blackoutzuzi blackoutzuzi komentáře u knih

Sleduji tě Sleduji tě Michael Robotham

4,5 hvězdičky

Absolutně skvělý thriller! Michael Robotham opět nezklamal, jeho knihy jsou vždy sázka na jistotu. Vůbec se nenechte odradit tím, že jsou to všechno docela bichle, ale věřte mi, že každou přečtete klidně na jeden zátah, jelikož Robotham píše neskutečně lehce, čtivě, poutavě, a i v tomto případě to napětí graduje, místy vám bude běhat mráz po zádech, já jsem jednoduše nadšená, další fantastický díl s božím vyústěním! Podobné téma jsem už v pár filmech zaznamenala a je to pro mě jedna z nejvíc creepy věcí, které se mohou dít.

13.05.2022 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Zde nám autorka předkládá příběh, u kterého jsem měla pocit, že podobné jsem četla už stokrát - manžel, manželka, lži, tajemství, odkrývání minulosti.. Kdybych v příběhu zaznamenala alespoň špetku nápadu a originality, neřeknu půl slova.. Ani jednoho jsem se ale nedočkala - škoda, u své minulé knihy mi autorka vyrazila dech, a tak jsem ve skrytu duše doufala, že tu laťku si udrží i nadále.

Kdybych to měla shrnout, tak tohle je typický béčkový thriller pro chvíle, kdy jednoduše chcete číst něco, co se bude číst samo. A to je vše. Nic víc od příběhu, krom toho, že ho bez problému přečtete během jednoho odpoledne, asi nečekejte.

Tohle je jasný příklad toho, že ani skutečnost, že je kniha čtivá, ještě neznamená, že je dobrá. Sorry not sorry.

07.06.2021 2 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Tohle je přesně ten typ knížky, který vám pomůže dostat se ze čtecí krize. Keplerovci opět potvrdili, že jednoduše umí! Příběh je skvěle vystavěný, vtáhne vás do děje téměř hned, je neuvěřitelně čtivý, plný skvělých postav, má bezva námět a mraky napínavých scén, neustále se tam něco děje, takže vás to drží v pozoru a nutí číst dál a dál. Díky krátkým kapitolám se to čte vážně rychle, takže i když má knížka přes 500 stránek, budete ji mít přečtenou (bohužel) celkem rychle :D Já si užívala každou stránku :))

21.12.2020 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Tohle je rozhodně jedna z nejlepších knih, které jsem za poslední dobu četla a to nejen díky tomu, že je příběh skvěle vystaven, ale především osobností hlavního hrdiny, kterého si prostě zamilujete. Marťan je sci-fi, kterou doporučuji úplně všem!

19.05.2020 5 z 5

Síla přírody Síla přírody Jane Harper

Autorce se podařilo vytvořit text, ze kterého pocítíte intenzivní a depresivní atmosféru deštivé a majestátní přírody, která příběhu dodala to správné kouzlo a napětí. Nejedná se však o žádné akční krimi plné tratolišť krve a brutálních scén. Ne, v tomto díle se autorka zaměřuje na lidskou psychiku - poukazuje na složité vztahy mezi hlavními hrdinkami, na to, že nikdy nemůžete s jistotou tvrdit, že někoho znáte a už vůbec nemůžete nikomu plně důvěřovat.

14.05.2020 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Příběh do jisté míry popisuje autorčinu zkušenost s domácím násilím. Námi to končí velmi citlivě popisuje dramatické okolnosti týkající se hlavní hrdinky, která musí bojovat s nelehkým rozhodnutím. Zůstat či odejít? Velmi důležité téma, o kterém je potřeba mluvit a ukazovat, že vždy existuje i jiné řešení než je sebeobětování.. Velké DOPORUČUJI. Protože tohle mělo hlavu, patu, myšlenku, přesah a ten konec? Velmi silný.

