Zase se shledáme přehled

Zase se shledáme https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468880/bmid_zase-se-shledame-VEZ-468880.jpg 4 58 58

Kniha životních vzpomínek pozoruhodné ženy, která přežila koncentrační tábor, je vlastně kronikou židovské Paříže 20. století. Autorka v něm líčí osobitou atmosféru židovské menšiny žijící před válkou na Montmartru, své seznámení s budoucím manželem i jejich odchod do ilegality a účast na odboji. Těžištěm knihy je vylíčení osudu jich obou v koncentračním táboře, působivé svědectví o krutosti a nelidskosti nacismu. Příběh pokračuje i v poválečných letech a je doveden až do první dekády 21. století. Kniha je mementem i pro dnešní dobu, a ačkoliv většina přímých svědků tehdejších událostí už není mezi námi, jejich vzpomínky nám stále mají co říci.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: , Kontrast

On Se Retrouvera , 2006

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zase se shledáme. Přihlašte se a napište ho.

AlbionFoxyFox
06.10.2023 4 z 5

Stručná, ale čtivá jednohubka.

Paja11.11
05.10.2023 5 z 5

Kniha se čte velmi dobře a rychle. Dojal mě celý příběh a zakončení této knihy. Celou dobu čtení jsem si říkala, jak je možné, že takové věci člověk přežije, a to jsem četla už několik knih s takovou tématikou a neustále se tomu nepřestávám udivovat.
Rozhodně doporučuji si přečíst, jelikož každá kniha z druhé světové války přináší nový vhled do tehdejší hrůzné doby.

AnetaKor
07.09.2023 4 z 5

Tvůj život se může změnit během jediné minuty. To si zapamatuj. Mezi dvěma nadechy se může píseň zastavit.

Knižní novinky (23. týden)

06.06.2021

Kniha Zase se shledáme v seznamech

v Právě čtených2x
v dalších seznamech1x