Brambram Brambram komentáře u knih

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Dějově se mi líbila,ale zpracováním se mi líbil víc první díl.

29.06.2014 4 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

jednoduchá, možná až povrchní fantasy o cestě do minulosti, na cestu vlakem proč ne.Ale v knihovně jí mít nemusím

29.06.2014 3 z 5

Krvavý písek Krvavý písek M. T. Majar (p)

Právě dočteno. Mám ráda styl, kterým Tor (vždycky na ní budu myslet jako na Tor :o)) píše. Sedí mi její humor, kousavost, uštěpačnost, které tak pěkně propůjčila Tori. Poslední hvězdička chybí, protože pro mě tam naopak přebývalo krutosti. Asi už holt taky všechno neustojím.

24.06.2014 4 z 5

Easy? Easy? Tammara Webber

Líbila se mi moc, krásná oddychovka.

22.06.2014 4 z 5

Město v oblacích Město v oblacích Tony Abbott

Tato série není špatná, jednoduchá fantasy pro děti tak kolem osmi let. Ale nedoporučuji ji číst. Z jednoho prostého důvodu. V celé sérii je 44 dílu a u nás vyšly pouhopouhé 4 díly a další nevyjdou. Zbytečná ztráta času.

22.06.2014 3 z 5

Století moudrosti Století moudrosti Caroline Stoessinger

Život paní Alice je vskutku neuvěřitelný. Bohužel zpracování knihy mě trochu zklamalo, přišlo mi to jako trochu rozšířený životopis žadatele o práci. Asi příště zkusím nějakou jinou knihu o této klavíristce.

22.06.2014 3 z 5

První hrob napravo První hrob napravo Darynda Jones

Musím říct,že jsem se výborně bavila, hlavní hrdinka má pro mě velmi příjemný sarkastický humor a celou dobu jsem dumala co je Reyes vlastně zač. Já určitě sáhnu i po dalším dílu a doufám,že nakladatel vydá všechny dosud napsané knihy série.

20.06.2014 4 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Karkulka boduje. Rychlé čtení, které má spád, bavila jsem se. Ano, předvídatelné, díky základu postaveném na nejprofláknutějších pohádkách. Ale vůbec mi to nevadí, je třeba občas číst příběhy, kde je předem jasné, že dobro zvítězí nad zlem a budou šťastní až do konce život :o)

17.06.2014 4 z 5

Rozbité zrcadlo Rozbité zrcadlo Alina Bronsky

O fous lepší než první díl,ale chaotické a rychlý konec už aby to bylo za mnou - to se spisovatelce nepovedlo.

15.06.2014 3 z 5

Prvních 100 Prvních 100 Kass Morgan

Strašně moc slov na tak málo děje. Ale nápad zajímavý, mrknu na seriál a možná přečtu i další díly.

15.06.2014 4 z 5

Ztraceni v čase Ztraceni v čase Petra Braunová

Příjemná dětská fantasy, klidně pro osmileté děti. Příběh rychle plyne, jen ten konec mi přišel trošinku zmatený.

15.06.2014 4 z 5

Dopisy z ostrova Skye Dopisy z ostrova Skye Jessica Brockmole

Příběh lásky zrozené z dopisů, prožívané ve válkách. Příjemné, byť předvídatelné, čtení. Hezky jsem si odpočinula,ale vracet se k ní asi nebudu.

14.06.2014 4 z 5

Rok v Bullerbynu Rok v Bullerbynu Gunnar Herrmann

Kniha s mnoha, pro mě neznámými, fakty o Švédsku a švédské mentalitě. Příjemná rychlovka

14.06.2014 4 z 5

Jantarové oči Jantarové oči Vilma Kadlečková

Musím říct,že jsem si knížku fakt užívala. Zprvu zmatek v cizích výrazech, spousta přehlasovaných hlásek,ale sedlo si to. A já si to mohla začít fakt vychutnávat. Právem vyhrála kniha Sci-fi a fantasy roku. Gratuluji a těším se na další díly.

13.06.2014 4 z 5

To je Paříž To je Paříž Miroslav Šašek

Milá, jednoduchá knížka s hlavními pamětihodnostmi Paříže. Spíš pohlazení po duši, než průvodce. Přesto zaujme děti i dospělé

07.06.2014 5 z 5

Anna Anna Jostein Gaarder

Je to Gaardner, za to má hvězdu navíc. Ale děj, příběh, námět mě neberou asi jsem fakt alibista,ale globální oteplování mi až tak žíly netrhá.

07.06.2014 4 z 5

Ztraceni v Babylonu Ztraceni v Babylonu Peter Lerangis

První díl skřípal,ale říkala jsem si, proč ne, přivede děti ke znalostem antické mytologie. Druhý díl už vyloženě drhne. Nelogičnosti, neuvěřitelnosti i ten závěr je takový.... Možná to děti chytne, já čekala víc.

07.06.2014 3 z 5

Skrytá Skrytá Marianne Curley

Nemám ráda andělsou literaturu,ale mám ráda paní Curley. Řekla jsem si,že to kvůli ní zkousnu. No, neublížilo mi to,ale nadšení se teda nekonalo. Příběh je plný nelogičností, romantická linka taky pokulhává, snad jen ten Jordan se dal snést. Po druhém dílu asi nesáhnu

04.06.2014 2 z 5

Učiněná katastrofa Učiněná katastrofa Jamie McGuire

A mě se to líbilo. Čekala jsem romantickou literaturu, dostalo se mi jí a užila jsem si to stejně jako první díl. Nehledám v tom žádnou hloubku, jen se prostě nechávám unášet na profláknuté kostře příběhu on padouch ona slušňačka na první pohled, na druhý tam nějaké to tajemství je... Nejdřív se nechcou, pak se chcou, pak se zase nechcou a pak je sladký happyend. Já vím, je to hloupý scénář, ale po těžkém dnu v mém běžném životě to na mě prostě funguje. Díky autorce a těším se na další její knížky.

03.06.2014 4 z 5

Pod vejcem - Tajemství mistra Rafaela Pod vejcem - Tajemství mistra Rafaela Laura Marx Fitzgerald

Má-li vaše dítě zálibu v detektivkách, umění, tajemnu, tohle je to pravé. V mnohém to opravdu připomíná Brownovu Šifru, ale je to o hodně jednodušší. I vyřešené tajemství není až takovou celosvětovou bombou jako u Brownu. Přesto je to příjemné čtení. Pro nás Evropany, nad to starší ročníky masírované válečnou historii od první třídy, jsou některé historické informace o druhé světové válce poněkud úsměvné. Ale chápu, že Američané to tak nemají a bohužel ani naše současné děti v klesající kvalitě školské výuky k tomu pomalu spějí. Takže proč ne trochu základního popisu. Za mě doporučuji

01.06.2014 4 z 5