Blaufik Blaufik komentáře u knih

Dolanův cadillac Dolanův cadillac Stephen King

I přes některé drahokamy, které v knize jsou, se asi nebude jednat o úplně nejlepší autorův počin. Alespoň v to doufám. Bohužel toto byla má první povídková kniha, takže nemám úplně s čím porovnat.
Nicméně i tak si myslím, že za přečtení stojí. Alespoň já jejího přečtení nelituji a jsem zvědavá na Pátou čtvrtinu.

14.06.2020 3 z 5

Med v hlavě, marmeláda v srdci Med v hlavě, marmeláda v srdci Hilly Martinek

Hilly Martineková píše opravdu příjemným stylem u kterého si báječně odpočinete, byť se nejedná o téma, které by bylo úplně k smíchu. Přesto se nejen pokusila, ale také vytvořila humorný román, který pohladí na duši.
Také se nesnaží hrát na něco, co není a zbytečně netlačí na city. Všechno krásně plyne a vy celý příběh přijímáte takový jaký je. Humorný, ale také citlivý a dojemný.

13.06.2020 5 z 5

Sněhová sestřička Sněhová sestřička Maja Lunde

Jedná se o kouzelný příběh, který bych ráda doporučila nejen mladým, ale i nám, dospělým. Protože příběh Juliána a Hedviky vás zahřeje na srdci, dojme a zároveň citlivě připraví na vánoční svátky.
Každým rokem okolo Vánoc čtu svou oblíbenou Vánoční koledu. Nyní můžu říct, že k tomuto tradičnímu čtení s radostí zařadím i Sněhovou sestřičku. A co vy?

10.06.2020 5 z 5

Všechno je lež Všechno je lež Michelle Sacks

V podstatě chápu, proč tato kniha moc čtenářům neučarovala. Sama jsem s ní měla malinko problém a místy mi přišla opravdu táhlá a zdlouhavá, i když má jen pár stránek.
Přesto si myslím, že si Dolly s Clemestou zaslouží popřemýšlet nad jejich příběhem a nezatracovat tuto jednoduchou, ale opravdu silnou knihu.

07.06.2020 4 z 5

Tři vyvolení Tři vyvolení Stephen King

Oproti předchozí knize se jedná o ucelenější a rozhodně méně zmatečný děj. Avšak tajemství a otazníků je zde pořád více než dost.
Prolínání našeho světa s tím Pistolníkovým bylo bravurně popsáno. Včetně všech rozpaků hlavního hrdiny.

Myslím si, že nám celá nesourodá sestava putovníků za Temnou věží ještě ukáže, zač je toho loket. Doufám, že se po cestě autor nikde nezatrhne a i ostatní díly budou mít vzestupnou tendenci, co se kvality týče.

28.05.2020 5 z 5

Noční návštěva Noční návštěva Carol Goodman

Noční návštěva je situována do stavení, které je mimo lidskou civilizaci. Navíc všude kolem řádí ošklivá sněhová bouře a tak jsou nynější obyvatelé spolu uvězněni se svými tajemstvími.
Autorka se nebála použití duchařských prvků, které by mohly některým čtenářům trochu vadit a celý příběh tím maličko strazit.
Mně se však tyto prvky docela líbily a k příběhu mi seděly, takže pokud máte chuť na čtivý thriller s duchařskými prvky, tak určitě sáhněte po Noční návštěvě. Věřím, že své volby nebudete litovat, stejně jako já.

27.05.2020 4 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Milé dámy, Pekárna v Brooklynu byla stejně kouzelná, jako její předchůdkyně. Milovala jsem celý příběh včetně hrdinů, kteří byli sympatičtí a přátelští. Popisy Brooklynu, jakožto i pekárny byly přesně takové, aby čtenáře nalákaly se okamžitě sbalit a vydat na výlet za sladkým dobrodružstvím.

25.05.2020 5 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

Bohužel na to, že se jedná o první knihu ze série, která má své čtenáře nalákat na něco velkolepého, to byla opravdu spíše bída. Kdybych nebyla ujišťována, že je Pistolník nejslabším článkem celé série, tak nevím, jestli bych se do dalších dílů pouštěla.

21.05.2020 3 z 5

Někdy je hezké, že mě miluješ Někdy je hezké, že mě miluješ Marie Vareille

Někdy je hezké, že mě miluješ je opravdu román, který vás dostane. Dýchne na vás tu správnou atmosféru, která vás pohladí po duši a vy si čtení jistě báječně užijete. Budete se usmívat. budete se smát a hlavně budete čerpat spoustu pozitivní energie.
Ano, přesně taková je fialová kniha z edice, která se Metafoře báječně povedla.

20.05.2020 4 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Když jsem v rukách držela Doktora Spánka, tak jsem měla trochu obavy, aby se autor neplácal v něčem, co tady už bylo. A jsem ráda, že to neudělal! Doktor Spánek je v podstatě samostatná kniha, samostatný příběh, jenž jedním z hlavních hrdinů je, dnes již velký, Dan a jeho malá kamarádka a ústředním motivem je schopnost osvícení. A ta se neodpouští!

