Bórborka Bórborka komentáře u knih

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

První kniha od autorky a popsala bych ji frází neurazí, nenadchne. Kniha se mi četla dobře jelikož kratší kapitoly mi sednou nejvíce, ale občas to bylo prostě bez spádu. Ze začátku se mi stávala silná dezorientace v postavách a ani na konci jsem vlastně neměla ve všech jasno takže nechápu, co tam vlastně dělali.

20.03.2018 3 z 5

Pandořina skříňka Pandořina skříňka Lauren Slater

Autorka si na této publikaci dala opravdu záležet. Oceňuji především rozhovory s vedoucími psychology experimentů či jejich pacienty. Knižní zpracování v podobě beletrického díla je čtenáři mnohem sympatičtější, než kdyby se jednalo o literaturu faktu.
Ovšem na škodu mi přijde, že kniha je velmi stručná. Samotný rozhovor s psychologem často netrval déle než dvě stránky a občas i samotný experiment moc prostoru nedostal. Také bych měla výtku k absenci dalších experimentů, které pro 20. století byly převratné (Stanfordský vězeňský experiment, koktajíci sirotci atd.).
V souhrnu bych knihu doporučila především široké veřejnosti, jelikož autorka nepřinesla nic nového, ale spíše obzvláštnila a zprostředkovala psychologické experimenty všem, kteří o toto téma mají zájem, ale nechtějí se pouštět do odborných publikací.

16.04.2021 4 z 5

Město nebeského ohně Město nebeského ohně Cassandra Clare (p)

Autorka mě závěrečným dílem překvapila. Celá série se nesla na velmi průměrné až podprůměrné vlně, až na poslední díl, kde mi byla schopná dokázat, proč si její knihy zaslouží takový obdiv.
Kniha svou délkou byla schopná dát prostor vedlejším postavám, které mě od začátku zajímali mnohem více. Děj plynul příjemným tempem a neztrácel zbytečně na své dynamičnosti.
Taky musím uznat, že se mi líbí propojenost mezi jejími ostatními sériemi.

17.02.2021 4 z 5

Psychologie. Příručka pro studenty Psychologie. Příručka pro studenty Pavel Říčan

Kniha je opravdu krátká, ale svým obsahem přínosná.
Jestliže budoucí čtenář uvažuje o studiu psychologie, tato kniha by mu mohla pomoci rozhodnout (ovšem ke studiu je třeba mnohem propracovanější studijní materiál). Pro běžného konzumenta knih se tato kniha může stát příjemným rozšířením jeho četby.

21.12.2020 4 z 5

Dějiny psychologie Dějiny psychologie Alena Plháková

Tohle zpracování historie psychologie se mi zdá poněkud nepřesné.
Jednotlivé směry se mi nezdají správně vysvětlené a přehršel nevýznamných autorů k jednotlivým směrům na úkor vůdčích osobností, se mi nezdá správně zvolený přístup.
Pro základní uvedení do psychologie ovšem dostačující.

06.12.2020 3 z 5

Malý Dekameron 2 aneb Obratnosti lásky Malý Dekameron 2 aneb Obratnosti lásky Giovanni Boccaccio

Na svou dobu převratné dílo, v dnešní době bohužel čtenáři nic nepřinese. Povídky mají repetetivní témata a po nějaké chvíli mě začaly nudit.

25.05.2020 2 z 5

Co Bůh? Člověk? Co Bůh? Člověk? Bedřich Bridel

Asi plně nedokážu ocenit toto dílo, ale domnívám se, že autoři komentářů četli trochu jinou knihu.
Mé pocity z knihy jsou neutrální. Kniha na mě ze všech stran působil přehnaně a časem mě začali štvát opakující se slova, která sloužila k vyjádření mizernosti člověka a dokonalosti Boha.
Přesto chápu, že kniha ve své době musela být vrcholným dílem, ale v dnešní se s ní ztotožnit nedokážu.

25.02.2020 3 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Kniha na mě zapůsobila rozpačitým dojmem. Četla se snadno, ale silný požitek ve mně nevyvolala.
Ze začátku se seznámíme s hlavní hrdinkou Lio, která utíká od své povinnosti, aby prožila svobodný život, po kterém touží. Cestu jí zkříží dva muži, pro ni obyčejní lidé, pro čtenáře princ a vrah. Autorka se možná až moc snažila zmást čtenáře v hádance, kdo je kdo, až to udělala očividným.
V druhé polovině se kniha konečně začíná rozjíždět a otvírat i svůj mystický svět.

