Brambora_Šeby Brambora_Šeby komentáře u knih

Moc Moc Lisa Jane Smith

Kniha ještě o kousek lepší než druhý díl. Bylo to ohromně napínavé a já měla během dvou dnů přečteno.

06.02.2024 5 z 5

Otrokyně Otrokyně Lisa Jane Smith

Kniha o poznání lepší než první díl. Zajímavá zápletka a já přečetla jedním dechem. Upozorňuji, že konec je neuzavřený a i hned musím jít číst další díl.

04.02.2024 5 z 5

Zasvěcení Zasvěcení Lisa Jane Smith

Řekla bych, že jde o nejslabší knihu z této série. Celou dobu se vlastně jen seznamujete s dějem a nějaká zápletka přichází až v dalších dílech. Celkově bych sérii vřele doporučila.

04.02.2024 4 z 5

Magie krve Magie krve Tessa Gratton

Za mě měla kniha určitě skvělý nápad, ale tak nějak mi tam něco chybělo. Zápletka sice byla, ale až do dvou třetin knihy se téměř nic nedělo. Vztak hlavních postav mi také přišel takový nemastný- neslaný. Asi tam chyběla ta pravá chemie. Rozhodně ale knihu nechci úplně zavrhnout. Postavy byly v celku sympatické a docela snadno jsem se dokázala vžít do jejich situace. To že byl děj psaný ze dvou pohledů také nebylo na škodu. Co se týče Josephinina deníku, nejsem si úplně jistá zda se mi to líbilo či ne. Sice to byla zajímavá vložka, ale zas mi úplně nevyhovovalo, jak se díky tomu dal děj předvídat. Jako odpočinková četba určitě dostačující.

30.01.2024 3 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Už jsem četla i lepší knihy, ale tím nechci říct, že by šlo o nějak špatný příběh. Nápad byl rozhodně zajímavý, jen ten začátek byl tak nějak zdlouhavý a trvalo dost dlouho než se něco stalo. Ten vztah Livi a Henryho byl boží! Ta pravá chemie zkrátka zapůsobila.
Bavily mě též různé hádanky skryté v příběhu, z nichž zdaleka všechny nebyly zodpovězené a na jejich odpověď si budeme muset počkat do dalších dílů nebo se je možná jen domyslet.

08.01.2024 4 z 5

Tři sestry Tři sestry Heather Morris

Kniha byla již od začátku velmi čtivá, jako všechny autorčina díla. Je pravda, že příběh byl idealizovaný a sestry měly obrovské štěstí, ale zas si myslím, že ve čtrnácti letech se to asi nechce pouštět do těch nejkrutějších příběhů. Pomocí knížek Heather Morrisové jsem si udělala alespoň nějaký ten obrázek, jak to chodilo a tento příběh mi mnoho prozradil. Sestry rozhodně měly spoustu silné vůle a jejich vzájemná láska z příběhu jen zářila. Stejně jako všichni ostatní bych vytkla jen tu zdlouhavou poslední část. Dávám tedy o jednu hvězdu méně.

04.01.2024 4 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Opravdu dojemný příběh, kterému se mi ani nechce věřit. Je podle pravdivého příběhu, ale Cilka mi tak nějak nepřipadá reálná. Většinou čtu fantasy, kde jsou hrdinky o dost statečnější a silnější než běžní lidé, ale Cilka byla ještě něco víc a byla reálná. Prošla si něčím strašným a i tak se nevzdala. Příběh ještě o level výš posunulo to, jak skvěle byl napsaný. Přečetla jsem jedním dechem a určitě se pustím do čtení dalších autorčiných knih.

27.12.2023 5 z 5

Křišťálový meč Křišťálový meč Victoria Aveyard

Po přečtení recenzí jsem trochu litovala, že jsem si půjčila rovnou dvě knihy z této série. Teď naopak lituji, že v knihovně nemají další části.
Upřímně děj byl trochu zdlouhavý a dal by se o minimálně sto stran zkrátit. Příběh byl dobře vymyšlený, ale bylo tam moc detailů a odboček.
Souhlasím, že hlavní postava Mare mi začínala lézt na nervy a připadat nesympatická, tedy dokud mi nedošlo, že se chovala tak nějak jako normální člověk. Většina fantasy hrdinů se chová jako andílek a ničím se nedají zlomit. Mare byla tak nějak blíže reálnému člověku a poukatovala na to, jak na člověka může působit zrada, křivda, bída, či ztráta blízkého. Bylo mi jí docela líto, avšak na druhou stranu si ten závěr takto asi zasloužila.
Pokud se mi někdy dostane možnost, přečtu si i zbylé dva díly.

24.12.2023 4 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Kniha určitě nebyla špatná. Bohužel měla zbytečně dlouhý začátek, kdy se do zhruba dvousté strany skoro nic nedělo. Potom už vše dostalo ten správný spád a kniha se četla sama. Konec mě dost zaskočil a nechápala jsem jak mohla být hlavní postava i já tak slepá. Další hvězdu strhávám ještě za to obrovské množství chyb téměř na každé stránce.

20.12.2023 4 z 5

Útočiště Útočiště Karen Lynch

Knihu jsem četla jedním dechem. Nezdolná byla sice super, ale tento díl je ještě stokrát lepší. Bylo tam toho strašně moc. Nejdříve objevila svoji rodinu, potom se sžívala se svými schopnostmi a pak přišel Nikolas. Ta jejich dvojice je opravdu úžasná a pořád jsem doufala, že si to uvědomí i Sara. Příběh byl plný překvapení a já už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

11.12.2023 5 z 5

Střípky duší Střípky duší Mary Lindsey

Skvělá kniha, které dávám bez váhání nejvyšší hodnocení. Když jsem si ji přinesla z knihovny, myslela jsem, že to za moc stát nebude. Jakmile jsem si na ni ale našla čas, děj mě naprosto vtáhl. Zajímal mě vztah hlavních postav i to, jak Lenzi přijme svou práci. Úplně jsem si zamilovala Aldena, ale i Zak mi byl moc sympatický. Konec byl velmi dojemný, ale řekla bych, že trochu moc rychlý. Určitě doporučuji přečíst.

07.12.2023 5 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Jennifer Donnelly

Tuto knihu určitě doporučuji přečíst. Jedná se o zajímavě uchopenou pohádku o Popelce, kde rozhodně zlé setry nejsou až tak zlé a Popelka zná i závist. Velice se mi líbilo, jak si hlavní postava hledá svou cestu, i když nebyla hezká, což se v té době nehodilo. Konec se dal přibližně očekávat, ale i tak mě některé věci mile překvapily.

29.11.2023 4 z 5

Milionkrát June Milionkrát June Emily Henry

Tuto knihu jsem si úplně zamilovala.
Do teď jsem četla knihy bez vyjádření citů, jelikož jsem se jich trochu bála a vždy mi přišly příliš úchylné. Tato kniha mi však ukázala, že láska může být i jemně popsaná. Ze začátku mi přišla kniha bez děje, ale po chvíli čtení se to změnilo. Zaprvé mě zajímalo, jak to mezi rodinami opravdu je a jak to začalo, ale také mě zajímal vztah June a Saula. Knihu jsem přečetla asi za dva dny a stala se kandidátem na mou nejoblíbenější knihu.

27.11.2023 5 z 5