blindone blindone komentáře u knih

My My Jevgenij Ivanovič Zamjatin

Když název této knihy zadáte do vyhledávání, objeví se : "Hledaný výraz musí mít alespoň 3 znaky." O podobných věcech tato kniha pojednává.

Velká kniha čůrání Velká kniha čůrání Jakub Plachý

Něco mezi Biblí a toaletním papírem.

04.11.2017 5 z 5

Rady zkušeného ďábla Rady zkušeného ďábla C. S. Lewis (p)

Mám rád koprovou omáčku a vím, že spoustu lidí ji rádo nemá. Já zas nemám rád růžičkovou kapustu. Tato knížka je výborná, i když občas je v ní kopr s kapustou.

04.11.2017 5 z 5

Funky Koval #1: Jedním dechem (1990) Funky Koval #1: Jedním dechem (1990) Bogusław Polch

...je tam vidět prso, což tehdy znamenalo hodně...

31.10.2017 5 z 5

Poslední Mohykán Poslední Mohykán James Fenimore Cooper

V mládí mě to bavilo víc než teď. Nicméně asi klasika co za to stojí a indiáni nejsou vykreslení romanticky jako v Mayovkách.

Mravenci Mravenci Bernard Werber

Knihu jsem otvíral s myšlenkou : "Co to bude zase za sra*ku." Přečetl jsem jí jedním dechem a je výborná, jak příběhem, tak informacemi z vědeckého ranku.

Hejnické pastorále Hejnické pastorále Vlastimil Vondruška

Na začátku jsem si říkal, že je to Dallas z českého prostředí. Po celkem krátké době jsem se těšil, jak se budou jednotlivé příběhy vyvíjet. Prostě mám rád bulvár, což toto trochu je.

06.05.2021

Poklad kapitána Kida / Jak se chodí do pohádky Poklad kapitána Kida / Jak se chodí do pohádky Ljuba Štíplová

Čtyřlístek jsem nikdy příliš nežral, ale tohle je nějak jiné, nevím čím. Přijde mi, že scénář obou příběhů vznikl na kalbě, kde Ljubu Štíplovou balil George Lucas.

05.11.2017 4 z 5

Cour a Courek Cour a Courek Svatopluk Hrnčíř

Vždycky když dělám palačinky, tak si na tohle vzpomenu....vždycky.

05.11.2017 4 z 5

Přichází puberta Přichází puberta Henri Joyeux

Když dostanete tuhle knížku od rodičů, jste v pytli.

04.11.2017 4 z 5

Narozdíl od Dětí z Bullerbynu mi tato kniha vylepšila dětství.

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

Je to napínavé. Je to tajemné. Je to hodně popisné. Je to hloubavé. Je to zároveň popové. Hurá.

01.11.2017 3 z 5

Jak nevyloupit banku Jak nevyloupit banku Donald E. Westlake

Docela milé čtení, pár okamžiků výborných.

Húrinovy děti Húrinovy děti J. R. R. Tolkien

Trvalo mi déle se zorientovat v množství názvů a jmen...ale pak to začalo mít grády jak epos o Gilgamešovi. Jako by to bylo napsáno před vznikem písma.

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Skvělý příběh, ale na komiksovou verzi z ABC nic nemá.

04.11.2017 4 z 5

Alkoholy Alkoholy Guillaume Apollinaire

Počet hvězd je přímo úměrný množství chlastu v krvi při čtení.

Nitro těžkne glycerínem Nitro těžkne glycerínem Štěpán Kopřiva

Námrd.

04.11.2017 5 z 5

Škola Malého stromu Škola Malého stromu Forrest Carter (p)

Nádherná kniha od celkem slušnýho hajzla, přesně jak píše Vandalka.

03.11.2017 4 z 5

Dobrodružství Jeronýma Moucherota Dobrodružství Jeronýma Moucherota François Boucq

Klenot, jak příběhem, tak kresbou!

27.10.2022 5 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

No ty bláho, celkem Škola zlomených srdcí...ale potřeboval jsem vědět, jak to skončí.