bobo550 bobo550 komentáře u knih

Adept Adept Adam Przechrzta

Ze zezačátku poměrně nic moc a měl jsem osobně co dělat aby mě kniha spíše neodradila a ale vůle se vyplnila -pár stráněk po té a děj odehrával velmi zajímavým a neotřlelým způsobem .Sama kombinace postředí hlavního dějství a tematiky též samotné je velmi zajímavá a velmi neobvyklá

26.02.2022 4 z 5

Pohřběte své mrtvé Pohřběte své mrtvé Louise Penny

Zajímavé,nenáročné čtení.Pokud by ale chtěli točit či zkopírovat Vraždy v Midsomeru podle této knihy to bude velmi jednoduché a rychlé

31.08.2020 5 z 5

Temná komora Temná komora Jonathan Moore

Kniha má rozhodně dobrou pointu ale styl psaní autora který si myslím že byl až příliš upjatý nebyl nic moc valného a prospěšného pro tuto knihu .Ocenuji také vykreslení reality toho že policie v odlehlejších místech a méně frekventovaných má vybavení velmi slabé přestože čas někdy rozhoduje o mnohem víc než vyšetřovatel osobně

01.07.2020 2 z 5

Hacker Hacker James Swallow

Když jsem se dostal k této knize tak jsem přečtenou již dvě minulé knihy a musím jednoznačně říct že o proti jiným knihám je hacker rychlejší ,akční ,atd...Jednoduše řečeno o proti předchozím je hacker o něco lepší

13.04.2020 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Svižné ,čtivé a hlavně se děj neodehrává na posledních několika stránkách a začátek a prostředek není tedy vůbec proložený nudnými a nezajímavými frázemi jak je u některých jiných knih .To že se nejedná o pravý horor v pravém slova smyslu je pravda oproti ale těmto silným kladům si myslím že je to minimální problém

03.04.2020 5 z 5

Psychiatr Psychiatr Caleb Carr

Velmi povedená kniha pro někoho možná hůře pochopitelná .Osobně si myslím že kompozice těchto všech věcí která je u knihy zahrnutá je u detektivek ojedinělá jediné co bych vyčetl jsou delší popisy cest jízd a popisy budov což se ale dá sníst bez větších problému

25.03.2020 4 z 5

Brežněvův polibek smrti! Brežněvův polibek smrti! Václav Suchan

Svižná ,jednoduchá a nenáročná četba na delší večery která jednoduchým stylem rozebírá rok 1968

12.06.2019 5 z 5

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Jedná z mála knih v povinné četbě která se dala číst bez sebemenšího problému.Kniha má spád ,děj,napětí prostě vše co správná kniha má mít.Je až neuvěřitelné co musela vše malá Anny zažít strach,napětí,nevěděla nikdy co se muže stát za hodinu či hned .Je až bohužel smutné že dané šílení německého vůdce spojené s s vyvraždovaním židu spojené s násilím vůči ním se postupně vrací do Německa zatím naštěstí jen ve slovní podobě

01.06.2019 5 z 5

1815: Krvavý mír 1815: Krvavý mír Sabine Ebert

Velmi dobrá kniha která by se mohla považovat jak za historický román ale i jako literatura faktu .Jediné co by asi vytkl je to že se zde občas objevují kapitoly kterou knihu zbytečně nabalují a prodlužují finální vyvrcholení v různých dějích .

18.05.2019 4 z 5

Kód horečky Kód horečky James Dashner

Velmi dobrá kniha poměrně velkým překvapením je že když si Tomas myslel že zlosin je komplet bludů a lží(což byla pravda )jenže zde se nám dostává nový uhel pohledu ato že kancleřka byla osobu která též značně ovlivnovala děj můžeme si zde ale položit otázku jak by se celí děj odehrával bez ní???

10.02.2019 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

i já jsem se k této knížce dostal povinně a musím říct že jiná povinná četba je o stokrát lepší -hlavní nevýhodu vidím v tom že je nevyváženost děje okolního a děje hlavního
lásce a romanci s psychologickým nádechem je zde až příliš mnoho a zatímco děje 2 světové válce(což je velmi zajímavé téma) je zde málo což považuji za chybu protože pokud by totiž smíchal lásku s válkou a trochu více tak si myslím že by to bylo o mnohem lepší samozřejmě chápu že autor zřejmě se ne chtěl zabývat těmito zrůdnimi činy kniha byla ale vydána až v roce 1984 takže už je zde částečná svoboda slova (záleží kde jí vydal) takže psání alespon trochu tohoto uhlu pohledu v knize by neuškodilo spíše prospělo

26.12.2018 1 z 5

Léčka Léčka Åke Edwardson

od tohoto spisovatele je to moje prvotina ke kterému jsem přišel náhodou .A šeredně jsem se spálil kniha je takřka bez děje, často jse do příběhu motá psychická stránka osob, názvy ulic či obvodových dokonce i osob je tolik že s toho mám galamatiáš(když to pro svou delku vůbec přečtete)

21.08.2018 odpad!

Kníže z mlhy Kníže z mlhy Carlos Ruiz Zafón

celkova dobré ale ten konec

18.07.2018 4 z 5