Blaufik Blaufik komentáře u knih

Měsíční píseň Měsíční píseň Patricia Briggs

Jsem opravdu ráda, že jsem se nechala zlákat k přečtení této knihy. Měsíční píseň je čtivá, je akční, místy vtipná. Hlavní hrdinka je sympatická a já jsem velice zvědavá, jak bude vypadat druhý díl. Myslím, že pro mnoho lidí bude tato série návyková. Pokud si ponese stejnou laťku i v příštích dílech, tak se není čemu divit.

29.10.2020 4 z 5

Už zase sloužím o Vánocích Už zase sloužím o Vánocích Adam Kay

Autor nás ve svých denících provede napříč velkou škálou oddělení, takže jeho zápisky nebudou ani na chvíli stereotypní. Odvypráví nám nejen ty "humornější" střípky z jeho praxe, ale také nám ukáže, že ne vždy je práce lékaře rutinní nebo humorná. Popisuje zde i případ, u kterého jsem osobně měla slzy na krajíčku a celá situace se mne opravdu dotkla.

Knihu doporučuji k přečtení a pokud máte v rodině lékaře nebo milovníka reálných příběhů ze zdravotnictví, tak si myslím, že se jedná o skvělý dárek pod stromeček.

28.10.2020 4 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Za mě se jedná o knihu, kterou slupnete za jedno odpoledne a budete si přát přídavek. Čím dříve, tím lépe. A ten hřejivý pocit ve vás ještě chvíli po přečtení zůstane, nebojte. Tak pojďte, uvařme si horkou čokoládu a pojďme se podívat na Island a jeho krásy.
Ubytujeme se v Polární záři a s Lucy, spolu s Alexem a ostatními uděláme z tohoto hotelu kouzelné obydlí, prostoupené hygge a obklopené polární září.

27.10.2020 5 z 5

Voda Voda Laura Purdie Salas

Myslím si, že tato série bude jistě oblíbeným kouskem v dětské knihovničce a hlavně takovou příjemnou studnicí plnou užitečných informací o přírodě. Ať už se jedná o Lístek, Kámen nebo Vodu.

Pokud máte doma malého čtenáře, nebo čtenářku, kteří by se rádi o přírodě dozvěděli zase o kousek víc tak je Voda jistě správnou volbou. Myslím, že jeho přečtení nebudete litovat a ke knize se budete rádi vracet.

26.10.2020 5 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Celkově kniha rozhodně nebyla špatná, rozpoutání války mezi obyvateli městečka, kvůli jejich chamtivosti, bylo skvělou volbou u které se čtenář skvěle pobaví. Přesto však autor mohl některé z postav vynechat. Celkově by kniha získala na dynamičnosti a zároveň neztratila nic ze své čtivosti.
I přes to však knihu řadím mezi mé oblíbené a v budoucnu se k ní ráda vrátím. Vykutálený Leland Gaunt, novodobý rytíř Alan Pangborn a sympatická Polly mi za to rozhodně stojí.

20.10.2020 4 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Celkově se tedy kniha dobře četla a přiznám se, že jsem měla nejednou potutelný úsměv na tváři. Přesto se však nemohu ubránit dojmu, že kdyby autorka nepracovala v nakladatelství, tak by kniha asi nevyšla a pokud ano, tak určitě ne s takovou pompou okolo.

11.10.2020 3 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Ihned od začátku je jasné, že se zde klube nová, prémiová série, která bude mít dlouhé fronty fanoušků po celé zemi a já se ani nedivím. Kromě čtivého příběhu, od kterého je opravdu těžké odejít, se zde rýsuje série s hlavní hrdinkou, která je sympatickou a silnou ženskou.

10.10.2020 4 z 5

Řekni mi všechno Řekni mi všechno Cambria Brockman

Řekni mi všechno je thriller, který nejspíš čtenáře tohoto žánru asi moc neuspokojí, ale přesto by se mohlo jednat o zajímavou knihu pro první čtení tohoto žánru, nebo pro čtenáře YA literatury, kteří by si rádi přečetli i něco psychologického.

08.10.2020 2 z 5

Kámen Kámen Laura Purdie Salas

Pokud máte doma malého čtenáře, nebo čtenářku, kteří by se rádi o přírodě dozvěděli zase o kousek víc tak je Kámen jistě správnou volbou. Myslím, že jeho přečtení nebudete litovat a ke knize se budete rádi vracet.

