blackoutzuzi blackoutzuzi komentáře u knih

Kniha o tichu Kniha o tichu Josef Formánek

Tohle je tak krásná knížka!
Od začátku až do konce. Je z ní cítit nesmírný klid, smíření a vyrovnání se se vším, co autorovi život nadělil. Je o víře, o tom, jak autorovi jeho boj s alkoholem úplně změnil pohled na svět. Je plná krásného, osobního a dojemného textu, u kterého jsem měla slzy v očích, a to hned několikrát.
Josef Formánek jednoduše opět dokázal, že to se slovy umí!
Ale zato já už slova nějak ztrácím, marně je hledám, abych co nejlépe vystihla to, co ve mně tato kniha zanechala. No, vážně bych si přála umět své pocity vyjádřit tak, jako tady pan Formánek. Tohle si prostě přečtěte a to hlavně v případě, že hledáte knihu, která vás uklidní a díky které se ocitnete v zenu :)

21.12.2020 5 z 5

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

Čtivý, napínavý a strhující nářez, který nebudete moci odložit, dokud ho nedočtete. Za mě velké doporučení. Budete se bát! A pokud jste rodič, o to víc se dokážete vcítit do role hlavní hrdinky Rachel, které zmizelo dítě. A kdyby jenom to!
A proč jsem vlastně z knihy tak nadšená? Protože se autorovi podařilo vytvořit ORIGINÁLNÍ příběh, který jsem ještě nikdy předtím nečetla. A věřím, že vy taky ne :)

26.10.2020 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Colleen Hoover jednoduše umí. Líbí se mi, že dokáže uchopit jakékoli závažné téma a podat ho citlivě, čtivě, poutavě a tak, že ve vás něco zanechá. Toužíte-li po příbězích, které jsou spíše pro ženy a které zároveň nejsou jen o krásných a romantických vztazích, ale naopak otevírá témata jako neplodnost, domácí násilí, psychické poruchy, smrt v rodině apod., tak je Colleen Hoover ten pravý autor pro vás.
Já už si u jejích knih ani nečtu anotace, jakmile vidím, že jí vyšla nová kniha, prostě vím, že si ji potřebuji přečíst :)

19.05.2020 5 z 5

Až najdu klíč Až najdu klíč Alex Ahndoril (p)

Za mě bohužel zklamání...
Kde jen začít? Třeba hned u naší vyšetřovatelky - to vážně musí pomalu každý vyšetřovatel být něčím hrozně komplikovaný? Drogy, alkohol, děsivé šrámy z minulosti.. Nevím, podle mě zbytečné, kor když to pro děj není nijak relevantní... Mně už to v těch detektivkách prostě trochu vadí:/ Nesedly mi ani ty postavy, celkově zápletka nemastná neslaná,..

Je znát snahu o tradiční krimi příběh v duchu Agathy Christie, ale něco tomu chybělo, nemělo to za mě žádný šmrnc..

Achjo, já vím, že je těžké napsat originální detektivní příběh, já vlastně u tohoto žánru většinou už ani žádnou velkolepou nápaditost neočekávám, ale tady mi to nesedlo komplet všechno, což mě dost mrzí..

Ale abych nebyla pouze kritická, četlo se to lehce, je to tenká knížka, taková jednohubka, ideální pro ty z vás, kteří si chtějí u knížky především odpočinout a totálně vypnout:)
Já jsem zvyklá na jiné tempo a zápletky J.Linny a evidentně tyto dvě série od sebe nedokážu oddělit a oprostit se od srovnávání...

Tohle hodnocení mě dost mrzí, ještě uvidím, zda dám dalším dílům šanci.

21.11.2023 2 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Všude v recenzích čtu, jak čtenáře irituje ta přemíra vulgarismů, já teda nevím, za mě to není nic tak hrozného, používá je jen jedna postava a k té to vyloženě pasuje :) Takže no stress:))
Občas mám pocit, že někteří na knihu plivou už jen z principu, že ji napsala právě Radka Třeštíková. Já ji teda mám moc ráda, nejen jako autorku knih (strašně mě baví její styl psaní, Bože, jak já bych chtěla umět psát jako ona), ale i jako osobnost (líbí se mi, jak provokuje, jak si dělá, co chce, jak si píše, co chce, i za cenu toho, že tím spoustu lidí nasere:))).

