čekanka13 čekanka13 komentáře u knih

Muž, který si pletl manželku s kloboukem Muž, který si pletl manželku s kloboukem Oliver Sacks

Velmi zajímavé, dobře napsané, ale pro mne jako laika příliš odborné.

07.11.2015 4 z 5

Plameny pekla Plameny pekla Leo Kessler (p)

Hodně drsná, ale výborně napsaná kniha.

17.10.2015 5 z 5

Trenér Trenér John Grisham

Fotbal mi nic neříká a fanoušky nechápu. Když jsem začala knihu číst, nevěřila jsem, že ji dočtu. No, dočetla jsem, kniha mne dostala. Asi proto, že o ten fotbal nešlo v první řadě.

11.09.2015 5 z 5

Alef Alef Paulo Coelho

Z knihy jsem rozpačitá. Některé pasáže se mi četli krásně, jiné však mi připadaly moc vykonstruované, nudily mne.

15.07.2015 3 z 5

Hříšnice Hříšnice Tess Gerritsen

Docela dobrá detektivka říznutá kapánek červenou knihovnou.

11.05.2015 3 z 5

Čekárny mého života Čekárny mého života Lenka Reinerová

Velmi čtivá kniha, krásné vyprávění o peripetiích života autorky.

11.05.2015 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Čte se krásně, smrt, která příběh vypráví, působí kupodivu vlídně a sympaticky. Na rozdíl od některých lidí, o kterých vypráví.

01.04.2015 5 z 5

Volný pád Volný pád Lee Child

Napínavé od začátku do konce, není tam snad jediné hluché místo.

05.03.2015 5 z 5

Zběsilost Zběsilost Joyce Carol Oates

Otřesná kniha. Tak otřesná, že nedokážu napsat, jestli je dobrá nebo špatná. Šílený svět, který neznám a zaplaťpánbůh už nepoznám. Kniha plná emocí, násilí, ponižování, sexu, bezradnosti, naivity (?), jen lásky je tam jako šafránu.

23.02.2015 4 z 5

Vzpomínáš si? Vzpomínáš si? Sophie Kinsella (p)

Svižně napsaná oddechovka s příjemnou dávkou napětí.

09.02.2015 4 z 5

Smrtelná horečka Smrtelná horečka Francis Roe

Všechny knihy tohoto autora, které jsem přečetla, mne zaujaly víc. Toto - docela dobrá detektivka.

29.01.2015 4 z 5

Podzimní blues / Testament / Napospas vlnám / Sejdeme se v Benátkách Podzimní blues / Testament / Napospas vlnám / Sejdeme se v Benátkách Sam Bourne (p)

Karen Harterová: Podzimní blues - 3 hvězdičky,
Sam Bourne: Testament - 5 hvězdiček
Nick Ward: Napospas vlnám - 2 hvězdičky
Elezabeth Adlerová: Sejdeme se v Benátkách: - 1 hvězdička,

tedy průměr: - 3 hvězdičky

29.01.2015 3 z 5

Můj život po životě Můj život po životě Michal Viewegh

Všechny pocity popsané Michalem Vieweghem lze pochopit, bohužel pomoci mu snad může jenom čas. Asi by ho popudilo, kdyby si přečetl, co jsem právě napsala, podobných vět určitě slyšel (a možná ještě bude slýchat) strašně moc. Takové období je asi třeba "přežít" s nadějí, že bude líp. V každém případě, dal čtenářů možnost dovědět se, s jakými problémy se musí člověk po tak těžké operaci vyrovnávat.

21.01.2015 5 z 5

Doktorka Doktorka Francis Roe

Z toho, že jsem přečetla již druhou knihu tohoto autora, je vidět, že mne zaujal. Pro laika je velmi zajímavé nahlédnout, jak to funguje ve zdravotnictví, v nemocnicích, ve farmaceutickém průmyslu. Kromě toho dobře napsané a napínavé. Začínám proto číst třetí román tohoto autora a věřím, že mne opět nezklame

21.12.2014 5 z 5

Prvních 50 -100 stránek mne bavilo, pak už jsem tušila, co mohu čekat a na konci jsem, přiznám, některé stránky přeskakovala.

24.11.2014 3 z 5

Čtvrtá ruka Čtvrtá ruka John Irving

Nevím, snad jsem knihu neotevřela a nezačala číst v pravou chvíli. Po šokujícím začátku jsem už jen čekala, k jakému cíli se bude děj posouvat, bohužel jsem se nudila čím dál víc a ke konci jsem už přeskakovala (což dělám málokdy) a nakonec knihu zklamaná odložila.

20.10.2014 1 z 5

Bůh v troskách Bůh v troskách Leon Uris

Tato kniha mne nezaujala tolik, jako ostatní romány tohoto autora. Ale dobrý.

20.08.2014 4 z 5

Soud Jejího Veličenstva Soud Jejího Veličenstva Leon Uris

Další výborná kniha tohoto autora. Určitě stojí za přečtení.

26.05.2014 5 z 5

Milá č. 18 Milá č. 18 Leon Uris

Krásná kniha. O povstání ve varšavském ghettu jsem už četla mnohokrát, věděla jsem, kolik úsilí stálo Němce povstání potlačit, ale takhle podrobně popsaný vznik varšavského ghetta, podmínky v něm a nakonec rozhodnutí obyvatel ghetta povstat proti svým mučitelům, když celý svět na utrpení Židů v 2. světové válce (nejen ve varšavském ghettu) více méně nereagoval, jsem četla poprvé. Mohu jen doporučit.

01.05.2014 5 z 5

Exodus. Kniha I.-II. Exodus. Kniha I.-II. Leon Uris

Skvělá kniha, velmi dobře se čte. Jenže - od událostí popisovaných v této knize uplynulo přes padesát let a klid v této oblasti nikdy nebyl a není. Dá se to vůbec nějak vyřešit?

10.04.2014 5 z 5