Christeene Christeene komentáře u knih

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Jako vzdy skvele napsane a prelozene. Cte se to samo, jen tedy za me uz je zde dost nelogicnosti.

04.05.2023 3 z 5

Hvězdy na cestě Hvězdy na cestě Karin Krajčo Babinská

(SPOILER) Druha kniha a uz na prvni strance jsem si rikala, proc jsem si to delala. Ta vsudypritomna prirovnani mi lezla na nervy uz u knihy prvni. Pribeh je o nicem, kdyz se pujdete zeptat tetky do trafiky na jeji zivot, bude to zazivnejsi. Myslela jsem si, ze hure nez Tsunami byt nemuze, ale spletla jsem se, och, jak seredne, muze byt i hur.
Jen tedy shrnuti (spoiler!): Marta mrtva, Igor-nestastny, Tereza-zahorkla, nestastna a jeste tak jako alkoholicka, Vanda-nestastna a zbouchnuta, Adam-sadisticky, nasilnicky psychopat a ve finale asi nestastny, Anna-mrtva, Kluk-tak nejak smutny tulak, Mateo-vypsychnuty klavirni virtuoz, ktery uz si nejspis nezahraje.

29.04.2023 2 z 5

Dnes ještě ne Dnes ještě ne * antologie

Nebylo to vubec spatne. Jedna povidka byt nemusela, ale nekomu se zase mohla libit. Za me takove cteni do mhd nebo na vecer, kdy v tv nic nejde. Sbirka ukazuje, ze i cesti autori maji co nabidnout. Nekde by z dane povidky nebyla k zahozeni i cela kniha.

21.04.2023 4 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

(SPOILER) Musim priznat, ze to nebylo vubec spatne. Rozhodne me to mile prekvapilo. Na druhou stranu, ma ocekavani nebyla vysoka. Byly tam nejake veci, co mi vadily-proc se musely nektere pasaze opakovat doslovne? bylo nutne se jedine zene u policie tak okate vysmivat? A na zaver se ukazalo, ze je tam nejak moc psychopatu Zpetne me napada, zda tam byl vubec nekdo tak nejak stastny

02.04.2023 3 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Pribeh je krasny, tam neni co vytknout, vcetne pouziti realnych udalosti v mistrne kombinaci s fikci. Provedeni a jazyk je za me uz moc kostrbaty. Provedeni vazne v tom, ze nekdy neni jasne, kdo je kdo a kdo je prave vypravecem. Jazyk? To je mnohdy takova silenost, ze jsem mela problem nektere pasaze uplne nepreskocit. Mnohdy nebylo pres samou obraznost ani jasne, co chtela autorka sdelit. Nektere pasaze pro me byly opravdu utrpenim.

25.03.2023 3 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Detektivka? Vazne? Kde? Vrazda se stala az na strane 194! Kniha je radoby mysteriozni roman mozna. A i tam bych mela dost pochybnosti. Neni to uplne nejhorsi, ale take zadna hitparada. Namet je dobry, zpracovani pokulhava, asi tak bych to shrnula.

14.03.2023 2 z 5

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

Marne premyslim, co napsat pozitivniho. Ocekavala jsem hodne a dostala opravdu malo. Marne jsem premyslela, kdo ma byt cilovou skupinou, ale neprisla jsem na to. Hodne to pripomina knihy L. Lanczove, kdy jsem cetla knihu jednu, kdyz mi bylo nact a stacilo to i tehdy.

Pridavna jmena a obrazna prirovnani v kazde druhe vete je proste moc. Zapletka? Chybel tam uz jen zeleny muzicek z Marsu. Vseho moc vcetne poctu stran, i kdyz ty se nascitaly i temi radoby grafickymi predely v podobe 4 svislych carek.

11.03.2023 1 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Silne. Opet krasne napsane. Dekuji za knihu, ktera mluvi i o hrdosti, hrdosti cloveka za prislusnost k narodu. Pro mou generaci uz je to skoro nepochopitelne, pro generaci mych deti uz to bude zcela na urovni sci-fi, i proto je dulezite to popsat, aby se to dostalo i k teto generaci ve forme, ktera je proste dokonala.

Slysela jsem od znamych i knihovnice, ze druhy dil je slabsi, nez prvni. Musim nesouhlasit. Take se mi libi celkovy ton knihy, nikomu nic nenuti, nepodsouva a hlavne nesoudi!