Upřímně? Pro mě je tohle jedna z nejlepších knih roku. Za všechny ty emoce, které ve mně vyvolala... Bavilo, bolelo. Hodně bolelo. Tohle si přečtěte.

Kurátor Kurátor M.W. Craven

Tahle série je pro mě srdcovka. Originální námět + skvěle napsané. A to vždycky :)
Miluju vyšetřovací dvojici Washingtona a Tilly, mezi kterými je skvělá chemie a jak už jsem jednou zmiňovala Tilly je takový Sheldon Cooper v sukni a to mě děsně baví :smile:) K tomu i ten humor, který byste u thrilleru nečekali, ale tady to opět skvěle funguje!

Tenhle díl bych nezařadila mezi nejlepší, ale rozhodně byl ze všech tří zatím tím nejdrsnějším! Vytkla bych mu ale pár zbytečně přehnaných scén a trochu zdlouhavější začátek příběhu.

17.10.2022 4 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Tahle kniha je jasný důkaz toho, že v jednoduchosti je krása. Protože takový ten příběh byl - jednoduchý, a přesto tak destruktivní a tíživý, s každou další stránkou víc a víc. Petra Soukupová má nezpochybnitelný literární talent a dar pro neplýtvání slovy, příběh vyprávěla velmi stroze, vizuálně byste od sebe nerozeznali dialogy či vnitřní monology, vše splývá v jeden text, který díky absenci veškeré omáčky okolo, odsýpá neskutečně rychle.

Věřím, že tento příběh se právě svou všedností dotkne mnohých z vás a zaryje se vám hluboko pod kůži. Připravte se ale na to, že sic jde o velmi pohlcující příběh, nebude vám z něho dobře na duši. Takže hledáte-li odpočinkovou četbu na slunnou dovolenou, tak tohle asi nebude úplně to pravé ořechové.

10.08.2021 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

JÁ JSEM NADŠENÁ!
Hrozně mě baví tajemné příběhy odehrávající se na školách. Od autorky jsem nečetla nic jiného a budu to asi muset napravit, protože její styl psaní mi vyloženě sedl. Krátké kapitoly, mnoho infarktových situací a taky situací, kdy jsem si přála, aby někdo z postav měl kouzelnou moc, mohl vrátit čas a zachránit tak život ..... stop, už mlčím, protože bych začala spoilerovat a to nechcete! Co ale rozhodně chcete, tak je přečíst si Skryté karty, abyste si to prožili sami!
Násilí páchané na dětech je téma samo o sobě, takže je jasné, že příběh prostě musí otřást každým (normálním) člověkem. I já byla v šoku a to si myslím, že už něco snesu. Moc moc doporučuji všem, kteří máte rádi krimi příběhy, které šokují a které se fakt rychle čtou přísahám, že jak začnete tuhle knihu číst, tak nebudete moci přestat!!!

26.10.2020 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Neuvěřitelně čtivé (ostatně jako všechny jeho knihy), pohlcující, surové, šokující, napínavé (zažila jsem několik infarktových situací) a drsnější ještě víc než kdy předtím! Tuhle knížku nebudete schopni odložit, protože je to vyloženě M A S A K R!
A nejděsivější je na tom skutečnost, že to celé působí neuvěřitelně autenticky! A vlastně by mě ani nepřekvapilo, pokud by se TO někdy odehrálo i v reálu :O

02.10.2020 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Víte co bylo na tomhle díle nejlepší? Nejen námět - vrah, který ví o tom, čeho se jeho oběti nejvíc bojí a záměrně to proti nim použije, ale především ta pointa a vyústění příběhu. To je prostě na medaili. O stylu psaní ani nemluvě - čtivý jako blázen, totálně vás to vtáhne do děje, spousta akce, napětí, ale i násilí - takže nedoporučuji slabším povahám. Za mě velký skvělý. Doporučuji všem milovníkům krimi románů!

