BStone BStone komentáře u knih

Spasitel Spasitel Andy Weir

Sci-fi jako řemen. Knihu jsem přelouskal víceméně jedním dechem. Je fakt, že některé části jsou na mne příliš odborné a ty trošku nudily. Ale zápletka fakt parádní a příběh oplývá vším, co má opravdu dobré dílo obsahovat. Tedy dobrodružství, naději, touhu a pravé přátelství.

15.01.2022 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Nadčasová,klasická kniha, která je tak neuvěřitelně dobrá, že se k ní často vracím.

12.08.2018 5 z 5

Zpráva o třetí planetě Zpráva o třetí planetě Arthur Charles Clarke

Výborná sbírka povídek. Některé jsou mírně slabší, ale krásně tak vyvažují ty mistrovské.

17.08.2018 4 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Výborný námět a klasická Kingovka s obrovskou stopáží. Ale tak, když ho miluješ, není co řešit.

26.11.2021 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Solidní a čtivá kriminálka, která mě bavila především ve své první půlce. Ke konci už autor lehce ztrácí dech a pomáhá si různými berličkami.

14.11.2022 3 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Naprostá klasika od Mistra, kterou jsem si dal po létech znovu a pořád to tam je. Mrazivá atmosféra a bravurně zachycené charaktery na pozadí hrůz...

05.12.2019 5 z 5

Ruiny Ruiny Scott Smith

Výborný horor s parádním námětem, který má správně tísnivou a napínavou atmosféru. Boj o život do poslední chvíle i přes naprostou beznaděj. Jediné, co mě místy lehce prudilo, byly na můj vkus příliš dlouhé odbočky, které se místy vyprávějí. Ale zase osvětlují něco o hlavních protagonistech. Pro fanoušky žánru povinnost.

01.10.2019 4 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Dvojka Zaklínače mě už definitivně přitáhla k sobě. Díky této knize možná někdo ságu odloží a někdo se bude těšit na další pokračování. Jsem ten druhý případ. Skvělé povídky plné napětí, humoru ale i lásky a osudovosti.

09.01.2020 5 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

King má v této sbírce čtyři drsné povídky, které svou hrůznou atmosférou dokáží jít až na dřeň.

02.01.2020 5 z 5

Vzestup po úrovních vědomí Vzestup po úrovních vědomí David R. Hawkins

Skvělá kniha ve které D.Hawkins podrobně popisuje a vysvětluje jednotlivé úrovně vědomí a ve které se v nějaké její části najde každý...

30.12.2018 5 z 5

Cesta k lásce Cesta k lásce Anthony De Mello

Anthony de Mello jako vždy i v této knize nekompromisní a maximálně upřímný. Svobodné čtení.

30.12.2018 5 z 5

Revival Revival Stephen King

Mě to chytlo. V knize jsou některé zdlouhlavější pasáže, ale v Kingově pojetí to rozhodně neznamená nudné. Kniha obsahuje některé naprosto úžasné kapitoly a u mne rozhodně i body za skvělý námět. Svým vyzněním temná pecka mistra temných příběhů. Moc se mi to líbilo.

20.12.2018 4 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Bezvadně čtivý a poutavý příběh ženy, která se vydává divočinou na Pouť, aby si srovnala svůj život. Vynikající.

20.09.2018 5 z 5

Kouzelné pírko pro Gwendy Kouzelné pírko pro Gwendy Richard T. Chizmar

Solidní pokračování o sympatické Gwendy, ve které se skrývá více než ona sama tuší. Kniha se čte sama, i když předchozí díl ve spojení se Stephenem byl přece jen lepší. Jdu tedy na další pokračování, tentokrát už opět ve spojení s Mistrem.

13.02.2023 3 z 5

Růženky Růženky Stephen King

V kontextu Mistrových geniálních děl je kniha o jedné nadpřirozené bytosti, spících ženách a místu "za stromem" pouze dobrá. Ovšem v kontextu žánru je to tradičně špičkově napsaný, výborný příběh.

02.11.2022 3 z 5

Povznesení Povznesení Stephen King

Krátký a krásný příběh z mistrova pera, který mne povznesl svým námětem i velkým vypravěčským umem autora. A třeba povznese i vás...

16.06.2022 4 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Kniha o budoucnosti, kde smrt přirozená ze světa zmizela a místo ní přichází Smrtky... Výborný námět a kniha je velice čtivá. Není úplně strhující, ale bavila mě dost. Další díl si určitě dám.

09.04.2022 3 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

K první knize série už bylo asi vše řečeno. Mě to prostě nechytlo a jedná se zatím o nejhorší knihu autora kterou jsem četl. Taky ale zkusím ještě dvojku :-)

17.09.2019 2 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

Famózní příběh jednoho pozoruhodného lidského osudu na pozadí politické linie. Kniha o zlu, které se zpočátku skrývá a na jeho odhalení je zapotřebí skutečná odvaha a také oběť. Čtyři hvězdy dávám tomuto vynikajícímu románu jen v rámci porovnání s několika dalšími opravdovými majstrštyky od Kinga. Každopádně čtení je to parádní.

16.04.2019 4 z 5

Vševidoucí já Vševidoucí já David R. Hawkins

Mnoho knih se dneska ohání tvrzením, že jsou nějak duchovní, či dokonce transformační. Tato kniha taková skutečně je a pokud má někdo touhu po duchovním hledání či informacích, kniha mu opravdu fundovaně odpoví prostřednictvím vědce, psychoanalytika a filozofa Davida R. Hawkinse.

29.01.2019 5 z 5