08.03.2023 5 z 5

Zlá krev Zlá krev John Carreyrou

Skvela kniha, u cteni me mrzelo, ze neni prelozeno nic o Enronu, to by bylo take pekne pocteni. Musim priznat, ze nekolikrat jsem ve cteni musela zastavit a ujistit se, ze se to opravdu stalo. Poklona novinari za odvahu, se kterou provedl cele odhaleni. Doporucuji i film, ktery vznikl.

25.02.2023 5 z 5

Posilování stresem: Cesta k odolnosti Posilování stresem: Cesta k odolnosti Pavel Kolář

Dost odborna kniha - bohuzel strasne nezazivne napsane. Ocekavala jsem neco jako Labyrint pohybu, ale to jsem nedostala. Musela jsem se hodne premahat k docteni a docetla jsem ji vlastne jen proto, ze nenechavam nedoctene knihy. Skoda.

25.02.2023 2 z 5

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

Neni to uplne spatne, ale je to takove nedodelane. Asi jako bramborovy salat bez majonezy, porad je to bramborovy salat, ale neni to ono. Az jsem nekdy mela pocit, jako by knihu psali dva lide-chvilemi to bylo dobre a chvilemi vysroubovane do vysin cen v Parizske.

25.02.2023 3 z 5

Teorie podivnosti Teorie podivnosti Pavla Horáková

Az na zaver, ktery byl uz prece jen moc, tak za me prijemne prekvapeni. I ceske autorky mohou psat kvalitne a tato kniha je toho dukazem.

22.02.2023 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Pan Hartl je dobry bavic a tam by mel zustat. Spisovatel bohuzel neni. Urovni je to tak slohovka na zakladni skole. Ale verim, i dle vetsiny komentaru, ze sve ctenare to ma. Ja mezi ne opravdu nepatrim a zde bylo i jednou az moc, takze mozna jsou jine autorovy knihy lepsi, ale dost pochybuji.

22.02.2023 odpad!

Vrah je v každém z nás Vrah je v každém z nás Lucie Bechynková

Projev pana Stocka je takovy, rekneme, lidovy, coz me osobne lehce iritovalo. Co me ovsem iritovalo neskutecne, tak byl pocet gramatickych chyb-vazne Gbely?!

22.02.2023 3 z 5

Brilantne napsane. Napsat k tomu neco vic je zbytecne. Snad jen-doporucuji precist.

15.02.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Moc hezka kniha o tom, ze to, co mame a jak jsme s tim spokojeni, je vlastne jen o uhlu naseho pohledu na to.

05.02.2023 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Krasne napsano. Clovek si rika, proc ma kazdy z hlavnich hrdinu tak smutny osud, do chvile, nez si uvedomite, ze takovy zivot driv byl a ze my jsme si uz zvykli zit tak nejak snadno a bez zdolavani nejakych vyzev nebo prikori. Klobouk dolu zejmena pres hlavnimi hrdinkami. Za me povinna literatura jak vysita.

05.02.2023 5 z 5

Cityboy Cityboy Geraint Anderson

Osobne nesdilim to nadseni vetsiny recenzentu zde. Nevim, zda to bylo prekladem, ale cela kniha se strasne vlekla. Zadny wow moment se u me tedy nekonal. Posledni stranky jsem uz spis protrpela, nez ze bych si cteni nejak uzila. V knize je nejaky popis toho, jak to chodilo v City, ale rikam, k sednuti na zadek je to dost malo a popsane dost nezazivne.

05.02.2023 2 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Ke knize snad ani nejde nic dodat. Tu je proste nutne si precist a verim, ze kazdy inteligentni clovek si v ni musi neco najit. Ano, da se vytknout styl psani pani Borske, nebo podton doby, kdy byla kniha psana/vydana, ale jsou to jen nepatrna zrnka pisku na pozadi velmi silneho pribehu velke ceske osobnosti, a je nutne to prijmout, stejne jako sum starych filmu.

13.10.2022 5 z 5

Pád Hyperionu Pád Hyperionu Dan Simmons

Strasne zklamani oproti samotnemu Hyperionu. Nektere pasaze jsem precetla s vypetim vsech sil. Jak uz je tu zmineno vicekrat, jedna se o velmi prekombinovane dilo. Nektere linky nedavaly smysl a na konci se ukazuje, ze ho vlastne ani nemely. Stejne tak nektere postavy - zbytecne zahlceni jmeny bezvyznamnych postav. Samotne pasaze basni Keatse byly jaksi taktez redundantni.

03.10.2022 2 z 5