Bílámiška Bílámiška komentáře u knih

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Na této knize mám ráda její pohádkovou atmosféru a kouzelný nádech. Velmi dobře se čte, děj není plochý, hlavní postavu jsem si poměrně za krátkou chvíli oblíbila, i když bych k ní měla i kritiku. Co mě zklamalo, byl závěr. Dejme tomu, že celá kniha směřuje a připravuje čtenáře ke konečnému momentu, kdy se vše rozuzlí, ale zde je to tak uspěchané, že mě to zkrátka pořádně zklamalo. Avšak dojem na mě kniha zanechala, protože příběh v ní dokáže ožít.

24.11.2021 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

První mnou přečtená kniha od této autorky a musím říct, že mě nadchla. Konkrétně jsem byla unešená z napínavé historické linky - příběhu Sophie. Liv byla také sympatická postava, ale soudní procesy a obecně její svět až tak strhující nebyl.
Co se Jojo Moyes ale musí nechat, je kniha jako celek a styl, jakým píše. Skvělý příběh.

15.10.2021 4 z 5

Padnout a vstát Padnout a vstát Estelle Maskame

Hezká oddechovka... Kniha sice neměla nějak složitou zápletku a čtení nedostalo příliš spád, ale to, co mě donutilo číst dál byl styl, jakým byla kniha napsána. Milý, poutavý jazyk, postavy byly moc sympatické. Rozuzlení na konci bylo docela překvapivé, ale už ne nějak rozhodující... Připadalo mi, jako by autorka čtenáře napínala příliš vůči tomu, že všechny skrývané věci byly nakonec závažné, ale nikoli nějak nevídaně temné.
Líbil se mi konec, který byl zajímavě provedený ve zvláštním bodě, kde jsem čekala pokračování, ale nebylo... A ani mi v příběhu nakonec nějak zvlášť nechybělo.

26.07.2020 4 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Na tuhle knížku jsem se moc těšila, i když jsem od ní nečekala úplně mnoho... Ale spletla jsem se. Byla velmi emotivní a skvěle napsaná, Stela a Will byli dost nezapomenutelní stejně jako vtipy a citáty z tohoto příběhu :D
O cystické fibróze jsem předtím moc nevěděla, ale kniha naprosto splnila účel - přiblížit lidem, o co se jedná a jak probíhá léčba, co všechno tato nemoc obnáší. Tihle pacienti jsou hrdinové.

14.08.2020 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Jedna z mála nových knih, kterou měla v ruce šesťačka i známá, které je přes třicet, a obě z ní byly stejně nadšené. I já si čtení moc užila, určitě si chci přečíst další díly, snad i celou serii.
Svět hlavní hrdinky mi nepřišel málo propracovaný, aspoň mně to stačilo a dobrý tah mi přišel i nápad uvést společnost do kast... Hodně vás to nutilo se zamyslet, co máme a nepotřebujeme a o vděčnosti za všední věci.

03.08.2020 5 z 5

Léto, kdy jsem zkrásněla Léto, kdy jsem zkrásněla Jenny Han

Knížku jsem si sehnala jako čtení k vodě a nic lepšího se tam víc nehodilo :). Myslím, že do plážového domku v Cousins Beach bych se mohla vracet úplně v pohodě každé léto jako Belly.
Nejlepší postava byl asi Jeremiah, i když mi přišel trochu jako chudák utištěný mladší bratr, co by si zasloužil víc pozornosti, bylo mi ho líto.
Jediné co mi vadilo, že Belly, hlavní hrdinka, byla na první pohled dost podobná Laře Jean, na druhý samozřejmě už ne, ale svým přístupem a myšlenkami mi ji dost přípomínala.
A jestli knihu vybíráte podle popisu na zadní straně obalu, nenechte se zmýlit, zase takový happyend na konci není :D

28.07.2020 4 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Obávala jsem se, že to bude příliš sladká dívčí romantická četba... A ano, byla, ale hrozně mě bavila. Příběh je plný vtipných dialogů, nápad s dopisy je dost originální a postavy jsou mi blízké. Občas mi Lara Jean připomínala mě samotnou, občas jsem si říkala, co je to jako za holku... Ale první díl byl prostě skvělý, i když se neobejde bez pokračování :)

28.07.2020 4 z 5

Wonder Woman: Válkonoška Wonder Woman: Válkonoška Leigh Bardugo

Skvělá kniha! A to i když na fantasy moc nejsem. Jestli však čekáte něco podobné filmu, vyvede vás to z omylu.
Co se stane když Amazonka poruší pravidlo a na Themiskyru schová podobně starou teenagerku Aliu, která oplývá zvláštním darem, nebo spíš prokletím?
U této knihy jsem se smála skoro tak hlasitě, jako jsem byla vyvedená z míry na jejím konci. Asi každému došlo, že někdo ze skupiny kamarádů ostatní zradí, ale jak moc a proč vůbec jsem určitě nečekala.

