boticelli boticelli komentáře u knih

Straka na šibenici Straka na šibenici Daniel Petr

Čteno už podruhé - a opět zážitek. Příběh je namíchán z ingrediencí dle mého gusta: syrové, tajemné, dojemné. A nechybí ani kousavý vtip. Odkazy na umělecká i literární díla jsou onou třešničkou na velice povedeném, kuriózním dortu.

04.01.2016 5 z 5

Milena Jesenská Milena Jesenská Alena Wagnerová

Nikdy neni na skodu precist si neco (vynikajiciho) o nasich osobnostech na pozadi nasich dejin.

01.01.2016 5 z 5

Malá noční žranice Malá noční žranice Jiří Šimáček

Nuda v Brne aneb gothaj s cibuli a pivo.

16.12.2015 2 z 5

Stalo se prvního září Stalo se prvního září Pavol Rankov

Knihu by si meli precist hlavne ti, co v soucasne dobe ztraci pamet jak "bajecne" se meli lide za "totace".

11.11.2015 5 z 5

Sebevraždy panen Sebevraždy panen Jeffrey Eugenides

Detroit, jilmy, Luxina podprsenka na krucifixu, pet sebevrazd. Cteno jednim dechem... Nejlepe na podzim.

25.10.2015 5 z 5

Sněhová královna Sněhová královna Michael Cunningham

Kdo Cunninghama miluje, neni co resit, ostatni at radeji sahnou po "bestsellerech" kterych jsou plne regaly.
***
Čteno znovu po pěti letech a jsem nadšen více než napoprvé. Bylo tam toho kouzelného najednou nějak víc... Už teď se těším, až po knize sáhnu po dalších třeba deseti letech.

18.08.2015 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Po dvaceti strankach knihu navzdy odkladam. Vtip nacpany vylozene do kazdeho odstavce mi nijak neucaroval, naopak mi prisel dost otravny. Zklamani roku, ovsem autorovi nemam nic za zle, kniha byla vlastne uz prezentovana jako "pouze pro pobaveni", presto jsem naivne ocekaval trochu vic.

07.07.2015 1 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Neobycejne napsany obycejny pribeh nebo obycejne napsany neobycejny pribeh...ani nevim, kazdopadne mi tento roman verohodne nabidnul vratit se zpet do "retro" osmdesatych a devadesatych let a za to jsem opravdu vdecny.

23.06.2015 5 z 5

Žena z horního patra Žena z horního patra Claire Messud

Mam rad lasky ve vsech moznych i nemoznych podobach, tohle milostne vzplanuti k cele jedne rodine (!) mi prislo ovsem trochu neuveritelne a tim padem i nudne. Celkovy dojem z knihy zachranil az ponekud necekany zaver. Po vybornem romanu Cisarovi nemaji saty je pro mne toto dilo zklamanim.

05.05.2015 3 z 5

Možná že odcházíme Možná že odcházíme Jan Balabán

Asi neumim dostatecne cist mezi radky ale nektere povidky vubec netusim o cem byly. Asi o popsane atmosfere, pocitech...a to mi bylo parkrat dost malo. Nicmene se do knizky urcite jeste nekdy zactu a zkusim objevit, co mi uniklo.

29.04.2015

Za soumraku Za soumraku Michael Cunningham

Po druhem precteni davam plny pocet bodu a netrpelive ocekavam dalsi roman meho oblibence - Snehovou kralovnu.

29.04.2015 5 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Uzasne napsana kniha, i ted v lednu jsem pocitil horke leto, stiny stromu a hlavne tu dusnou atmosferu padesatych let. Me nadseni pro spisovatele stouplo jeste vys nez po Vzpominkach na jednu vesnickou tancovacku, Rybi krev uz budu cist na jistotu.

27.01.2015 5 z 5

Slavnosti sněženek Slavnosti sněženek Bohumil Hrabal

Kouzelna atmosfera techto povidek me uplne uchvatila...

28.10.2014 5 z 5

Dokud tě nenajdu Dokud tě nenajdu John Irving

Po prvnich sto stranach se mi kniha nezdala, nevzdal jsem to a ted po precteni mi postavy romanu vylozene chybi, jak to ten Irving dela?

28.10.2014 5 z 5

Nataša Gollová Nataša Gollová Aleš Cibulka

Sloh pana Cibulky mi vůbec nesedí, o Nataši Gollové bych se rád něco dozvěděl ovšem žoviálnost textu mě tahá za uši...

07.10.2013 1 z 5