Blazule Blazule komentáře u knih

Téma jako takové mne zajímalo,o Životicích jsem nikdy neslyšela a taky jsem si chtěla přiložit čekání na Šikmý kostel 3. Kniha se četla vcelku dobře,nicméně různá písma a přoložení na mne působila chaoticky a spíš mne rušila.

18.04.2022 4 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Za mne velmi zajímavý exkurz do života baletek…fascinující,překvapující…klidně bych četla dál…

18.04.2022 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Poslechla jsem si audioknihu a upřímně bylo to pro mě složité poslouchání, knihu samotnou bych asi nedočetla a odložila. Prostě mě to celé nějak nezaujalo.

18.04.2022 2 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Na knihu se názory různí,nicméně já situaci s hlavním hrdinou prožívala,jelikož jsem single matka a často mám úplně stejné myšlenky. Za mne i překvapivý konec,nicméně asi pozitivní. Já jsem přečetla opět jedním dechem,jako všechny knihy od Hartla.

17.02.2022 5 z 5

Léto s kovbojem Léto s kovbojem Jaromíra Kolárová

Na začátku jsem si myslela, že se snad ani nezačtu, ale nakonec mě strašně bavilo, že kniha plyne absolutně stejně jako film.

10.12.2021 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Tak k tomu nemám slov. Nikdy jsem nepřemýšlela o tom, jaký může být život v KLDR, o to víc mě výpovědi šokovaly. Kult osobnosti a bezbřehá důvěra ve stát. Uvědomuju si, jaké mám štěstí, že žiju tak, jak žiju.

18.11.2021 5 z 5

Tři sestry Tři sestry Heather Morris

Za mne další z velmi silných příběhů od autorky. Oceňuji rovinu po válce a popis života v Izraeli. Přečteno jedním dechem.

10.11.2021 5 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

V podstatě jednoduchý příběh k zamyšlení, aneb jak se zastavit a některé věci si uvědomit, ačkoliv jindy jsou jasné.

08.11.2021 4 z 5

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Výborná kniha, oceňuji propletení několika časových rovin, celou dobu mi vrtalo hlavou, jak to vše souvisí, nutilo mě to číst dál, udržovalo mou pozornost a napětí. Svým způsobem nijak složitý námět, ale velmi působivý. Hodnocení za mne jednoznačné.

21.10.2021 5 z 5

Zpověď: Z děcáku až na přehlídková mola Zpověď: Z děcáku až na přehlídková mola Veronika Kašáková

Chomutov není zase až tak velký,proto mě příběh holčiny z děcáku,která vyrostla ve vesnici kousek od města,kde jsem i já prožila své dětství hodně zajímal,aneb když tví přátelé kamarádí s Veronikou a chceš se dozvědět víc…

29.09.2021 4 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Z knihy mám opravdu zvláštní pocit. Celou dobu jsem doufala, že se dozvím, co se opravdu stalo. Také jsem čekala rozuzlení rodinné situace samotné Elišky - vztah s Davidem, Kubíkem i nenarozeným dítětem. Chápu, že vše bylo na pozadí událostí v jejím životě, pátrání a pravděpodobně zděděné psychické poruchy, ale očekávala jsem tak nějak víc.

11.09.2021 4 z 5

Zase se shledáme Zase se shledáme Madeleine Goldstein

Jedna z dalších knih o životních osudech jedné rodiny během 2. sv. války a po ní. Velmi poutavé čtení.

Bokovka Bokovka Barbora Vajsejtlová

Knihy paní Vajsetlové mě baví…zajímavý exkurz do myšlenek milenky a manžela, který podvádí svou ženu

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Pro mě absolutně neznámé a nové téma…kniha mě nadchla, přečteno během několika dní…

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Na počátku jsem dychtivě sáhla po druhém díle knihy, vůbec mi nešlo začíst se, ale období během druhé světové války a hlavně příběh Žeňky mě nadchl nakonec natolik, že jsem dočetla během pár dní a nedočkavě čekám na třetí díl.

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Tak na toto téma jsem četla už spoustu knih, ale tato byla první, kdy jsem se do čtení musela opravdu nutit. Vůbec mi nesedl styl psaní.

30.07.2021 3 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Paní Mornštajnová opět nezklamala. Skvěle napsané, opět jsem četla jedním dechem a celý příběh se mnou stále rezonuje a to i ve světle dnešní situace.

25.04.2021 5 z 5

Elizino tajemství Elizino tajemství Dominik W. Rettinger

Jedna z dalších knih mapující promyšlenou strategii Němců, jak zlikvidovat a ponížit Židy a své nepřátele...tentokrát na téma Osvětimský nevěstinec...přečteno jedním dechem...

24.01.2021 5 z 5

Jeden kopeček šmoulový Jeden kopeček šmoulový Marie Doležalová

Vybrala jsem si v rámci čtenářské výzvy...takové neurazí, nenadchne čtení...určitě bych se ke knize znovu nevrátila...nicméně oceňuji reálné fotografie ze života herečky a vcelku povedené zpracování...

21.12.2020 3 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Kniha se četla skvěle a mít víc času, tak je to ten typ knihy, kdy člověk otevře a nezavře, dokud nedočte. Líbilo se mi rozdělení na tři životní etapy a kontrast mezi nimi. Zároveň oceňuji, že Osvětim tam byla popsána, ale věnovala se jí spíše menší část knihy. Nevím proč doufala jsem v ideální konec, tam bych možná čekala od autorky víc. Jinak perfektní.

29.11.2020 5 z 5