

Není úniku Není úniku Yrsa Sigurðardóttir

Skvělá a napínavá kniha, nemohla jsem se odtrhnout a chvílemi jsem se bála.
Jen nechápu Ásin divný motiv nevolat policii za každou cenu
Těším se na další díly se sympatickým Týrem a na to, jak se vyvine zápletka z dětství

09.02.2024 4 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Za mě průměrná detektivka. Vraha jsem sice neodhalila, ale příběh mě úplně nechytl.
Trochu mi vadilo, jak si všichni mysleli, že hned budou zavřeni, když řeknou pravdu Chápu, že to rak může být, ale jako motiv se to v knížce opakovalo příliš často.

06.08.2023 3 z 5