07.10.2020 5 z 5

Rose Madder Rose Madder Stephen King

V podstatě se jedná o svižný thriller šmrncnutý kapkou fantasy a hororu, který vás bude určitě bavit a rozhodně na něj jen tak nezapomenete. Mohl by proto bavit nejen autorovy fanoušky, ale také milovníky thrillerů či psychothrillerů.

26.09.2020 5 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Tato kniha protkaná zoufalstvím, chutí bojovat a pořádnou dávnou emocí je něčím, co vás rozhodně chytne, i když se nejedná o nějaký mimořádný kousek.
Přesto má v sobě jakousi jiskru, která vás ke knize připoutá a nepustí dříve, než s poslední stránkou.

18.09.2020 4 z 5

Pohádky z lesa Pohádky z lesa Lenka Jakešová

Myslím si, že dětičky budou z těchto pohádek určitě nadšené a navíc se dozví i spoustu zajímavostí. Pokud máte doma malého lesníka, či vílu, tak je tato kniha pro vás přímo nutností. Věřím, že se stane oblíbeným kouskem ke čtení.

15.09.2020 4 z 5

Neviděla jsem tě přicházet Neviděla jsem tě přicházet Hayley Doyle

Věřím, že si tato kniha najde své nadšené čtenáře, ale já mám tentokrát docela vlažný pocit. Čtení mě fakt bavilo a námět se mi opravdu líbil, ale celé se mi to nakonec zdálo ušité horkou jehlou. Zvláště od poloviny ke konci. Je mi líto.

12.09.2020 3 z 5

Neplechy čerta Zbrklíka Neplechy čerta Zbrklíka Sandra Dražilová Zlámalová

Myslím si, že se jedná o opravdu úžasnou knihu, která bude oblíbencem nejen vaší ratolesti, ale také vás. Příhody nezbedného čertíka jsou popsány s lehkostí a humorem, a spolu s dětmi si je jistě užijete a třeba se stanou i vaším oblíbeným čtením před spaním.

09.09.2020 5 z 5

Vypůjčený život Vypůjčený život Ashley Farley

Tato sedmiláska se jistě řadí k těm lepším. Byla milá, uvěřitelná, romantická, silná a kouzelná. Takový perfektní mix, který jistě potěší každou zralou ženu a ukáže jí, že na životní změnu není nikdy příliš pozdě.

07.09.2020 4 z 5

Čaroděj a sklo Čaroděj a sklo Stephen King

Věřím, že mnoho čtenářů Temné věže muselo být naštváno. King v této knize nejen, že v podstatě pozastavuje pouť za Temnou věží, ale zároveň v této knize prolíná hned několik žánrů, včetně fantasy, romantiky nebo westernu.

Přesto je Čaroděj a sklo naprosto fantasticky napsaná kniha, Podle mě se jedná o nejlepší knihu z celé série (zatím) a jsem opravdu zvědavá, kam se autor hodlá posunout a už se neskutečně těším, až se zase setkám s naším Ka-tet.

02.09.2020 5 z 5

Osudové setkání - Štěstí má čtyři tlapky Osudové setkání - Štěstí má čtyři tlapky Kelly Moran

Musím říct, že Osudové setkání se mi báječně trefilo do nálady. Kelly Moran se sice nezabývá přílišnými popisy, ale i tak píše s takovou lehkostí, že vás čtení bude bavit a nebude se vám od něj chtít odcházet.

26.08.2020 4 z 5

Já a ty - náš příběh Já a ty - náš příběh Kristýna Sladká

Pokud patříte mezi páry, které si společný čas užívají nejen na výletech, ale třeba i při společném vaření nebo povinných domácích pracích, tak vás jistě bude bavit i společné vyplňování této knihy, u které si zavzpomínáte, řeknete si, co byste rádi nebo proberete fotky, které si do knihy umístíte.

Věřím, že vás bude společné vyplňování bavit a kniha pak bude vaším soukromým albem plným vzpomínek, ke které se budete v pozdějších letech rádi vracet.

24.08.2020 4 z 5

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

Pokud máte rádi psychologické thrillery a hledáte nějaký, při kterém neprokouknete celou zápletku ještě před půlkou, očekáváte nečekané zvraty a chcete, aby vás kniha opravdu pohltila, tak mrkněte na Útočiště. Myslím, že v tom případě by vám rozhodně nemělo uniknout.

21.08.2020 5 z 5

Lístek Lístek Laura Purdie Salas

Tato nádherně ilustrovaná kniha bude jistě takovým malým klenotem v knihovničkách malých čtenářů. Dovedla bych si ji představit i ve školách, a to díky jednoduchému textu, ve kterém je ukryto spousta důležitých věcí z přírody, které představují cenné informace.

19.08.2020 5 z 5