19.05.2020

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Dědina je zvláštní kniha, která ve mně bohužel nezanechala nic hlubšího. Autorčin styl psaní není zřejmě to pravé pro mě, jelikož už autorčiny Sítě mi příliš nesedly a u Dědiny tomu nebylo jinak. Možná celkovému dojmu ani nepomohlo nářečí, kterým byla protkána celá kniha. Celkově na mě příběhy Dědiny působily tvrdě - až moc negativních charakterových rysů, které nebyly nijak vyváženy něčím pozitivním. V tomto případě mé čtenářské srdce toužilo i po nějakém záblesku naděje a náznaku pozitivna. Pak by celý příběh možná vyzněl o něco lépe. Alespoň pro mě.

18.05.2020 2 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Oficiálně miluji Douglase Adamse! Klasika, kterou zná snad každý a teď už konečně i já! :) První díl jsem měla půjčený z knihovny, abych se s autorovým stylem vyprávění nejprve seznámila a rozhodla se, zda je to pro mě, nebo ne. No a jak se mi líbila? Velmi! Teď už můžu směle naběhnout do knihkupectví a vykoupit všechny díly, co existují! Tohle je prostě must have všech lidí, kteří milují sci-fi! :)

14.05.2020 5 z 5

A každé ráno je cesta domů delší a delší je novela, ve které se Fredrik Backman věnuje tématu stárnutí. Tomu jaké to je, když mozek odejde z tohoto světa dříve než tělo. Když se člověk musí vyrovnat se ztrátou milované osoby, která je však ještě mezi námi.
Backman nám naservíroval velmi autentický příběh ze života, který ačkoli je na jednu stranu krásný a cítíte z něj upřímnou lásku a laskavost, na druhou stranu je možné, že budete už na první stránce ronit slzy. Obdivuji Backmanovu schopnost propojit citlivý humor a vážné téma. To umí jenom on a za to ho miluji.

12.05.2020 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Jak to dopadne, když se rozhodnete vzít smrt do vlastních rukou a jít proti přírodním zákonům? Blbě! Doktor Louis Creed se stěhuje do nového domu společně se svojí ženou, dvěma dětmi a kocourem Churchem. Vše v novém domově vypadá v pořádku. Bohužel smůla na sebe nenechá dlouho čekat a dojde k neštěstí. Jejich kocoura srazí kamion a on umírá. Ale to, zdá se, není tak hrozné, jako to, co bude následovat.. Řbitov zviřátek je má první kniha od Kinga a já jsem spokojená! I když jsem čekala různé děsy a běsy už od první stránky, bála jsem se až ke konci. Děj plynul pomalu, ale to ve finále vůbec nevadilo. Protože jsem se bála tak akorát :) Jsem ráda, že už nejsem poslední na planetě, kdo nečetl nic od Kinga a už se moc těším na další jeho kousky :)

11.05.2020 5 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Ačkoli mě svět videoher totálně minul a nejsem žádný gamer, i přesto mě kniha naprosto pohltila a já si říkala, že takový online svět, jenž Halliday vymyslel, není vůbec špatný. Hrozně mě bavily odkazy na oblíbené Hallidayovy filmy, knihy a kapely ze zlatých osmdesátek, ve kterých jsem našla pár inspirací.
Ready player one je neuvěřitelně propracované dílo. Ač je to fikce, na mě to působilo velmi věrohodně a já chvílemi věřila, že takovýto svět doopravdy existuje a sama sebe jsem si představovala, jak v něm žiji :)

11.05.2020

Pán hory Pán hory Anders de la Motte

Přesně TAKHLE má vypadat poctivé krimi! Upřímně nejdřív jsem váhala, zda do knížky jít, přece jen má přes 500 stránek a já toho času na čtení zase tolik nemám :( lákalo mě ale její hodnocení na GR:)

Naštěstí už po pár stránkách nastalo jedno velké UF! Tohle bylo tak skvěle napsaný, nešlo přestat číst! Chytrý, promyšlený, navíc s bezvadnýma postavama, autor pěkně pomaloučku polehoučku budoval napětí, až to došlo do situací, kdy mi srdce bušilo jako o závod, kdy jsem byla fakt hodně vystresovaná a musela to i nahlas komentovat :D já jsem hodně nadšená! Všichni milovníci severských krimi příběhů, tohle musíte číst!

