Česneksmedem Online Česneksmedem komentáře u knih

Genesis Genesis Chris Carter

Nejprve bych si dovolil poznamenat, že vysoké hodnocení má kniha oprávněně. Je to napsáno hodně drsně, takže některým z nás CHC posouvá hladinu nechutností, které jsme schopní ještě číst. Nevím, jestli je to dobře. Asi jak u koho. Poněkud ale nechápu to, že někteří komentující píší, že mají pochopení pro konání vraha. To je ale můj problém. Každopádně si rád přečtu další jeho knihu.

26.05.2023 5 z 5

Anděl v podsvětí Anděl v podsvětí Juraj Červenák

Tak to teda byla pecka!!! Asi nejlepší z celé série (a že je to parádní už od prvního dílu).
Jednou jsem musel trošku nechápavě zavrtět hlavou to když nadávali na plzeňské pivo. To si teda JČ dovolil dost . Knihu i celou sérii rozhodně doporučuji!

02.06.2021 5 z 5

Měl jsem psa a kočku Měl jsem psa a kočku Karel Čapek

Poměrně rozkolísané hodnocení této knihy docela chápu. Občas se zdá, že je to spíš kniha pro děti, občas asi zrovna ne. Každopádně Minda je hodně dobrá a o Dášeňce snad nemá cenu vůbec psát, to je dávno klasika. V tomto krvavém světě je to pohlazení po duši, které určitě stojí za přečtení.

22.09.2023 4 z 5

Ďáblova hora Ďáblova hora Deon Meyer

Na tuto sérii mně dal tip Marlowe (díky, kámo!). Zpočátku jsem poněkud klel nad neustálým střídáním tří linií příběhu. Naštěstí jejich rozdílnost ulehčovala orientaci. Prostředí Jihoafrické republiky je rozhodně nezvyklé a Deon Meyer se nevyhýbá ani choulostivým vztahům mezi rasami nebo alkoholizmu. Docela jsem se pobavil u jména John Afrika.
Je to celkem drsné čtení, přesto tuto knihu doporučuji a těším se na další díl.

25.07.2023 5 z 5

Vražedná lhůta Vražedná lhůta Andreas Gruber

(SPOILER) Zvolil jsem tuto knihu jako předskokana Genesis a byla to dobrá volba. Úchyl je dostatečně úchylný, a jak jinak, má k tomu pádné důvody. Postava nizozemského vyšetřovatele Marteena S. Sneijdera se skutečně povedla a možná někomu může způsobit kopřivku. Prostě silný jedinec. To jeho hulení jointů na policejních stanicích vypadá jako blbost, ale jeden nikdy neví...

24.05.2023 5 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Nalil jsem si slivovici s medovými víčky a četl. Musel jsem ale opatrně, protože někteří se po slivovici dostanou až do batolecího věku a ráno nemůžou ani mluvit, ani chodit, neřkuli číst. A je to četba, která vás bude provázet hned několik nocí až k ránu. Ke královské četbě královské pití.
Má to docela dost stran, ale ubíhá to celkem rychle. Nájemný vrah se jeví sympaticky, takže mu člověk (i vzhledem k jeho dětské minulosti) celkem fandí, zvláště, když se na scéně objeví holka do nepohody, která zpočátku v pohodě není.
Je v tom hodně psychologie a taky je to, s trochou nadsázky, poněkud rozsáhlá bajka. A jaké je ponaučení? Dejte si pozor na Splynutí.

11.01.2023 5 z 5

Dáma kontra strelec Dáma kontra strelec Dominik Dán

Tak podle komentářů bych se těžko orientoval. Od velkého nadšení po velké mrzení. Naštěstí jsem knihu přečetl a přikláním se k tomu nadšení. V očích některých to bylo dětinské. Budiž, každý má nárok na svůj názor. Za sebe mohu konstatovat, že jsem se moc bavil. Možná to bude i tím, že jsem kdysi hrával soutěžně tu hru s dámou a střelcem.

05.01.2023 5 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Byla to celkem jízda. Povedené dílko! Ke zvýšení napětí používány krátké věty a pozorný čtenář si jistě uvědomí, že po napsání základního příběhu vkládali autoři věty, které v textu září jako reklama.
Líbila se mi úvaha Sagy, že novináři nevyjadřují svoje vlastní názory, ale názory majitelů médií. To se naštěstí u nás neděje, a to ani na iDnes nebo v Lidovkách :).
Jo, a my kluci občas potřebujeme popostrčit. To vy ale víte.

02.12.2022 5 z 5

Knieža Smrť Knieža Smrť Dominik Dán

Tak tento poslední, mnou dosud nepřečtený díl, jsem si schovával jako zlatou minci. Ta, ale ne vždy svému majiteli přinese štěstí a radost. Mě tento díl rozhodně radost přinesl. Dobře jsem se bavil při Kukyho pěstitelských pokusech s kaktusem, i při docela častých gastronomických popisech kolem Váni. Další podařený díl!

21.05.2023 5 z 5

Kurátor Kurátor M.W. Craven

Oscar Wilde kdysi řekl: „Odolám všemu, kromě pokušení.“. Původně jsem si před třetím dílem chtěl dát pauzu, ale pokušení bylo příliš velké. Asi to bude tím, že nepatřím mezi flagelanty.
Začátek se zdál méně bombastický, ale docela rychle se to rozjelo. No a epizoda s Flynnovou je docela síla. O malinko slabší třetí díl si přesto zaslouží plnou nálož. Teď bude do konce září absťák.

