Šerolichotníkova kletba

Šerolichotníkova kletba https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/4485/kroniky-svetakraje-s.jpg 4 95 9

Kroniky Světakraje série

Co se skrývá v hlubinách létajícího města? Další napínavý příběh z Kronik Světakraje se odehrává dávno před Snítkovými dobrodružstvími. Jeho hrdiny jsou Marisa, dcera arciakademika Svatého Fraxu, a syn kapitána létajících pirátů Quint. Marisin otec, Linius Pallitax, podniká tajné noční výpravy do samotného nitra létajícího kamene, na němž stojí město akademiků. Vrací se z nich v tak zbědovaném stavu, že se Marisa začíná obávat o jeho život. Rozhodne se tedy spolu s Quintem, že věci přijdou na kloub. Společně se vydávají do nebezpečných chodeb uvnitř balvanu a nejednou jen o vlásek uniknout smrti. Nakonec odhalí, jaké hrůzné tajemství před nimi Linius Pallitax skrýval. Kéž by se to však nikdy nedozvěděli…... celý text

Dobrodružné Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Mladá fronta

The Curse of the Gloamglozer , 2002

bouncer
25.02.2023 4 z 5

Tohle je bohužel trochu jiné - bohužel v češtině takové liché. Kroniky Světakraje jsou psané většinou na oddělené trilogie z různých dob s různými postavami. Pokud je mi známo, tak je to stejně i s trilogií o Quintovi. Ovšem v češtině byl přeložen jen první díl a dost nesmyslně vložen mezi trilogii s mladým Snítkem a následující trilogii, kde se objevuje starý Snítek. I tak je příběh zajímavý a moc bych si přál, aby někdo vydal zbývající knihy Kroniky Světakraje, tedy zbytek trilogie o Quintovi a další knihy

xxbarbarelaxx
15.07.2022 4 z 5

Za mě byl tento díl nejslabší a to z důvodu, že vůbec nepojednával o Snítkovi. K hlavním hrdinům jsem si úplně nevytvořila vztah. Někdy mě jejich chování opravdu štvalo. Ilustrace opět krásné.

anebar
05.09.2021 4 z 5

Kdo má rád Světakraj, neměla by mu tato chyba chybět v knižním repertoáru. I když je kniha určena pro mládež, dospělý si u ní taktéž odpočine.

Mamradafantasi
19.01.2021

Opravdu super kniha!

david9690
05.06.2020 4 z 5

příjemné další pokračování série - trvalo mi hodně dlouho než jsem pochopil o kom že tato kniha pojednává - ze začátku jsem neviděl souvislosti a přemýšlel jsem proč autor tento příběh do série zařadil, konec knihy vše objasnil a ukázal souvislosti z předchozích dílů.
Také mi nějak úplně neseděly hlavní postavy, zvláště Marisa a její otec, ale třeba Klíšťák byl super a celkově ten příběh byl zajímavý, napínavý a celkově to byla hezky napsaná fantazy knížka

Elizza
28.07.2018

Úžasná, jako všechny kroniky. Akorát je to trochu smutné, když víte, co se stane s Quintem a Marisou. Jediné, co mi vadilo, byla jména některých postav. Leckdy to nešlo ani přečíst, natož zapamatovat.

Attia
23.12.2014 5 z 5

Trochu slabší než ostatní díly Kronik. Nejspíš to bude tím, že mi moc nesedly hlavní postavy. Snítka jsem si zamilovala, ale k Marise a Quintovi jsem si nedokázala najít bližší vztah. Ale i tak neskutečně krásná a napínavá fantasy knížka.

Any.Sky
10.07.2014 4 z 5

Knížka se moc krásně četla. Vše utíkalo a bylo to poutavé. Ze série kronik Světakraje je toto má druhá knížka. První jsem přečetl Cestu za tajemný hvozd a nyní tuto, v pořadí čtvrtou knihu, a musím říct, že je vidět obrovský progres v úrovni psaní. Děj mi přišel mnohem lépe propracovanější a celková úroveň mnohem lepší. Jeden by řekl, že autor se s každou knihu ani ne zlepšuje, ale zkvalitňuje, vřele doporučuji...

eletrika03
06.03.2014 4 z 5

Mám ráda fantasy a tahle kniha mě nezklamala. Těším se na další kroniky.

Paul Stewart
anglická, 1955