09.02.2020 3 z 5

Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Kody Keplinger

Ke knize jsem se dostala díky stejnojmennému filmu, který má s knihou společná nejvýše jména postav.
Příběh dívky "OTKY" je četba, kterou bych se nebála zařadit mezi new adult. Kniha plyne v příjemném tempu. Občas obracíte oči v sloup a kroutíte hlavu nad samotnou hrdinkou, ale není to nic hrozného, co by vám narušilo příjemný požitek z knihy. Trochu mě vyvedl z míry uspěchaný konec, který na mě už opravdu působil přitaženě za vlasy. Kniha ve vás po dočtení dlouho rezonovat nebude, přesto knihu doporučuji na příjemný oddych.

23.12.2019 3 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

Tohle bylo příjemné zakončení pohledu do vztahu mezi Reedem a Ellou. Na to jak mě minulý díl zklamal, jsem ráda, že jsem se nedala zvyklat a jejich příběhovou linku dokončila. Místy se mi to zdálo jako něco mezi předvídatelnou telenovelou a teen seriálem, ale bylo to milé, čtivé a kniha opravdu uměla vtáhnout do děje.

06.04.2019 3 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Fůůůha... Tak tohle bylo zklamání... První díl mě opravdu nadchl, ale tento se mi zdál opravdu o ničem.. Neříkám, že se kniha nedala číst, ale rozhodně mě nenadchla. Konec se mi zdál také vynucený, uspěchaný, bohužel až nesmyslný. Nechci tu šířit nějakou negativní vlnu, ale více jak 2 hvězdičky ode mě nedostane.

06.04.2019 2 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Nevím, co na téhle knize je tak zajímavého, že patří mezi nejslavnější světovou literaturu. Hlavní hrdina velmi negativní a nedokáže si stát za svým. Kniha je psána velmi silným slangem, do kterého jsem se nedokázala začíst. Nějak jsem z knih nedokázala vyčíst ani její poselství a celkově bych ji nedokázala ani nikomu doporučit. Za mě silné zklamání.

01.09.2018 2 z 5

Líbali jsme se Líbali jsme se David Levithan

Mám pocit, že jsem četla úplně jinou knihu, než nám obálka ukazuje. Ačkoliv styl psaní autora mi moc nesedí, tak k této knize nemám jedinou výtku. Je plná emocí a myšlenek a mrzí mě, že jsem se musela přemlouvat k jejím přečtení. Kdybych patřilo do LGBT komunity určitě bych si z ní, ale dokázala vzít ještě mnohem více. Tuhle knihu bych nedoporučila zdaleka jen náctiletým, ale snad všem ať alespoň trochu obohatí svou mysl.

16.08.2018 5 z 5

Modrý a rudý Modrý a rudý Fráňa Šrámek

Kniha má příjemný rým, který usnadňuje čtenáři číst a soustředit se převážně na pointu básně. Bylo to velmi miloučké čtení, které slupnete během chvilky.

31.07.2018 4 z 5

Dobré manželky Dobré manželky Louisa May Alcott

Tenhle díl se mi zdál mnohem lépe zpracovaný než první díl. Postavy se už nechovali jak malé (alespoň chvílemi) a děj se mi zdál zajímavější,ALE stejně jako první díl je kniha přehnaně zásadová a mravnostní. Občas jsem měla pocit, že matka (paní Marchová) se snaží předělat své děti na ztělesnění dobroty, na lidi s velmi nízkými ambicemi a celkově se snaží potlačit jejich charakter. Kniha se jinak četla velmi dobře a dokázala mi vykouzlit úsměv na tváři a pohladit po duši.

23.07.2018 4 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Za mě tato kniha neobstála. Možná to je jejím žánrem jenž nepatří mezi mé nejvyhledávanější, ale doporučit bych ji určitě nemohla. Na knize se mi líbí, že čím blíže ke konci tím lepší a to vás tedy donutí knihu dočíst, ale měla jsem z ní pocit, že vše zajímavé nacpala do posledních desítek stránek. Za mě taková slabší oddychovka

20.03.2018 2 z 5

Tři úvahy o sexuální teorii Tři úvahy o sexuální teorii Sigmund Freud

Kniha byla srozumitelná a dobře vysvětlená, ale nedá se brát vážně. V dnešní době již překonané domněnky. Doporučuji jestli se chcete pobavit.

13.04.2021