bumble bumble komentáře u knih

Veterán Veterán Miroslav Žamboch

Jako předkrm jsem si dal Seržanta a zrovna nadšený jsem nebyl. Magii a čaroděje asi můžu, ale čeho je moc .... U Veterána je magie také, a ne v malé míře, ale tak nějak to do sebe snáze zapadlo a možná i bylo trochu lépe vysvětleno. Jsem zvědavý, jak se bude vyvíjet příběh a měnící se osobnost Maxe dál. Konec první knihy trilogie přinesl poměrně zásadní změny v osazenstvu a tak můžeme jen hádat, jak to celé bude pokračovat.

08.10.2023 4 z 5

Čaropisci Čaropisci Robert Jackson Bennett

Toto je můj šálek kávy. Magický a úplně jiný svět scribováním. Tahle kniha byla zkrunděně pěkná a jen pevně doufám, že bude druhý a třetí díl stejně povedený a napínavý, jako tento.

03.06.2023 5 z 5

Město v oblacích Město v oblacích Kristýna Sněgoňová

Příběh je zajímavě postavený a poskládaný a po trochu utahaném začátku nabírá na otáčkách, ale ..... Hlavní "hrdina" Lewenhart je tak sympatický, že kdyby mu (obrazně řečeno) utrhli hlavu a hodili v pytli do "Vltavy", tak ještě zatleskám. Zkrátka mu za to, co dělal a jak bezhlavě a surově sloužil Císaři nějak neumím přijít na chuť.
Nechci prozrazovat, co se ve městě na pilířích a na povrchu stane (to si jistě rádi přečtete), ale jestli jste aspoň jen z části tak zvědavý (jako já) jak to bude pokračovat, sáhnete po dalším dílu.

21.03.2024 4 z 5

Na mušce Na mušce Mark Greaney

Zabiják s duší a morálkou :-). Řekněme to takto. Já by jsem Šedého může pro práci nikdy nenajal. Nevěděl bych, jak se časem rozhodne nebo co mu přelétne přes nos. Kdy se mu zachce zachraňovat při misi někoho jiného nebo se mu úkol nebude zdát dost fér.
Ale jinak to má spád a opět se člověk nenudí. Opět akce střídá akci a i když bych druhý díl hodnotil jako o něco slabší, za přečtení rozhodně stojí.

29.01.2024 3 z 5

Kapitán Kapitán Miroslav Žamboch

Na můj vkus trochu moc militaristické. Jasně, řekněte si, co si chtěl, když se to jmenuje Kapitán, ale byl jsem na vojně a trochu mi ty "gumy" chvilkami lezly na nervy. Jejich já mám větší hodnost, tak mě budeš poslouchat, už bylo dost.
Jinak pokračování bylo tak trochu jiné, než jsem čekal, ale kromě té gumárny to docela šlo, i když na můj vkus to bylo dost rozvláčné. Další díl určitě dám a jsem zvědavý, jestli to dostane větší grády.

13.10.2023 3 z 5

V ledovém sevření V ledovém sevření Jakub Mařík

Trochu se změnily teplotní rozdíly, ale napětí a zajímavost určitě neochladlo. Ba naopak. Četlo se to samo.
Tentokrát čeká tým průzkum plavidla, kde by se měla nacházet Korzárská technologie nebo něco, co by jim pomohlo v boji proti těmto pirátům. A že je čeká obrovské překvapení a že jim půjde o život...... Jo, tato série mi začíná stále více bavit.

04.09.2023 4 z 5

Stará tajemství Stará tajemství Patricia Gibney

Tak zamotané to bylo řádně. Mraky dětí a matek a otců, že už nikdo neví, kdo je kdo. "Lottie šla do sebe" (alkohol, prášky a cigarety potřebuje asi ještě mnohem víc než v minulých dílech :-) ). Mrtvoly přibývají a ani mi nepřijde, že se zase až tak něco přímo vyšetřuje... . No a tak to plyne, postav a podezřelých je stále víc a postupně (snad ani ne tak zásluhou zmateného týmu) se to všechno vysvětlí. Že je v tom chaos? Ne, to je v kostce popis tohoto dílu.

21.08.2023 3 z 5

Písečná bouře Písečná bouře James Rollins (p)

Určitě zajímavá kniha a myslím, že nebude v sérii poslední. Přesto mám trochu smíšené pocity. I když, až na pár hluchých míst děj příjemně utíkal a nechal nás v určitém napětí až do konce, autor se nevyvaroval nesmyslných scén (viz létání helikoptér v písečné bouři nebo výbornou viditelnost v době největší bouře).
Věřím však, že další díly, podle zdejších komentářů, budou ještě lepší.

30.07.2023 2 z 5

Lovci Lovci František Kotleta (p)

Fr.Kotleta je prostě jistota a tato kniha to jen potvrzuje. Akce střídá akci a tak člověk knihou tak nějak profrčí a než se naděje, je u konce. Je to klasická oddechovka. Rozhodně v této knize nehledejte nějaké hlubší myšlenky nebo nějaké ponaučení. Však on Vám to Petr Mlejnek s Vránou poví a myslím, že se nudit nebudete.

