Christeene Christeene komentáře u knih

Hyperion (navíc povídka) Hyperion (navíc povídka) Dan Simmons

Skvele napsano. Preklad je famozni (kdyz porovnam s Padem Hyperionu, vubec bych nerekla, ze dila jsou od stejneho autora, takze to muselo byt prekladem). Vsechny pribehy, az snad na basnika, me moc bavily.

03.10.2022 5 z 5

Gentleman v Moskvě Gentleman v Moskvě Amor Towles

Oproti Pravidlum zdvorilosti se dostavilo jedno obrovske zklamani, a to z jazyka. Ta nadhera zde chybela na kazde strance. Pribeh hezky a zajimavy, zejmena v tom, jak nenasilne je popisovano i politicke pozadi.

07.08.2022 4 z 5

Neznámá společnost: Pohledy na současné Česko Neznámá společnost: Pohledy na současné Česko Pavel Pospěch

Zajimava temata, ktera jsou hezky zpracovana. Nekdy bych uvitala, kdyby se slo vice do hloubky nebo se nabizel nejaky zaver.

07.08.2022 4 z 5

Deník japonské manželky Deník japonské manželky Veronika Ageiwa

(SPOILER) Precteno. Tak by se to dalo shrnout celkem vystizne. Kniha ani neurazi, ale ani nijak neohromi. Jestli vas zajima japonska kultura a realie, tak doporucuji radeji jine cteni. Toto je spis denik pubertacky, co se tak nejak sama teprve hleda.

07.08.2022 2 z 5

Příběhy pražských dvorků Příběhy pražských dvorků Petr Sojka

Napad hezky. Zpracovani uz horsi. Nektere pribehy davaji smysl, ale nekde se skace od jednoho k druhemu bez zjevne provazanosti-mozna by pomohlo lepsi pouzivani odstavcu. Gramatika neni silnou strankou autora a bohuzel zjevne ani korektorky. Obrazovy material je dost amatersky a nekdy nedava uplne smysl…viz napriklad detail kliky.

07.08.2022 3 z 5

Držte si své děti Držte si své děti Gordon Neufeld

Hrozne, hrozne a jeste jednou hrozne. Horsi knihu jsem snad necetla. Jsem lehce za prvni tretinou a hadam, ze to ani nedoctu. Stale dokola se vicemene opakuje sdeleni, ze vazba s rodicem je dulezita a jako rodice mame zabranit patologickym vazbam deti s vrstevniky. Kniha je psana hrozne utahanym a nezazivnym zpusobem. Za me vyhozene penize.

27.04.2022 odpad!

Všichni lžou Všichni lžou Seth Stephens-Davidowitz

Nenadchne, ale asi ani neurazi. Znovu bych si ji asi neprecetla. Zadne wow se pro mne nekonalo. Pro nekoho to muze byt zajimave, ale pro nekoho, kdo pracuje s internetem a daty a trosku se zamysli, tak opravdu zadna bomba. Navic pasaze se dost opakovaly.

28.03.2022 2 z 5

Úzkostný pacient Úzkostný pacient Radkin Honzák

Kniha je urcena spise pro pololaiky az odborniky. Ja, jako nemedicinsky vzdelany clovek, jsem mela problemy s odbornejsimi vyrazy a prehledem farmak.

03.04.2021 4 z 5

Velká kniha vánočních detektivek a záhad Velká kniha vánočních detektivek a záhad Otto Penzler

Nektere z pribehu dobre, jine slabsi. Co me ovsem tocilo cele cteni, byl ten hrozny velky format knihy-do kabelky to rozhodne neni :-D

03.04.2021 3 z 5

Žena filmového kritika Žena filmového kritika neznámý - neuveden

Bohuzel, neda se jinak. Jedna hvezda, a to jen kvuli grafice obalky knihy. Jsem zena na MD, takze bych mela byt cilovka, ale neprislo mi to ani vtipne, ani zajimave, proste nic. Jedine, proc jsem knihu docetla, byl sber indicii k identifikaci autorky. A povedlo se ;-)

05.03.2021 odpad!

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Jeden z nejsilnejsich pribehu, co jsem o KT cetla. Nejednou jsem pres slzy nevidela. Ani po tolika letech a s tolika dukazy se cloveku nechce verit, co vse se mohlo udat. Co dokaze clovek udelat cloveku.

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Nevim, zda se to hodi napsat, ale asi ano...na knize se mi libi, ze sam autor rika veci tak, jak byly, jak je citil, jak je delal a jak by je udelal znovu. Co velmi ocenuji je, ze se zdrzel "bulvarniho" charakteru, tj. ze kdyz neceho nebyl svedkem (ale vi, ze se to rika/pise), tak rekne, ze to nikdy nevidel, nebo ze to nemuze dosvedcit, nebo ze si nepamatuje. To velmi ocenuji. Libi se mi i hisotricke shrnuti dane problematiky v zaveru knihy. Mozna to mohlo byt spise v uvodu, ale i na zaver je to fajn.

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Cloveku se chce napsat, ze kniha je az hrava. Hraje a vodi vas za nos az do uplneho konce.

Nesmazatelné záznamy Nesmazatelné záznamy Edward Snowden

Misty az desive, ale nedosahuje to urovne prozreni jako jsem mela u Kruhu od Eggerse (tam je to vetsi bomba, i kdyz je to fikce). Hvezdicku dolu davam snad jen za to, ze se autor vykresluje jako kladny hrdina, i kdyz pravdou zustava, ze “zlocinu” (ve smyslu poruseni zakona) se opravdu dopustil. A take za zdlouhavy uvod, kde autor popisuje svuj zivot uz snad od poceti.

31.12.2020 4 z 5

Já, doktor(in) Já, doktor(in) Kateřina Karolová

Cetla jsem uz jako blog. Vyborne napsane. Kazdy lekar je take predevsim jen clovek. A jako pacienti na to radi zapominame-tuto knihu doporucuji jako pripomenuti, ze i lekari jsou lide, nikoliv bozi a ne, neumi zazraky, i kdyz zrovna v pediatrii bychom si to vsichni prali.

02.12.2020 5 z 5

Prostor pro duši Prostor pro duši Vlastina Svátková

Za me to vystihl Pišta33-bohuzel jedno velke zklamani. Jedine pekne je venovani. Zbytek byl bohuzel tak nejak o nicem-neodnesla jsem si nic. Takova jednoducha zpoved velmi nevyrovnane zeny. Snad to alespon jako terapie autorce samotne pomohlo.

02.12.2020 1 z 5

Jsi tam, brácho? Jsi tam, brácho? Marek Herman

Dokonale. Pohled pana Hermana je mi opravdu blizky. Jeho prednaska-dokonala.

30.11.2020 5 z 5

Treblinka, slovo jak z dětské říkanky Treblinka, slovo jak z dětské říkanky Richard Glazar

Jsem asi v pulce a bohuzel musim souhlasit s jinymi recenzenty. Obcas je to proste shluk slov a nejasnych metafor. Cte se to opravdu spatne-o vztazeni do “deje” nemuze byt ani rec. Urcite doctu, ale jen z ucty k panu Glazarovi a vsem, co si to peklo museli “odzit”.

30.11.2020 2 z 5