19.05.2020 4 z 5

Nejhorší večírek tvého života Nejhorší večírek tvého života Andy Rowski

Literárně tedy žádný zázrak. Děj je spíše jednodušší a rozhodně se nejedná o horor ve smyslu deky přitažené až pod bradu a bušícího srdce v hrudi.
Na druhou stranu se jedná o knihu, u které se zabavíte klidně na dlouhé hodiny, pokud si budete chtít příběh vychutnat a nebudete nikam chvátat.

A o to jde u gamebooku především. O fajn zábavu! Já si knihu ukládám do knihovničky a ráda se k ní po čase zase vrátím, protože mne opravdu bavila. A to hodně.

13.05.2020 4 z 5

Dobré ráno, žabko! Dobré ráno, žabko! Agnese Baruzzi

Text, který je v knize obsažen je velice jednoduchý a krátký, tak, aby udržel dětskou pozornost. Jedná se o příběh o žábě, která potkala toho pravého a po čase se jí narodili malí pulci.
Nenásilnou formou sledujeme, jaká nebezpečí na ně číhají a jak se postupně z pulců stanou malé žabky.

Krásné a bohaté ilustrace jsou už jen třešničkou na pomyslném dortu. Myslím si, že si "žabku" zamilujete stejně, jako vaše děti. Alespoň pro mne bylo její čtení příjemným pohlazením.

11.05.2020 5 z 5

Láskohledači – Zrádná vrtkavost srdce Láskohledači – Zrádná vrtkavost srdce Tereza Barvíková Marková

Podle mě se jedná o knihu, která je milá, vtipná a lehká. Myslím si, že cílová skupina, tedy děvčata kolem patnácti let, by mohla být při objevování tajemství láskohledačů stejně nadšená, jako já, když jsem se ponořila do čtení.

Doufám, že autorka trošku zapracuje na dialozích a že u Cosmopolisu v sekci young adult vyjdou i další díly z této sympatické série.

11.05.2020 4 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Málokdy se u čtení doslova bojím, ale silné mrazení v zádech a zrychlený tep je známkou toho, že autor dokáže opravdu bravurně vykreslit tíživou atmosféru, která prostupuje celým hotelem a těmi správnými větami se přenese i na vás. V té chvíli se stáváte dalším obyvatelem Overlooku, který by se měl obávat toho, co všechno si na něj hotel přichystá proto, aby se stal opět silnějším.

05.04.2020 5 z 5

O psaní: Memoáry o řemesle O psaní: Memoáry o řemesle Stephen King

Podtrženo a sečteno, u mě je King prostě borec. Dokázal napsat sakra čtivou knihu mimo "svůj" obor, ze které si budoucí pisálek odnese spoustu cenných informací. Ba, i ten, co se zatím psát nechystá, si zde jistě přijde na své a díky čtivosti, s jakou autor píše, se o něm s notnou dávkou humoru dozví spoustu zajímavých informací.

18.03.2020 5 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Nejsem si úplně jistá, zda je kniha čistým psychothrillerem, ale rozhodně jsem si jistá, že zaujme a nejen, že od knihy nebudete chtít za žádnou cenu odejít, ale rozhodně budete u čtení zvědaví, kam celá situace nakonec vyeskaluje. Zda se podaří Pammie to, o co jí celou dobu šlo a nebo nakonec vyhraje Emily.

10.03.2020

Mrazivá krutost Mrazivá krutost Caz Frear

Vlastně jsem ani nečekala, že si Mrazivou krutost tak užiju. I přes pomalý děj, ve kterém akce nestřídá reakci jako na běžícím pásu, mne autorka dokázala udržet v napětí a já jsem byla upřímně zvědavá, jakým směrem se bude vyšetřování ubírat.

09.03.2020 4 z 5

Puls Puls Stephen King

I když nás King hned od prvních vět vtáhne do světa, který se obrátil vzhůru nohama a akce střídá reakci, zhruba od poloviny se vše změní.
Již nejsme nuceni, celí dychtiví, otáčet stránky neskutečnou rychlostí. Tempo se rapidně sníží a z akčního vyprávění, které se dá číst pouze se zatajeným dechem, se stává jakýsi román o putování za rodinou.
Přesto se Puls četl dobře a já jsem byla zvědavá, jak celé putování Claye a jeho přátel, vlastně dopadne. Musím se přiznat, že se mi s nimi nechtělo moc loučit, jelikož jsem si hlavní hrdiny opravdu oblíbila.

09.03.2020 4 z 5

Vánoce ve skle Vánoce ve skle Christine Egger

Podtrženo sečteno. ANO! Já jsem nadšená. Nejen, že recepty můžu použít k vánoční tabuli, ale moučníky obsažené v knize můžou udělat stejnou službu i na jaře nebo v létě. Věřte, že pokud chcete před známými nebo rodinou zazářit, tak neváhejte. A to i v případě, že si v kuchyni až tolik nevěříte. Budete za hvězdu, za to dám krk.

14.02.2020 5 z 5

Ocejchovaná Ocejchovaná Anna Ekberg

Pokud si libujete v kvalitních thrillerech, ve kterých se jen tak naprázdno netlachá, tak směle do toho! Věřte mi, že po dočtení budete na tento bolavý příběh ještě dlouho myslet. Protože Ocejchovaná je rozhodně jednou z knih, na jejíž děj si vzpomenete pokaždé, když ji někde zahlédnete.

14.02.2020 5 z 5