carbici carbici komentáře u knih

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Myslenka zajimava, dej poutave popsan a postavy skvele vykresleny, ale tentokrat mi Kingovo dilo nejak nesedlo.

07.03.2020 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Velmi uvěřitelně napsaný příběh, vše vysvětleno a dobře popsáno a stejně mne knížka nevtáhla do děje.

09.02.2020 4 z 5

O rodičích a dětech O rodičích a dětech Emil Hakl (p)

Rozhodně zajímavá kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout.

29.05.2015 4 z 5

Klapzubova jedenáctka Klapzubova jedenáctka Eduard Bass (p)

Hezké čtení po náročném dni. Velmi milé a pozitivní. Závěr vyvolal usměv na tváři.

11.05.2015 4 z 5

Kain Kain José Saramago

Velmi neobvykle psaná knížka, na jejíž styl jsem potřebovala pár stránek na zvyknutí. Přístupem ke známým příběhům trochu připomíná Čapkovy Apokryfy. Není to ovšem knížka, u které si pročistíte hlavu. Celou dobu vás nutí přemýšlet a vytvářet si na danou situaci svůj názor. (a po jejím přečtení jdete najít Bibli k porovnání právě přečteného) Každopádně ji řadím ke svým oblíbeným a určitě ji doporučuji k přečtení.

03.01.2012 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Skvělá knížka, spíše než za český humor bych ho označila za anglický humor po česku. Plno nezapomenutelných postav, které jsou velmi specifické. (a co teprve nutkání, která člověka přepadají v blízkosti mísy koblih)

29.12.2011 5 z 5

Prokletí - Antologie bajek nejtemnějších Prokletí - Antologie bajek nejtemnějších * antologie

Zajímavá směska povídek. Nesedly mi asi dvě, u kterých mi přišlo, že forma převažovala nad sdělením. K některým autorům, co jsem neznala, se určitě ještě vrátím.

18.04.2024 4 z 5

Život sira Alexandra Fleminga Život sira Alexandra Fleminga André Maurois

Život A. Fleminga byl rozhodně zajímavý, ovšem tato kniha je pro mne spíše odrazový můstek a jdu pátrat po nějaké jiné o jeho osobě, neb styl mi moc nesedl a chvílemi jsem se tou útlou knížkou prokousávala opravdu pomalu.

31.03.2024 4 z 5

Papuchalk Isgrín Papuchalk Isgrín Marie Šnajdrová

Příběh pro děti, nádherné ilustrace pro všechny. Každopádně příběh v člověku probudí touhu vydat se do dálek a vše si prohlédnout na vlastní oči.

05.03.2024 5 z 5

Peklo a jiné destinace Peklo a jiné destinace Madeleine Albright

Tento formát "sesypaných vzpomínek" mi vyhovoval. Některé názory mne překvapily, s některými jsem nesouhlasila, některé mne nutily zamyslet se nad daným tématem z jiné perspektivy.

31.12.2023 5 z 5

Kongo severu: Oblasti, kde nic není Kongo severu: Oblasti, kde nic není Jiří Černický

Přečetla jsem přes 200 stran. Jediné, co mne na knize zaujalo, byla její oboustrannost, ústecký příběh z jedné strany, africký z druhé. Autor mi přišel mírně sebestředný a jeho literární styl mi absolutně nesedl.

19.11.2023 1 z 5

Indigový drak Indigový drak James A. Owen

Jedna hvězda za ilustrace, jedna za překlad, všechno podstatné shrnula Bellana. Každopádně napsat do tohoto díla jména skutečných spisovatelů chtělo dost sebevědomí a drzosti.

22.10.2023 2 z 5

Fakt hustý! Fakt hustý! Hans-Jürgen Feldhaus

Zaujala mne v knihobudce na autobusové zastávce a jsem ráda, že jsem ji vzala s sebou. Jo, je to příběh pro děti, tak je mírně přitažený za vlasy, ale to nic nemění na jeho poutavosti, lehkosti a vtipu. Ideální knížka pro kluky 11+, kterých je jak šafránu (myslím knih, nikoliv kluků).

15.09.2023 5 z 5

Jak se dostat z maléru: Občanskoprávní průvodce pro děti od 8 let Jak se dostat z maléru: Občanskoprávní průvodce pro děti od 8 let Petra Štarková

Mám dojem, že tato kniha by pomohla i mnohým dospělým. Velmi jasně vysvětluje nejrůznější postupy, potíže i řešení v občanskoprávní problematice, navíc podané tak, aby to bylo jasné i dětem.

05.08.2023 5 z 5

Dlouhý levandulový pohled Dlouhý levandulový pohled John D. MacDonald

Ideální letní čtení při teplotách 34 °C a více. Žádné záludnosti a komplikovanosti.

17.07.2023 4 z 5

Věčná Ambra Věčná Ambra Kathleen Winsor

Jedna hvězdička za historické reálie v příběhu. Jinak děj naprosto nesmyslná červená knihovna, kde čas plyne velmi zvláštním způsobem.

30.06.2023 1 z 5

Než se stihnu rozloučit Než se stihnu rozloučit Tošikazu Kawaguči

Po třech předchozích knihách mne tahle krapet zklamala. Jakoby jednotlivé příběhy psal někdo jiný podle instrukcí předchozího autora.

05.06.2023 3 z 5

Alchymistova šifra Alchymistova šifra Kevin Sands

Je to knížka pro větší děti, ale i tak mne vtáhla. Něco pro děti 10+, které je obvykle těžké dostat ke čtení.

24.05.2023 5 z 5

Deník ze života s Alzheimerem Deník ze života s Alzheimerem Markéta Hánová

Kniha, kterou moc doporučuji všem. Dává možnost alespoň trochu nahlédnout do péče o nemocného. Moc děkuji a oceňuji autorku, že vše takto sepsala, muselo to pro ni i její sestru být neuvěřitelně težké období.

23.04.2023 5 z 5

Malý Alenáš Malý Alenáš Ivan Vyskočil

Krásné hraní se slovy, ale celkově mne kniha nechytla.

01.12.2022 3 z 5