čef Online čef komentáře u knih

Kněz Kněz Ken Bruen

Autor nalezl další polohu pátrače. Nejvíce se podobá soukromým detektivům americké drsné školy. Dostává však méně ran z okolí, o to více je drásán vnitřními problémy vyléčeného? alkoholika. Nalezení řešení není až tak důležité, dosahuje se více méně se štěstím a mimochodem, O odplatu se stará detektiv sám, neboť oficiální struktury jsou vesměs prohnilé, jakož i většina společnosti. Něco se však vždy nakonec zvrtne a z vítězství je opět prohra, takže se může zase v klidu nenávidět. Nevím sice proč - jeho postoje jsou vesměs morální, praktické chování vůči okolí je ovšem dost originální a diskutabilní. Kniha vyvolává spoustu přemýšlení nad sebou samým a to je vždy dobře.

15.05.2012 5 z 5

Než přijde úsvit Než přijde úsvit Peter Watt

Beletristicky zpracovaná historie počátku války mezi Austrálií a Japonskem. Děj je spletitý, někdy na úkor přehlednosti. Chyba je také v tom, že román Papua jsem přečetl až po tomto. Určeno čtenářům dobrodružné literatury se zájmem o historii 2. světové války.

13.05.2012 5 z 5

Po stopách bouře Po stopách bouře Peter Watt

Dobrá kniha, občas jsem se ztrácel v komplikovaných rodinných vztazích, nicméně děj z málo známé australské historie je velmi zajímavý a poutavý.

13.05.2012 5 z 5

Bezedná propast Bezedná propast Ken McClure (p)

Tato kniha se vymyká ze všeho co jsem od autora dosud četl. Biologicko-lékařské téma je samozřejmě přítomno, ale tentokráte jde o složitou situaci při výzkumu léčení rakoviny. Je zde velmi názorně předvedeno jak úzce je dnešní výzkum asi bohužel nejenom v lékařství, závislý na donátorech. Nejenom na základě tohoto románu vzniká silný dojem, že se řada vědců degraduje na ubohé prodejné živočichy, kterým už vůbec nezáleží na výsledku a pravdě. Literárně je autor opět vynikající, kniha se čte jedním dechem, jenom se z děje chvílemi zvedá žaludek. Nečekejte selanku a happyend.

10.05.2012 5 z 5

Špinavá hra Špinavá hra Jessie Keane

Uznávám, že větší polovičce čtenářstva tj. mnoha ženám se tento román může líbit - velká láska, sex, mnoho dějových a psychologických zvratů. Mně se však se právě dějové a psychologické kotrmelce nezdají dostatečně podložené a vůbec bych se rád nimral v nějakých zajímavých detailech ze života gangsterů a jejich okolí. Z knihy však příliš sálá, že autorka toto prostředí zná, snad kromě sexuálních úchylek, nanejvýš z bulváru. Pro mne omyl a ztráta času.

06.05.2012 2 z 5

Single & single Single & single John le Carré (p)

Originální styl vyprávění. Zajímavý příběh. Mnoho věcí k zamyšlení.

05.05.2012 5 z 5

Sharpův orel Sharpův orel Bernard Cornwell

Další skvělý díl Sharpova dobrodružství v napoleonských válkách. Jako vždy napínavý příběh na pozadí skutečných událostí , vyprávěný s velkou znalostí historie. Těším se na další díly!

03.05.2012 5 z 5

Úskok Úskok Ken McClure (p)

Velmi pěkně, zajímavě a čtivě zpracované spisovatelovo životní téma - don Qiujotovský boj proti zneužívání moci vládní garnitury ve prospěch některých neschopných nebo zkorumpovaných jedinců. Kniha udržuje napětí, řešení se pomalu vynořuje a kulminuje v závěrečné scéně. Good job, Ken!

02.05.2012 5 z 5

Kovadlina Kovadlina Ken McClure (p)

Něco na způsob bondovky, alespoň ve smyslu - šílený vědec hodlá ovládnout svět. Hrdina sice po velkém martýriu a spoustě mrtvol zvítězí, ale memento zůstává. Profesionálně odvedená práce - dobré, nenáročné čtení.

30.04.2012 5 z 5

Experiment Experiment Ken McClure (p)

Dost se podobá ostatním knihám autora, nejvíce románu Ve vyšším zájmu. Jako vždy velmi čtivá a poučná, v tomto konkrétním díle o zbraních biologických. Podezřívám autora, že jako Skot londýnskou vládu příliš nemusí.

29.04.2012 5 z 5

Havraní oko Havraní oko Ken McClure (p)

Kniha má spád, Dunbar je opět geniální, něco se člověk i dozví o kriminalistice DNA.

29.04.2012 5 z 5

Sharpův úder Sharpův úder Bernard Cornwell

Pro romány Bernarda Cornwella mám jen slova chvály - historicky podložené, napínavé a čtivé. Zde velmi dobře popsané epizody francouzského neúspěchu při dobývání Portugalska v Portu, které trochu znám nejenom podle vyhlášeného nápoje.

25.04.2012 5 z 5

Panny a netvor Panny a netvor Anna Hessová

Je neuvěřitelné, že tento román vyšel v 21.století. Působí totiž jako vystřižený z časopisu paní a dívek z první poloviny století minulého. Z potenciálně zajímavého příběhu se povedlo vysmahnout plochý děj s neuvěřitelně jednobarevnými postavami. Nevěřím, že by dnešní dámy a slečny dokázaly vymáčknout slzu nad hlavním hrdinou nebo se ho trochu bát.

24.04.2012 2 z 5

Panamský krejčí Panamský krejčí John le Carré (p)

Kniha se nečte snadno. Dešifrovat všechny vazby a pocity vyžaduje plné soustředění. Všude přítomná ironie věc dále zneprůhledňuje. Výsledkem však může u zcela soustředěného čtenáře někdy být nepříliš povzbudivé znovuobjevení nesmyslnosti pinožení po tomto děsivém světě.

22.04.2012 5 z 5

Černý pes Černý pes Stephen Booth

Velmi kvalitní detektivní román s hlubokým psychologickým obsahem. Co chybí v napínavosti bohatě nahrazuje barvitým prokreslením postav.

16.04.2012 5 z 5

Kód smrti Kód smrti Lincoln Child

Děj má spád, je zde mnoho zajímavých řešení situace. Dobrodružný román, který nenudí.

15.04.2012 5 z 5

Chybějící článek Chybějící článek Walt Becker

Zbeletrizovaný Daniken - někdy dost zdlouhavé a popisné. Silnější v dobrodružných pasážích, ale i zde se drží zajetých schémat. Filozoficky někde na úrovni věřícího antidarwinisty. Technicky dost mimo, vývoj je už dál.

14.04.2012 3 z 5

Říše věčnosti Říše věčnosti Anthony O'Neill

Hlavní myšlenka je v pořádku, je pro mnohé objevná, inspirující a etická. Jenom to chtělo vypustit mnoho popisného a nudného, děj se někdy vleče.

09.04.2012 4 z 5

SSN SSN Tom Clancy

Kniha není žádný literární zázrak, navíc až moc na můj vkus glorifikuje USS Navy. Na druhou stranu realistický popis zbraňových systémů a válečných postupů na ponorce je pro military zájemce určitě cenný.

07.04.2012 4 z 5

Kalypso Kalypso Ed McBain

Standardní autorova detektivka - ovšem standard je pořádně vysoko. Klobouk dolů!

03.04.2012 5 z 5