BojácnéKuře BojácnéKuře komentáře u knih

Půlnoční klenot Půlnoční klenot Richelle Mead

Mnohem akčnější než první díl, ale pořád stejně skvělé. I když tam bylo pár pasáží, které byly i v prvním díle, líbilo se mi, jak se to vzájemně prolínalo. Konečně jsem se dozvěděla, kam Mira neustále chodila (a hlavně za kým :D). Co jsem vůbec nečekala, byl způsob, kterým Mira vyřešila Claru. To, co o ní zjistila, byl docela šok. Teď už jen přečíst příběh Tamsin, na který se hrozně těším, protože u ní vůbec nevím, co mám čekat.

06.07.2018 5 z 5

Strážci dobra Strážci dobra Michaela Burdová

I když se mi knížka líbila, musím dát pouze 3 hvězdičky. Přišlo mi, že se některé věci neustále opakují, pořád bylo zmiňováno to stejné (třeba to, že jednorožci nejsou zvířata, ale vlastně samotné dobro), což mě hrozně štvalo. Dále jsem musela překousnout hrozně dlouhé popisy, ať už prostředí, nebo postavy. Příjemně mě ale překvapilo to, že to nebylo určeno pro malé děti (aspoň myslím), což jsem usoudila podle všech těch bitev a příšer. Jsem ráda, že jsem se konečně donutila k přečtení a určitě si přečtu i pokračování.

01.07.2018 3 z 5

Třpytný dvůr Třpytný dvůr Richelle Mead

Jedním slovem úžasné. Vůbec jsem si nemyslela, že to bude nějaká trapná romantika s nudnou zápletkou, přece jen je to od Richelle Mead a ta to umí opravdu skvěle (Už jsem se stihla přesvědčit u Vampýrské Akademie). Moc se mi líbil nápad Třpytného dvora a světa kolem něj, autorka si opět dala záležet. Mnohem víc se mi ale líbilo, jak se hlavní postava vyvíjela. Adelaide překonávala samu sebe, poznala, jaké to je, když se o sebe musí postarat sama, aniž by jí někdo pomáhal. Uchvátila mě její láska k Cedrikovi. Styl, jakým to autorka popsala, byl neuvěřitelný.

17.05.2018 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Richelle Mead

Ze začátku pro mě bylo docela těžké zvyknout si na to, že vypravěčka není Rose, ale Sydney, nebo že se děj odehrává v Palm Springs a ne u dvora nebo na Akademii. Přestože mám Sydney ráda, ten nový svět alchymistů není ono. Musím ale uznat, že tam nechyběl humor, o který se postaral Adrian (:D) a nebo napínavý konec, který Vás donutí sáhnout po dalším díle.

13.08.2016 4 z 5

Dopisy na konec světa Dopisy na konec světa Ava Dellaira

„Nechte si zlomit srdce dojemným debutem mladé americké autorky.“

Tohle na mě nezabralo. Bohužel, ani jednou jsem se u knihy nerozplakala.
V knize mi vadilo spoustu věcí, jako třeba závislost Laurel na její sestře, nebo přeslazená
trapná romantika. Taky jsem se těšila, jak bude vypadat ta forma dopisů, ale jak už tady někdo psal, byl to jen obyčejný deníček. Lituji, že jsem si knihu koupila, protože to byly vyhozené peníze.

10.08.2016 3 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Někdy mne kniha bavila, někdy zase ne. Rozhodně to není jedna z těch, u kterých bych strávila půl dne. Celkově mi ten děj přišel zajímavý, napínavý, ale někdy to bylo už přeplácané. Co se týče postav, má nejoblíbenější je jedině Beverley. :D

07.06.2016 3 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Musím se přiznat, že ke knize jsem se dostala až po zhlédnutí filmu, ale jak už to tak bývá, kniha byla lepší. :) Konec už byl možná trošičku zdlouhavý, ale překousnout se to dalo. :D