13.05.2020 5 z 5

Autor napsal knihu velmi čtivě a jako profík, který po celou dobu ani náznakem nikomu nevnucoval svůj názor. Samo téma je velmi atraktivní - záhada, která dodnes nebyla objasněna. Takže nalezneme mnoho natočených dokumentů a reportáží o Djatlovově expedici. Osobně ale upřednostňuji a doporučuji tuto knihu - obsáhla to nejdůležitější a předala mi to srozumitelně a velmi čtivě. Přečetla jsem ji během dne a dodnes mi leží v hlavě.

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Sněhuláka řadím k těm lepším detektivním příběhům, jaké jsem doposud četla. Demonstruje jak málo stačí, aby se z člověka stal bestiální vrah, který (svým způsobem) má k tomu, co dělá, důvod. Motiv vraha byl vážně zajímavý. Jádro celé zápletky není sice nijak originální, ale s tou omáčkou okolo, se kterou si dal autor práci, to nepůsobilo jako něco, u čeho bych si říkala, že jsem podobný příběh četla už milionkrát :) Takže za to velký palec nahoru.

Sucho Sucho Jane Harper

Tuto knihu bych nezařadila mezi tradiční detektivky, protože je zde cítit určitý přesah. Zjištění, proč muselo dojít ke smrti tří osob, mě zasáhlo. Autor pracoval s emocemi čtenáře natolik dobře, že jsem v jednu chvíli měla dokonce na krajíčku, což se mi běžně u detektivních románů nestává. Na konci sice zůstane pár ne zcela zodpovězených otázek, ale to v tomto případě vůbec nevadí. Nejsou už tolik důležité a je pak jen na čtenáři, jakou "pravdu" z příběhu vycítí. Na to, že se jedná o autorčinu prvotinu – paráda! Sucho je neobyčejná detektivka, která ve mně nevyvolala pouze strach a napětí, ale také neskutečný smutek a soucítění. Za mě rozhodně DOPORUČUJI!

11.05.2020 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Opět geniální Chris Carter. On je jednoduše Bůh. S každým dalším dílem překonává sám sebe, jsem zvědavá, jak to půjde dál :) Sérii Robert Hunter zbožňuju, šetřím si ji a dávkuju pomalu, protože se nechci dočkat dne, kdy ji celou dočtu :( :D

01.12.2022 5 z 5

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

Původně jsem od knížky čekala tradiční zápisky z cest, tipy na různá místa a jak se na cestování do konkrétních destinací připravit. Absolutně jsem nečekala, že se v ní skrývá tolik emocí, že bude tak moc osobní a že se stane mou totální srdcovkou!

Vím o sobě moc dobře, že já rozhodně žádný dobrodruh nejsem a že do většiny míst, kde autorka byla, se jisto jistě nikdy nepodívám. Ale i z toho mála mám pocit, jako kdybych tam byla. Na Severním pólu, v Thajsku, v Kanadě, na Barbadosu..Tak moc autentické to je.

Troufám si říct, že kniha nesedne každému, že je spíš pro ty, co rádi čtou mezi řádky, mají rádi text à la deníkové zápisky, minimalismus a jsou to citlivé duše. Ti se podle mě na autorčin styl dokáží nacítit a odnesou si z textu poetický, čistý zážitek.

17.10.2022 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Dámy a pánové, tohle byl zatím ten nejlepší díl z celé série! Naprostá pecka! Doporučuji všem, kterým nevadí drsnější krimi příběhy, protože Chris Carter se s tím rozhodně nemaže :) A na jeho knihách je znát, že pracoval jako soudní psycholog, protože díky tomu jeho tvorba získává na autentičnosti.

13.05.2022 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

4,5 hvězdičky

Alena Mornštajnová je jednoduše záruka kvality. Jak už jsme u jejích knih zvyklí, i zde nám naservírovala skvěle odvyprávěný příběh plný smutku a silných emocí. Prim tu hraje propracovaná psychologie postav a originální námět. A ten konec?! Z toho mě mrazí ještě teď!
Ačkoli se mi zhruba první polovinu knihu v hlavě honily myšlenky à la "knížka se sice skvěle čte, ale zatím se tam toho moc neděje", tak druhá polovina mě vyvedla z omylu. Příběh na mě přenesl neskutečnou tíhu, pocit nespravedlnosti a tolik nepříjemných emocí, že nakonec dávám téměř plný počet bodů.