31.07.2022 5 z 5

Les přízraků Les přízraků Juraj Červenák

Barbarič trochu chyběl, ale jinak znovu parádní počtení. Stein a Jaroš jsou houževnatí jako list kaktusu. Někdy si člověk říká, jak by to asi vypadalo, pokud by se dnes trestalo stejně jako tehdy?

06.04.2021 5 z 5

Karibské tajemství Karibské tajemství Agatha Christie

Slečna Jane Marplová je velice sympatická osoba. Pokud bych nebyl ženatý, určitě bych se jí otázal, zda nehledá někoho, kdo by jí pomohl umýt záda. V knize ji jeden moula nazval starou krákorou. Byl bohatý, takže měl pocit, že je studovaný primát, ale byl to kapánek osel.
Je to poklidné, příjemné čtení a vůbec nevadí, že pachatele uhodnete nejspíše už v polovině knihy.

08.10.2023 4 z 5

5 mrtvých starých dam 5 mrtvých starých dam Hans Gruhl

V roce 1970 stála tato velice dobrá detektivka 12 Kčs. Od té doby se trend, jak co se týče množství krve a ceny nejen knih, poněkud změnil. O to víc jsem s ní spokojen. Změnilo se i něco dalšího. Dnešní sedmdesátníci a sedmdesátnice jsou vesměs jako tehdejší lidé v šedesáti. Z toho vyplývá, že mnoho lidí má dnes více času třeba na čtení knih.

22.08.2023 5 z 5

Pro hrst dukátů Pro hrst dukátů Juraj Červenák

Osmý díl a pořád dost dobrý. To rozhodně není jednoduché. Dokonce bych řekl, že to bylo lepší než některé z posledních knih pana Vondrušky. Občas se zde vyskytují ostřejší výrazy, což se někomu nemusí líbit.
Dnes jsme zvyklí si pořád na něco v našem životě stěžovat. Jak by asi dnešní člověk uspěl v těch časech?
Těším se na další díl. Mám ale takový pocit, že nás pan spisovatel pomalu připravuje na konec série.

12.11.2022 4 z 5

Stará dáma vaří jed Stará dáma vaří jed Arto Paasilinna

Paní plukovníková působí na první pohled tak zesláble, že by neporazila ani vázičku s kytičkami. Osud má ale pro ni jistou slabost a ona sama má jistou vnitřní sílu. No a ti tři kumpáni, kteří usilují o její život měli beranice z osloviny a podle toho to dopadlo. Černý a docela absurdní humor, takže dobrý.

30.09.2022 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Jako první jsem přečetl 8. díl a nyní se pustil do dílu prvního. Teď je mým úkolem přispět do pestré voničky komentářů ke knize. Vzhledem k jejich počtu (momentálně 537) a navíc, má-li kniha 1 704 hodnocení je to již vlastně takřka nadbytečné. Snad jen dvě myšlenky. Dost komentářů se týká nesympatické vyšetřovatelky, která jedná jako chlap. Možná, pokud byste si přečetli životopis AM, tak pochopíte, proč zvolila takovou náturu. A na závěr se spoilerem (!) dodávám, že vraždit pomocí obsahu láhve Johnnie Walker Blue, to je fakt nářez.

14.05.2020 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Začnu lehkou kritikou. Vůbec se mi nelíbilo jméno hlavní hrdinky. Vždy, když bylo napsáno v textu, představivost v mé hlavě vykouzlila tvář, kterou by jistě žádná žena mít nechtěla. To jsou z mé strany takřka veškerá negativa. Ještě snad poněkud neuvěřitelný (svým výsledkem) jump bez lana.
Asi je to klad, ale začetl jsem se a najednou zjistil, že budu muset čekat na další díl. Doporučuji!

27.04.2020 5 z 5

S tebou mě baví svět S tebou mě baví svět Marie Poledňáková

Když jsme kdysi měli televizi, tak na filmové zpracování této knihy jsem se několikrát s chutí podíval. Tentokrát došlo v rámci mé poslední letošní nesplněné výzvy na knihu. Jsou v ní i fotografie z filmu, takže dialogy v hlavě slyšíte v podání oněch známých herců. A dozvíte se i něco navíc.
Země se sice nezachvěla, ale čtení je to parádní. A Matýskovi je dnes už přes čtyřicet.

05.12.2022 5 z 5

Z pohledu detektivek Chrise Cartera nebo Angely Marsons působí tato kniha mile naivně, což je ale zároveň i osvěžující. Obávám se, že v dnešní době by Hercule Poirot nemusel přežít ani svůj první případ.
Plusem této knihy je také číslovka 12. My, co si po obědě nedáváme čaj s mlékem, máme tuto číslovku v oblibě.
Fakt dost dobrý! I ta kniha.

27.10.2022 5 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Ten skok na začátek jsem chvilku musel vydýchat, ale pak to byla klasika. Navíc se mi náhodou podařilo prokouknout padoucha, takže musím dát za pět! Vše prozatím přečteno. No a v dubnu 2023 se Kim vrátí v novém příběhu.

06.10.2022 5 z 5