13.03.2016 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Tahle kniha mi jen připomíná, jak nemám ráda poezie...
Nechci urazit ostatní, kterým se kniha líbila, ale doufám, že už ji nebudu muset číst. :(

22.10.2015 3 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

První jsem si myslela, že mě kniha nebude bavit, ale právě naopak. :)
Jak jsem ji dočetla, tak jsem okamžitě chtěla druhý díl. :D
Myslela jsem si, že příběh bude vyprávět Lissa, ale Rose byla stejně nejlepší. :D
Z jejího pohledu to bylo.... zajímavější. :)

Rozhodně doporučuji! :D

31.08.2015 5 z 5

Co by kdyby: Sněhurka nesnědla otrávené jablko Co by kdyby: Sněhurka nesnědla otrávené jablko Sarah Mlynowski

No, čekala jsem něco jiného. :( Podle mě by se takový příběh měl napsat na více stránek.
Žádná z hlavních postav mi nepřišla sympatická (dokonce ani samotná Sněhurka :D) a chování Abby bylo fakt děsné.
Zkusím si přečíst příběh o Popelce, možná bude lepší, ale tenhle díl mě moc nezaujal. :(

31.08.2015 1 z 5

Úklony a úklady Úklony a úklady Gail Carriger (p)

Rozhodně lepší než první díl. Dělo se tam toho mnohem víc.
Už se hodně těším na třetí díl! :D

25.07.2015 5 z 5

Ptačí zpěv Ptačí zpěv Meagan Spooner

Podle mě byl příběh zbytečně moc dlouhý.
Moc se tam toho nestalo a pomalu mě to přestávalo bavit.
Nápad to byl sice zajímavý, ale v dalším díle pokračovat nebudu. :(

25.07.2015 3 z 5

Bez dechu Bez dechu Sophie Jordan

Bylo by lepší, kdyby konec navazoval na předchozí díly. A navíc to bylo moc krátké.
Ale jako ukončení série to stálo za to. :)))

14.07.2015 3 z 5

Dvanáct – Druhý díl neobyčejného deníku obyčejné holky Dvanáct – Druhý díl neobyčejného deníku obyčejné holky Lauren Myracle

Tahle kniha mi přišla strašně trapná. Byla o hodně horší, než 11 a vůbec se to nedalo číst. Tím jsem se rozhodla, že v dalších dílech pokračovat nebudu. Nedoporučuji! :(

31.03.2015 odpad!

Čarodějka z Turlinghamu Čarodějka z Turlinghamu Ellie Boswell (p)

Nebyla to úplně nejlepší kniha, ale nebyla ani nejhorší. Je to taková oddychovka na odpoledne. :D

31.03.2015 4 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Nejlepší kniha, co jsem kdy četla!! :D:D Autorka měla velmi zajímavý nápad. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu. :) A taky by mě zajímalo, jaké snové dveře mám já..... :D

09.03.2015 5 z 5

Příběhy netalentovaný pop hvězdy Příběhy netalentovaný pop hvězdy Rachel Renée Russell

Jako vždy krásný příběh. :) Jediné co mi tam vadilo je, že Chloe a Zoey opustily Nikki a nechaly ji ve všem samotnou. :(

11.02.2015 5 z 5

Výměna Výměna Sienna Mercer

Krásný příběh o dvou rozdílných sestrách. :D

09.02.2015 4 z 5

Výměna názorů Výměna názorů Robert Reger

Úžasné jako vždycky. :D Jenom škoda, že je to už poslední díl. :(

04.02.2015 5 z 5

Loupež v Zrcadlovém salonu Loupež v Zrcadlovém salonu Mira Sol

Přečetla jsem všechny knihy od Tří holek na stopě, takže vím co jsem od toho mohla čekat. Zápletka byla skvělá a závěr taky, ale vadil mi na tom právě ten příběh. Kadeřníkovi ukradnou zrcadla a hned je z toho nový případ. Nuda. Kdyby autorka vymyslela jiný příběh bylo by to o mnohem lepší.

02.02.2015 4 z 5