07.06.2021 5 z 5

Dracul Dracul Dacre Stoker

Dracul je pro mě jednou z nejlepších knih, kterou jsem v roce 2020 četla! A je prequelem ke knize Brama Stokera Drákula.
Příběh měl tak skvělou atmosféru! Byl děsivý, tajemný a zároveň se našlo několik momentů, které byly až srdceryvné. Moc se mi líbilo celé rozuzlení příběhu, i postavy. No, já to prostě milovala všechno :) Knížka se navíc neuvěřitelně lehce a rychle četla, takže jsem tuhle 500 stránkovou bichličku měla přečtenou za dva dny :O
Dacre Stoker a J. D. Barker jednoduše odvedli skvělou práci a deníkové záznamy Brama Stokera zpracovali tak dobře, že vám tahle knížka jednoduše nedá moc příležitostí ji odložit. Některé scény působily tak sugestivně, že jsem chvílemi měla dojem, že se tohle všechno vážně mohlo tehdy odehrát!

11.01.2021 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Tento díl se mi zatím líbil nejvíc! U čeho jen začít? Má parádní námět, hlavní hrdinku jsem si oblíbila a stejně tak i jejího kocoura :) Pro autorku je typické, že není úplně na zbytečné "okecávání" a už na první stránce vás příběh vždycky vtáhne do děje. Tady se jí navíc povedlo udržet tíživou a děsivou atmosféru téměř po celou dobu. A konečně jsem se u hororu dočkala pořádného wow efektu - to vyústění příběhu jsem teda vážně nečekala, z toho jsem doopravdy nadšená!
Duch domu Ashbornů je duchařina, jak má být. Navíc je to taková jednohubka, čte se fakt rychle, má 250 stran, takže ji budete mít max. do dvou dnů přečtenou :)

11.01.2021 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Tento příběh má vše - neuvěřitelně sympatické vyšetřovatele, skvělý humor (několikrát jsem se upřímně nahlas zasmála), zajímavou zápletku, napětí, chytré a překvapivé vyústění. Tahle kniha je za mě jedno velké DOPORUČUJI pro všechny thrillerové nadšence!

20.05.2020 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Velmi zajímavá kniha s nečekaným a silným koncem, který mě totálně dostal a já ho obrečela. Sympatické postavy, napínavý děj, boj o přežití a láska - tuhle knihu mohu jedině doporučit.

19.05.2020 4 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Děkuji za to, že vycházejí takového knihy, které se snaží upozornit na to, jak je některým němým tvářím ubližováno a zároveň dokázat, že ne všichni lidé jsou stejní, že jsou mezi námi i ti, kterým není jedno, jak je s pejsky zacházeno a snaží se pro ně něco udělat - třeba tak jako autor knihy nebo organizace Se psem mě baví svět! Knižní příběh pejska Gumpa je inspirován skutečnou událostí a neměl by minout žádného pejskaře!! Za mě je tahle kniha srdeční záležitost!♥

19.05.2020 5 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

MEGA MEGA ZKLAMÁNÍ. Opět skvěle propagovaný titul, který stojí za prd. Naprosto debilní (promiňte mi ten výraz, ale jinak ji nazvat nelze) hlavní hrdinka, nereálné (ukažte mi mobil, kterému 5 % baterie vydrží několik hodin!) a hlavně NELOGICKÉ situace. Nedoporučuju..

13.05.2020 1 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Keplerovci opět potvrdili, že psát umí. U Lazara budete trnout strachy, bude vám smutno a po dočtení ve vás bude ještě dlouho doznívat neutuchající pocit strachu a hlavou vám proběhne myšlenka - zamkl/a jsem dveře?

12.05.2020 5 z 5