bouncer bouncer komentáře u knih

Prorokyně a hlupák Prorokyně a hlupák Jonas Jonasson

Jonassonův styl mám rád, je to čtivé, je to sice občas přihlouplé, ale zábavné a toho si cením. Myslím si že Prorokyně a hlupák je jedna z jeho lepších knih, ale plné hodnocení nedávám spíš kvůli osobní averzi k některým postavám.

13.10.2023 4 z 5

Dlouhý vesmír Dlouhý vesmír Terry Pratchett

Možná maličko slabší než předchozí díly, ale je to moje guilty pleasure.

21.09.2023 4 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Když to projde Gaimanem, je to hned stokrát lepší. Mohl by přepsat třeba i tu knihu na B nebo na K.

15.03.2023 4 z 5

Prstenec Prstenec Stephen Baxter

Tohle je geniální dílo - knihy Xeelee byly někdy náročnější na čtení, ale tohle to všechno krásně shrnulo. Baxter je vědec (matematik a strojař) a skvělý spisovatel. To je neodolatelná kombinace pro hard sci-fi.

Kouř a zrcadla Kouř a zrcadla Neil Gaiman

Gaimanovy povídky jsou vždy pestré a je v nich neskutečné množství fantazie, představivosti a originality

Oheň a krev Oheň a krev George R. R. Martin

Kronikový styl, do kterého je strašně těžké se začíst, ale pozdější pasáže jsou velice poutavé a stojí za to to přetrpět. Ale jen to ukazuje, jak seriál Rod draka je příšerný - tak krásný příběh a oni udělají 8 hodin seriálu z pár stránek knihy.

Jeremyho farma nejen zvířat Jeremyho farma nejen zvířat Jeremy Clarkson

Super knížka - myslel jsem si, že po seriálu už to nic nového nepřinese, ale opak byl pravdou.

Vox Vox Paul Stewart

Tohle je asi nejlepší kniha série, která byla v češtině vydána. A každého čtenáře, stejně jako mě, určitě zachvátí panika, když zjistí, že je to jen 2. díl trilogie o Vránkovi a třetí díl sice asi nějak vyšel, ale není k sehnání nikde (v knihovnách, bazarech, u vydavatele... nikde). To je tak smutné. A pak dále zjistíte, že vyšlo dalších 7 knih (a dalších vycházejí) ze ságy Světakraje a v ČR je nikdo nepřeložil a nevydal. Zkoušel jsem kontaktovat vydavatele, ale neplánují znovu vydat již přeložené ani překládat a vydávat další knihy. Třeba jen potřebují vidět větší zájem, napište jim také :-)

Poslední z létajících pirátů Poslední z létajících pirátů Paul Stewart

Kroniky Světakraje vyrostly a jsou nyní temnější a drsnější. Skvělý díl.

Šerolichotníkova kletba Šerolichotníkova kletba Paul Stewart

Tohle je bohužel trochu jiné - bohužel v češtině takové liché. Kroniky Světakraje jsou psané většinou na oddělené trilogie z různých dob s různými postavami. Pokud je mi známo, tak je to stejně i s trilogií o Quintovi. Ovšem v češtině byl přeložen jen první díl a dost nesmyslně vložen mezi trilogii s mladým Snítkem a následující trilogii, kde se objevuje starý Snítek. I tak je příběh zajímavý a moc bych si přál, aby někdo vydal zbývající knihy Kroniky Světakraje, tedy zbytek trilogie o Quintovi a další knihy

Zkáza létajícího města Zkáza létajícího města Paul Stewart

Geniální závěr trilogie s mladým Snítkem.

Můj přízvuk je skutečný Můj přízvuk je skutečný Kunal Nayyar

Zábavné, čtivé, ale nic víc v tom nehledejte. Životopis od puberty do svatby.

25.02.2023 3 z 5

Časupodobné nekonečno Časupodobné nekonečno Stephen Baxter

Skvělá sci-fi, líbil se mi trochu ucelenější pohled na lidstvo a vesmír než v předchozích Xeelee knihách a dle náznaků předpokládám že se jedná o skvělý podklad pro finální čtvrtý díl.

19.07.2022 4 z 5

Dlouhá utopie Dlouhá utopie Terry Pratchett

Skvělý závěr série.

08.03.2022 5 z 5

Ježibabin vysavač Ježibabin vysavač Terry Pratchett

Jedna z těch lepších povídkových knih raného díla Terryho Pratchetta.

18.02.2022 4 z 5

Řidič sanitky, Johnny Depp a tajemství krabice s cereáliemi Řidič sanitky, Johnny Depp a tajemství krabice s cereáliemi B. J. Novak

Hezky se to čte. Některé povídky jsou fajn, jiné zajímavé, některé zbytečné. Ale tak už to u povídkových knížek bývá.

22.01.2022 3 z 5

Dlouhý Mars Dlouhý Mars Terry Pratchett

Série Dlouhé Země je pro mě srdeční záležitost. A Dlouhý Mars patří k těm lepším dílům.

27.10.2021 5 z 5

Sladká pomsta Sladká pomsta Jonas Jonasson

Jonas Jonasson se nemění... ale z nějakého důvodu i pátá kniha na stejný způsob mě bavila.

27.10.2021 4 z 5

Noční směna (20 povídek) Noční směna (20 povídek) Stephen King

Lepší i horší povídky, ale celkově velmi dobré čtení.

27.12.2020 4 z 5

Strata Strata Terry Pratchett

Skvělý mix fantasy a sci-fi, první pokus s plochou zemí, který později vyústil v Zeměplochu. Za mě dobrý.

28.12.2019 4 z 5