Caa Caa komentáře u knih

Cesta Kryštofa Haranta z Polžic a z Bezdružic a na Pecce Cesta Kryštofa Haranta z Polžic a z Bezdružic a na Pecce František Kožík

Moc se mi líbila cesta tam i zpět, ale pobyt v Jeruzalémě byl pro mě utrpení. Všude samé kaple, kostely, hroby, studně..., kde se nějaký svatý narodil, zastavil nebo napil. A Kryštof Harant si dával velmi záležet na tom, aby si jeho čtenáři dokázali Jeruzalém věrně představit, a všechno to poctivě odkrokoval. U desátého odstavce typu "A z téhle kaple, kde se tento svatý posadil, se šlo 200 kroků k tomuto kostelu, kde jiný svatý přespal." už jsem byla hotová.
Nicméně nelituji, že jsem si knihu přečetla, protože jsem se mohla alespoň trochu seznámit s životem a myšlením výjimečného spisovatele, válečníka, diplomata, cestovatele a hudebníka.

13.06.2023 3 z 5

Století páry Století páry Petr Schink

Metafysikové, industriálové, líheň, výpěstky a skvělá práce s jazykem. Klobouk dolů.

25.02.2020 5 z 5

Dlouhá cesta dolů Dlouhá cesta dolů Nick Hornby

Příběh si mě nezískal, ale bylo tam pár hezkých myšlenek.

17.02.2020 2 z 5

Ať vejde ten pravý Ať vejde ten pravý John Ajvide Lindqvist

Příběh nebyl špatný, rychle mě vtáhl, ale nelíbil se mi polovičatý "happyend", kterým kniha skončila.

11.02.2020 4 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Nevím, jak to ta Treštíková dělá, prestože vykreslí hlavní postavu tak, že je mi krajně nesympatická (já vím, že má Hanka psychické problémy, ale stejně mě štvala) kniha je natolik čtivá a díky detektivní zápletce i napínavá, že mě ani nenapadne ji zahodit. I když Hanka si mě nezískala, příběhy jednotlivých postav se mi líbily a oceňuju práci, kterou muselo dát poskládat je do fungujícího celku.

14.07.2019 3 z 5

Krvavý román Krvavý román Josef Váchal

Vůbec mě to nebavilo a do čtení jsem se nutila :(. Snad kdyby byla kniha o polovinu kratší...

07.01.2019 1 z 5

Krev elfů Krev elfů Andre Norton

I když je to pořád celkem dobrá kniha, Elvenbane bohužel nesahá ani po kotníky. Třetí díl už číst nebudu.

10.09.2018 3 z 5

Muž v hnědém obleku Muž v hnědém obleku Agatha Christie

První kniha Agathy Cristie, která vyšla v češtině.
Postavy jsou hodně schématické, mlčenlivý a silný muž, rozervaný a ztrápený mladík, krásná a obletovaná žena. Všichni se přetahují o přízeň hlavní hrdinky, bystré, pohledné, odvážné a nezkušené Anne.
Knihu bych doporučila především mladším čtenářům.

30.11.2017 3 z 5

Dokonalý obchod Dokonalý obchod Alex Drescher

Krásná čistá fantasy, takový kříženec mezi Žambochovými povídkami o Koniášovi a Sapkowského povídkami o Zaklínači. Kniha má celkem dost menších stylistických chyb, ale moc se mi líbila.

11.04.2017 5 z 5

Kvazikrystaly Kvazikrystaly Eva Menasse

Poměrně náročné čtení o ženách pro ženy. Kapitoly jsou vlastně samostatné příběhy, jimiž prolíná několik postav, které je spojují do mozaiky Xanina života. Autorka má cit pro věrné zachycení problémů, které ženy v různých fázích svého života řeší - neshody s kamarádkami a hledání identity v raném dospívání, neúspěšné vztahy a nemožnost otěhotnět v dospělosti, divoká puberta dětí a krize "středního věku" po čtyřicítce.

27.02.2017 4 z 5