30.06.2023 4 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Právě jsem dočetl a jsem plný emocí. Je těžké knihu hodnotit a přitom nenaznačit a nevyjádřit postoj k jednotlivým postavám a tím Vám prozradit to, na co se těšíte. Většina lidí, (logicky), viděla nebo četla trilogii "Hladových her" a tak máte představu, co se chcete dozvědět. A ano, dozvíte se. Dozvíte se, jaký byl Snow od mládí a co je to za "člověka".
Kniha má určitě spád a není problém se do knihy začíst. Stejně tak jako poznat hodně jeho přátel a známých a lidí kolem her. Určitě stojí za přečtení a i když některé otázky zůstanou nezodpovězeny, hodně věcí se dozvíte.

21.06.2023 4 z 5

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

Oddechovka. Příjemné odreágování. Spíš dětské, ale zajímavé zpracování a myšlenka. Smutné, veselé. Rozhodně čtivé.

Jurský park Jurský park Michael Crichton

Určitě pěkné a nedivím se, že to byl základ k natočení (z mého pohledu vynikajícího) filmu. Ano, nejsem úplně zastáncem rozsáhlého filozofování, ale jinak se nedá knize nic vytknout.

Klíčotepci Klíčotepci Robert Jackson Bennett

První díl této série byl úžasný, druhý už méně a tento? Kdyby mi opravdu nezajímalo, jak to všechno dopadne, odložil bych knihu nejpozději v půlce.
Z mého pohledu neuvěřitelný chaos, kdo je kdo, různé reality a o co zde vlastně jde? Skribování myslí, dráhování, párování....? Asi už toho všeho bylo příliš a tak nějak jsem se ztrácel. Vůbec si nejsem jistý, že kdyby mi někdo požádal, abych mu knihu svými slovy odvyprávěl, jestli bych to dokázal ( já to vím, nedokázal).
Za mě velké zklamání, ale tak to někdy bývá :-(

16.02.2024

Les mytág Les mytág Robert Holdstock

Kniha se zajímavě rozjížděla a řekněme do poloviny byl člověk napnutý, jak to bude pokračovat. Postupem času to však z mého pohledu upadalo do průměru a chybělo mi tam nějak víc napětí nebo zvratu, co by člověk nečekal a opět se nastartoval a hltal jednu stránku za druhou.
Za mě 3 hvězdy a myslím, že po další knize v této sérii chvilku nesáhnu.

07.08.2023 3 z 5

Skočný příliv Skočný příliv Rolf Börjlind

Velmi slušná série. Pravda, Olivie mi někdy připadá až neuvěřitelně naivní, na to, že je považována za začínající výbornou vyšetřovatelku, ale nahradí to jiní. Orientovat se ve jménech a názvech ulic dá chvilku práci, ale postupně, jak se začtete do příběhu a vyšetřování, už Vám to ani nepřijde. Nejen tato kniha, ale i ostatní v této sérii mají spád a rozhodně nebude nouze o překvapení a zajímavá odhalení.

Světatvůrci Světatvůrci Robert Jackson Bennett

První díl přecejen lepší. Z mého pohledu větší spád a asi i ten samotný nápad byl v prvním díle to novum, co tady chybělo. Ale jinak určitě doporučuji a už se těším na závěrečný díl.

Noc trifidů Noc trifidů Simon Clark

Z tohoto dílu jsem měl trochu strach, protože nastavovaná kaše ne vždy tak chutná jako originál, ale byl jsem mile překvapen. Sice bych dal o hvězdu méně, ale určitě to nebylo zklamání.

V mrtvé zóně V mrtvé zóně Jakub Mařík

Další díl a poměrně stejný scénář. Stále mraky postav (vždycky se vynoří a buď zahynou nebo už o nich nikdy neuslyšíme) . Ale abych nebyl jen
škarohlíd, tento díl se mi líbil víc než předchozí a už aspoň víme (tedy možná), jak to s těmi Korzáry je. Nemyslím, že tato série bude pro mě tou, ke které se ještě někdy vrátím, ale až bude závěrečný díl, ujít si ho nenechám. Snad už jen pro to, abych zjistil jak se autor popasuje s vypořádáním tohoto mimozemského svinstva :-)

16.09.2023 3 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Nevím, tady jsem se nenašel. Chápu, že zde byla snaha o humorné pojetí rad, ale možná, kdybych sám neměl děti, tak bych to vnímal jinak.
Bylo to kraťounké a i tak jsem měl co dělat dostat se na konec knihy.

22.06.2023 1 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Zvláštní kniha. Měl jsem takové 3 fáze. První byla, že mě chvíli trvalo, než jsem si na jazyk (týnštinu) vůbec zvykl. Další a asi nejlepší byla druhá fáze a to samotný děj, do kterého se člověk začetl a nějakou dobu to bylo docela fajn. A konečně třetí fáze, kdy se mi zdálo, že byly některé úseky natahované až už jsem tak nějak chtěl, aby byl konec. Závěr? Kniha je tím jazykem hoooodně jiná a je asi na každém, co si z ní odnese a jaké poselství z ní vyčte.

16.06.2023 3 z 5