A kdyby to někdo zfilmoval, nezlobila bych se, vůbec :))) Těším se na další díly!

11.03.2024 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Uf, tohle bylo fakt neskutečně dobrý. Co dobrý, výborný! Tři hlavní postavy - babi, mamka a syn. A jeden velký exkurz do jejich myslí.

Co je největším plusem knihy? Bezkonkurenční psychologie postav, je to neskutečně dobře napsané, chvíli se ocitáte v hlavě Vikiho, střih jste v mysli Hanky, střih cítíte jak situaci vnímá Eva. Díky tomu chápete, proč si hlavní postavy ne a ne porozumět, proč si činy toho druhého vykládají po svém, proč toho zůstává tolik nevyřčeného...

Měla jsem pocit, jak kdyby mi před očima běžel film a já strašně moc nechtěla, aby skončil.

Mezigenerační vztahy, problémy v rodině, v komunikaci, neporozumění, strašně moc velké neporozumění, které je až destruktivní..

Zasáhlo mě to, moc... V jednoduchosti je prostě krása, není potřeba vymýšlet nereálné zápletky, stačí vzít úplně běžné, každodenní problémy a drtivá většina čtenářů se v příběhu díky tomu najde.

Věřím, že styl vyprávění nemusí sedět každému, je velmi osobitý, musíte si zvyknout, pak se zamilujete a necháte se jím lehce strhnout..tak dejte autorce šanci a uvidíte.

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Tohle bylo tak skvělý! Zajímavá profese a osobnost + zajímavé otázky = skvělý čtenářský zážitek :)

Četlo se to výborně a nasála jsem zase kupu nových informací, např. o tom jak se stát pilotem, co všechno se převáží v letadle, o zásadách bezpečnosti spojených (nejen) s únosy letadel, o turbulencích a mnoho, opravdu velmi mnoho dalšího. Vlastně se díky knize bojím létat zase o něco méně, i když pořád z toho mám velký respekt a obdivuju všechny, kteří svůj život zasvětili právě létání a jsou ve vzduchu xkrát za měsíc a doma minimálně! Rozhodně jedna z nejlepších knih roku!

Vítězové Vítězové Fredrik Backman

Někoho může těch 640 stránek vyděsit, ale fanouška téhle série? Těžko!
Příběh uběhne jako voda, než se nadějete, je konec a vy si budete přát dalších 600 stránek!

Připravte se na horskou dráhu emocí, budete milovat, budete nenávidět, budete se smát a budete plakat. Bože, jak vy budete plakat.. Takhle si pohrávat s emocemi čtenáře umí jenom Backman!) On je pro mě jednoznačně jeden z nejlepších současných autorů a budu ho doporučovat pořád dokola. Jeho styl psaní je natolik jedinečný, tak poetický, úderný, čtivý. Kdybych si měla zatrhávat každou větu, kterou bych si nechala zarámovat, tak během čtení nedělám téměř nic jiného.

Backman je jednoduše láska. Tak mu dejte taky šanci si ho zamilovat :)

Děkuji za tuhle trilogii, za ty obyčejné lidské příběhy, ve kterých se dokáže najít každý z nás. Tahle se jisto jistě objeví v nejlepších knížkách tohoto roku!

09.05.2023 5 z 5

Četlo se to moc dobře, ovšem mám jeden problém - přeci jen jako skalního fanouška Případů prvního oddělení mě trochu mrzelo, že většina historek z terénu se týkala právě případů z onoho seriálu. A místy mi také přišlo, že tam ta chemie mezi p. Moravcem a p. Marešem moc nefungovala, ale to je pouze můj subjektivní dojem. I tak jsem si knihu užila, to zase jo. Jen jsem čekala malilinko víc :)

09.05.2023 4 z 5