cedos cedos komentáře u knih

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

O téhle autorce se dá s čistým svědomím napsat, že je stále stejně dobrá a drží pomyslnou laťku hodně vysoko. Po přečtení některých komentářů jsem opravdu ráda, že dodržuji zásadu čtení sérií tak, jak jdou za sebou a musím uznat, že v téhle sérii se mi to zvlášť vyplatilo. Co se týče kritiky linie s Alex …. kdo nepotkal v životě skutečného sociopata a manipulátora, tak těžko uvěří, že je možné a reálné, aby se takto někdo choval. Moc se těším na další knihu a plných pět hvězd.

31.12.2019 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Angela Marsons mě nikdy nezklame, její knihy mají spád, napínavý děj a je potěšující, že nejsou s dalšími díly stejné a stejné.

03.06.2020 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Čtvrtý díl a tentokrát jsem odhalila linii příběhu a myšlenku asi v polovině knihy, ale na napětí a kvalitě knihy to nijak neubralo. Opět skvělá detektivka a proto pět hvězd. Ale musím se zmínit o dalších aspektech knihy a to je naprosto skvělý překlad Tatjany Jandourkové ... smekám před její profesionalitou a schopností přeložit knihu tak, aby jí neubrala na dynamičnosti a zápletce a dovolím si poděkovat i editorovi neboť jsem nenašla žádnou tiskovou chybu a to není poslední dobou až tak obvyklé. Takže k pěti hvězdám ještě palec nahoru.

25.11.2019 5 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Tak to byl tedy "fičák" tedy alespoň poslední třetina knihy. Pravdou je, že střední část mi přišla malinkou zdlouhavější, než jsem u pana Cartera zvyklá. I tak dávám 5 hvězd, pan Carter prostě umí ….

09.11.2019 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

A. Morsons je s každou další knihou lepší a lepší. Nejen Kim, ale i další stěžejní postavy jsou výborně popsané, nechybí napětí, gradace a téma u kterého mrazí. Tahle série se zdá být velmi, velmi povedená.

12.10.2019 5 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Chris Carter mě nikdy nezklame, skvěle napsané, pointa ze které mrazí, když si uvědomím, jak je pravdivá … falešný svět sociálních sítí, předstírání , absence skutečných přátel … až z toho mrazí. Závěr naprosto nečekaný … takže další díl?

06.11.2018 5 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Já dávám pět hvězd, jsem přesvědčená, že kniha si to zaslouží. Začátek mi dal zabrat, abych uchopila následný příběh, DR je sice neohrožený a "neprůstřelný", ale proč ne, to jsou skoro všichni románoví hrdinové. Pravda je, že já jsem si počkala a čtu tuhle sérii od prvního dílu a tím Davidovi lépe rozumím. Příběhy pana Weavera jsou neotřelé, jiné než klasická detektivka, krásně se prolínají děje, nutí přemýšlet a rozuzlení v závěru překvapí nemluvě o tom, že v tu chvíli to ještě nekončí, takže napětí až do posledního písmenka. Určitě se těším na další díl.

23.12.2018 5 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Kdyby bylo více než 5 hvězdiček, vůbec bych se nerozmýšlela je dát. Pan Weaver je brilantní spisovatel a nikdy mě nezklame. Toho týraného psa si z mého pohledu mohl odpustit i bez něj by děj neztratil na hodnotě, ale to je můj osobní názor. Těším se na další díl a věřím, že s dalšími díly mě překvapí i další výborné zápletky Davida Rakera.

16.07.2018 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Naprostá změna stylu a pojetí avšak s výborným výsledkem. Velmi se mi líbila eskalace děje ve chvíli, kdy to vypadalo, že už všechno vím. Velice oceňuji, že je kniha napsána "jina" a pan Carter nepodléhá sterotypu. Pravdou je, že detailní popisování hrůzných situací je někdy až děsivé ....ale takhle to asi v reálu je. Knihu doporučuji.

22.03.2016 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Kytici jsem samozřejmě četla už dávno a je to pro mě spíše horor než básně, ale má to své kouzlo minulosti. Sáhla jsem po ní znovu díky čtenářské výzvě a aby to nebylo jen opakování přečteného, zvolila jsem nové vydání s naprosto úžasnými ilustracemi Míly Furstové. To se opravdu povedlo.

26.01.2021 5 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Opět kniha, ke které jsem se po letech vrátila, dojemný, nadčasový příběh u kterého má člověk slzy v očích. Nemám ráda zfilmované knihy, málo kdy splní moje očekávání, ale musím říct, že jako je výborná kniha, je úžasný i film.

09.06.2020 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Tahle kniha mě zcela pohltila, mistrně napsaný příběh, skutečné emoce, náhled do mysli sociopata a ukázka toho, že psychické násilí nelze podcenit proti fyzickému. Knihu jsem přečetla jedním dechem a nebyla to pro mě "jen" detektivka … ale i poučení, protože mám ve svém okolí člověka, který se velmi blíží tomu, co bylo v knize popsáno. Jistě ne až tak do důsledků, ale stejně platí pravidlo, pokud někoho takového potkáš - utíkej, co nejdál utíkej a to nejsem zbabělec.

05.09.2019 5 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Moje první kniha od této autorky ... podlehla jsem skvělým recenzím a rozhodně jsem neudělala chybu.

04.08.2022 5 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Pan Chris Carter mě ještě nikdy nezlamal ... a problematika válečných veteránů výborně začleněná do závěru knihy mě překvapila i potěšila.

08.01.2021 5 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Skvěle, skvěle, skvěle paní Marsons ... jedinou nevýhodou téhle knihy je, že jsem jí nečetla na Databázi knih jako první :) ... při tolika pozitivních komentářích už není moc co dodat.

08.01.2021 5 z 5

Devátá oběť Devátá oběť Dana Stabenow

Po Chladném dni pro vraždu druhý díl s Kate rozhodně nezklamal. Trend detektivních příběhů z drsné Aljašky, popisy lidí, kteří tam žijí a popisy drsné, ale nádherné přírody mám prostě ráda. Knihy autorky jsou napínavé, ale ne tak brutální, jako současné thrillery a přesto velmi čtivé, rozhodně budu čekat , jestli se objeví další díl.

28.12.2019 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Brilantní, jen se zamýšlím nad tím, kde bere pan Carter ta témata a jestli jsem zcela " vpořádku" , když ráda čtu jeho knihy. To je samozřejmě s nadsázkou ... Knihu jsem přečetla jedním dechem a už se těším na další.

06.08.2017 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Kdyby bylo více hvězd , dala bych nejvyšší možné ohodnocení. U knihy Zlámané kosti jsem psala v komentáři, že mě těší, že další díly nespadají do stereotypu a kniha Skryté karty to jen potvrdila … skvělé čtení, ale smutný konec

03.06.2020 5 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Téma i jeho zpracování naprosto skvělé a myšlenka neotřelá v záplavě thrillerů, za mě 5 hvězd a palec nahoru.

30.01.2020 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Přečteno "jedním dechem" leč v průběhu čtení jsem se zamýšlela nad smýšlením autora, kde bere sílu a náměty k tak velkému zlu, zvlášť když v téhle knize bylo obětí zla i malé dítě. Na konci jsem se trochu ztratila v časové rovině, ale to se dá autorovi odpustit ... prostě opět skvělá kniha i když thriller už na hraně s hororem :)

31.01.2017 5 z 5