26.07.2020 5 z 5

Audrey se vrací Audrey se vrací Sophie Kinsella (p)

Docela povedený příběh o léčení se z psychických následků po šikaně... Audrey byla sympatická postava, avšak způsob a jak rychle se ze zhroucení dostala do ,,normálního" stavu, mě zarazil. Bylo to jako zlomový bod a najednou už nemusela nosit tmavé brýle a byla celkem v pořádku? Myslím, že její uzdravení by normálně proběhlo daleko více plynuleji, ale dobře, bylo to milé čtení :)

26.07.2020 3 z 5

Ztracená princezna Ztracená princezna Connie Glynn

Domnívala jsem se, že jako třetí díl ze série bude kniha slabší než předchozí části, začátek byl lehce jednotvárný, ale prostředí v Japonsku a nové poznatky o leviatánech to dost jistě vynahradily. Myslím si, že tento díl byl stejně spíše více o emocích a vztazích přátel mezi sebou, což bylo v příběhu moc dobře vystižené a milé.
Na závěr autorka opět dala menší ochutnávku toho, o co půjde v příštím dílu, což mě přimělo se těšit :)

04.11.2020 5 z 5

Na vánoční prázdniny hezká knížka, obsahuje různé na sebe nenavazující povídky, každá z jiného těsta, což je zajímavý efekt i změna oproti jiné četbě.
Některé příběhy byly slabší, jiné naprosto kouzelné, další trochu typicky ,,americké".
Ale stalo to za to.
Asi nejvíc doporučuji povídku Dáma a Liška (nebo tak nějak?), nejvíc se mi vryla do paměti ;-)

15.08.2020 4 z 5

Z lásky k písmu aneb základy letteringu a moderní kaligrafie Z lásky k písmu aneb základy letteringu a moderní kaligrafie kolektiv autorů

Nádherná kniha plná funkčních postupů, jak se naučit psát krásným písmem. Dala mi mnoho inspirace a rozvinula mě v tomto koníčku dál.

K mé knize byl přiložen i sešit s předtištěnými motivy, kde se dá písmo trénovat.

Jediná mírně znepokojující věc - příručka obsahuje velký úsek zaměřený na konkrétní produkty - doporučuje různé fixy a značky, což je momentálně nápomocné, ale za pár let už třeba neaktuální.

30.09.2023 5 z 5

Ottova encyklopedie: Koně a poníci Ottova encyklopedie: Koně a poníci kolektiv autorů

Skvělá encyklopedie podrobně zahycující všechna známá i méně objevená plemena, seřazená dle typu koně a geografického rozšíření. Na začátku knihy je část o historickém vzniku plemen, dále také oddíly o péči o koně, jezdeckém sportu a mnoho zajímavých poznámek. Kniha je skutečně všestranný zdroj informací pro jezdecké nadšence.

20.06.2021 4 z 5

Princezna v nesnázích Princezna v nesnázích Connie Glynn

Všechno, jen ne růžová obálka pro tuto knihu, prosím.
Úzce navazující na první díl, Lottie a Ellie se vrhají do dalších nebezpečí v Rosewoodu a musí kombinovat školní život s tím královským.
Patnáctileté a výš už to asi nezaujme, ale mladší dívky určitě, a budou z toho nadšené, protože tady se kříží království s nevšední střední a řekněme mafií.
Nejvíc se mi na tomto příběhu líbila akce, kterou jsem nečekala, a zajímavé originální postavy.

14.08.2020 4 z 5

Bez tebe to není léto Bez tebe to není léto Jenny Han

Druhý díl byl prostě... Zvláštní. Zaprvé mě překvapila uvítací tragédie na začátku, za druhé mi děj nepřišel kdovíjak výrazný. Ano, konec byl zajímavý a naladilo mě to na třetí díl, ale tak poutavé jako Léto, kdy jsem zkrásněla to nebylo.
A naposled... Víme, že s Camem to nebylo úplně ono, ale kam se ten klučina poděl? Že by úplně zmizel z děje?

14.08.2020 3 z 5

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

Tenhle třetí díl jsem četla hlavně proto, abych měla kompletní sérii... Upřímně, moc mě nezaujal začátek ani střed, ten díl tu byl prostě navíc. Josh se úplně vypařil stejně jako Gen, což bylo dost zvláštní, když v prvním díle to byly dost důležité postavy. Nakonec jsem ráda, že jsem příběh dočetla a v hlavě uzavřela, ale nějak by mi nechybělo, kdybych četla jen první dva díly.

28.07.2020 3 z 5