carbici carbici komentáře u knih

Tajný deník Hendrika Groena Tajný deník Hendrika Groena Hendrik Groen

Po dlouhé době knížka, od které jsem se neodtrhla. Knížka, která přináší nápady a chuť do života, bez ohledu kolik vám je teď. Není třeba čekat se zakládáním klubu, za 50 let už ho budeme mít pořádně rozjetý. I přes vše, co se událo na konci, je celkové vyznění milé a optimistické.

28.09.2020 5 z 5

Underground Underground František Kotleta (p)

Další příběh boje klaďase vs. mocní a špatní. Četlo se to dobře, několik povedených vtípků, standardní Kotletův slovník, takže nepůjčovat ďětem.

15.09.2020 4 z 5

Poslední hrdina Poslední hrdina Terry Pratchett

Kniha výborná, až mne mrzelo, že jsem si pamatovala úryvky z doby, kdy jsem ji četla poprvé. Nejlepší mi přišlo vysvětlování pravidel hrdiny a pak samozřejmě přístup kapitána Karotky. Ta pevná vazba s nádhernými ilustracemi je úžasná, ale kdybych si mohla vybrat, tak dám bez přemýšlení přednost tomu paperbacku.

20.10.2022 5 z 5

Temné počátky českých dějin: Odkud k nám přišli a jak žili první Slované Temné počátky českých dějin: Odkud k nám přišli a jak žili první Slované Jindřich Kačer

Kniha, u které jsem opravdu nepochopila, pro koho je určená. Literární vsuvky mi přišly, že jsou jak do dějepisu pro první stupeň ZŠ. Ovšem zbytek textu patřil spíše dospělým s (pokud možno) minimálními znalostmi historie.
Ano, o této době téměř nemáme písemné prameny. O to méně, ale chápu autorův přístup - obzvlášť, když autor předestře dva různé názory na konkrétní věc a na konci napíše "Já jsem pro názor A". Ovšem bez uvedení jakýchkoliv argumentů, proč si tento názor vybral.
V sekci o zbraních je několik informací, které se nedají označit za pravdivé. To jen tak na okraj.
Budete-li si chtít přečíst něco z naší kotliny o počátcích, tak doporučuji spíše https://www.databazeknih.cz/knihy/velke-dejiny-zemi-koruny-ceske-velke-dejiny-zemi-koruny-ceske-i-72812
Hvězdička je za obálku, za opakované zdůraznění, že Slované rozhodně nebyli tišší a mírumilovní oukropečci sedící v koutě, má u mě autor další půlku.

09.02.2022 2 z 5

Vřelé díky, Jeevesi Vřelé díky, Jeevesi Pelham Grenville Wodehouse

Klasika, která nezklame, vtipná, britská do morku kostí a nezapomenutelná.

28.12.2021 5 z 5

Adam a Otka Adam a Otka Bohumil Říha

Jako dítě mne tato kniha minula. Dnes jsem z ní krapet rozpačitá. Pozitivně mne zaujal popis klučičího myšlení ohledně fér nepřítele, jinak jsem byla většinu doby v mírném šoku, jak moc jiný byl přístup k dětem. Nesedl mi moc ani styl psaní, přitom O letadélku Káněti jsem téměř zbožňovala.

22.08.2021 2 z 5

Rázová vlna Rázová vlna František Kotleta (p)

Četlo se to dobře, ale ze série mi tento díl přišel nejslabší.

12.02.2021 4 z 5

Poločas rozpadu Poločas rozpadu František Kotleta (p)

Prijemne pokracovani, popis dost desiveho sveta i nadvlady strachu a nasili. Kazdopadne hlavni hrdina stale skvely, hlaskujici a na strane pravdy a dobra :)

31.01.2021 5 z 5

Carpe Jugulum Carpe Jugulum Terry Pratchett

Jedna z mych nejoblibenejsich knizek v serii.

30.12.2020 5 z 5

Nový tajný deník Hendrika Groena, 85 let Nový tajný deník Hendrika Groena, 85 let Hendrik Groen

Pár nových postav, pár nových trampot a stále stejné nadšení pro věc. Žádná násilná snaha o vtip, žádný falešný sentiment, vlastně jen popis dnů, kdy se člověk nevzdává, i když mu někdy není vždy skvěle.

03.11.2020 5 z 5

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Určitě se k ní ještě vrátím. Tolik myšlenek a podnětů k přemýšlení se dá jen těžko zpracovat napoprvé.

27.01.2020 4 z 5

Nekonečné ticho Nekonečné ticho Tomáš Zdechovský

Uff. Přečteno. Není to rozsáhlá kniha, není náročná na pochopení, jen jsem ji četla dlouho. Odpovídá to spíše práci skoromaturanta předtím, než ji opraví učitel.

07.01.2020 1 z 5

Moji Dánové a skoro Dánové Moji Dánové a skoro Dánové Albína Mrázová

Chtělo to proškrtat, hodně proškrtat, vymazat opakující se věty a opravit části, které nedávají smysl ani v nadsázce. K tomu autorce krapet rozšířit rozhled (asi by byla překvapená, když by narazila na útulny v Čechách). Hvězdička navíc za obálku.

19.01.2024 2 z 5

Angličan Angličan David Gilman

Knihu jsem koupila tak trochu náhodu a neměla žádná očekávání. Už po prvních stránkách mne děj pohltil a jen pracovní povinnosti mne donutily knihu občas odložit. Perfektně napsané, dobře přeložené, co si přát víc.

25.07.2023 5 z 5

Dva roky prázdnin (převyprávění) Dva roky prázdnin (převyprávění) Ondřej Neff

Původní záměr bylo přivést syna k Verneovkám, neb původní vydání, které máme už mnoho let, svým jazykem už krapet zastaralo, takže jsem si ji pro jistoru přečetla první. Tato kniha je sice napsána současnou češtinou a děj mne zaujal stejně jako před lety, ale něco mi tam chybělo. Něco, co neumím popsat, co by mne nutilo o ní vyprávět a nutit ji všem v okolí.

01.07.2023 3 z 5

Irsko: Probuzení Irsko: Probuzení Edward Rutherfurd (p)

Skvěle napsaná kniha, která mne nutila dohledávat detaily k jednotlivým událostem. Jsem moc ráda, že jsem se k ní dostala.

25.07.2022 5 z 5

Dobrou noc, zombie Dobrou noc, zombie James Preller

Je třeba brát to jako hororový příběh pro děti. I když já bych z toho v deseti letech byla vystrašená ještě měsíc. Ovšem syn byl spokojený, že je to takové mírně strašidelné. Ideální knížka pro kluky, která je přitáhne.

29.08.2021 4 z 5

Kdo ví, kde budu zítra Kdo ví, kde budu zítra Jindřich Šídlo

Téžko říct, co mne zaujalo víc. Zda popisy jednotlivých míst a událistí, zda osobnost Tomáše Etzlera a jeho životní cesta. Díky knize jsem přišla na spoustu filmů a dokumentů, které mám v plánu si pustit.

06.02.2021 5 z 5

Mé cesty do hlubin mozku Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Mnoho zajímavých nazorů, postřehů a zážitků. Neskutečně zajímavý rozhovor.

03.10.2020 5 z 5

Dobrá znamení Dobrá znamení Terry Pratchett

Jsou autori, kteri nezklamou. Bavila jsem se celou dobu.

21.07.2020 5 z 5