BigFous BigFous komentáře u knih

Hadí královna Hadí královna Josh Reynolds

Po příšerném minulém dílu zase pecka.. První moje reakce byla proč zase upíři a nemrtvý, ale Antar z Mahraku, kníže Obsidiánového rozvodí, Lev z údolí, mocný syn nebes je úplně ta nejvíc postava za dlouhou dobu... Jo a Zabbai je taky fajn Upíři mi přijdou slabší než na jaký jsme zvyklí že Sylvánie.. Kniha je neskutečně čtivá, nepostrádá humor ani skvělé souboje. Super postavy ať kladně, záporné i ty neutrální. Reynolds umí postavám ať živým nebo v tomhle případě "mrtvým" vdechnout život.... Jo a Antar si zaslouží vlastní epos... Neskutečně jsem se bavil

Město zatracených Město zatracených David Guymer

TVL proč.. Jak jsem nechápal hodnocení cesty lebek,tak tady není o čem.. Jedním slovem chaos.. Začátek knihy ještě šel, fanatici slušně popsaný a zajímavý. Rudi docela ušel, ale to je tak vše.. Souboje nepřehledný a nudný.. Popis toho co se děje na stránkách knížky si snad v hlavě dokázal představit jenom autor sám. Já určitě ne... Snažil se z toho udělat horor, ale nepovedlo se.. Na konci pár "šokujících"zvratů,no jakože vůbec... Dal velký prostor několika vedlejším postavám aby jsme se o nich nedozvěděli nic.. Proč se kdo jak rozhodl a proč kdo jak dopadl si má čtenář asi domyslet sám

25.03.2024 1 z 5

Cesta lebek Cesta lebek Josh Reynolds

Po několika letech jsem se k sérii vrátil... Napřed jsem si přečetl znovu předchozí díly a tam dojem zůstal plus mínus stejný... S velkou obavou i kvůli hodnocení jsem se vrhl na Cestu lebek a jsem nadšenej. Vůbec nechápu tak nízké hodnocení. Lepší než jakákoliv kniha od Longa... Napřed jsem byl v šoku, že to není pokračování a chvilku jsem měl problém kam ten příběh zařadit. Ale celkově naprostá paráda. Souboje super, příběh paráda, nové postavy krásně vykreslené... Kousák s pamětníkem boží, ale úplně nejlepší byli charaktery válečníků Chaosu a nezaměřil se pouze na šampióna, ale i na jeho generály. Každý měl svůj příběh, komplexní postavy. Gotrek řezník,Felix znovu trochu jinak a líp.. spokojenost PS. Dawi Zharr konečně

Zabíječ zombií Zabíječ zombií Nathan Long

No další obléhání a určitě nejhorší... Jak mě ghůlové a nemrtvý nebaví. Aspoň od Longa... Kniha má i světlé momenty.. Nevraživost mezi Gotrekem a dalším trolobijcem. Bitka se šampionem nemrtvé armády. Různé charaktery obránců... Ale má i dost negativ. Vyskytuje se tam dost negativ a chvílemi je strašně zdlouhavá aby to zas na konci strašně zrychlil.. po téhle knize jsem na několik let opustil Gotreka s Felixem a Warhammer celkově.

Zabíječ šamanů Zabíječ šamanů Nathan Long

Tak nejvíc mě potěšila Kat.. Už po orcích jsem si říkal, že když je to rozdíl nějakých 20 let od prvního dílu, že by jí mohl do této série vrátit.. Další plus konečně jsem si zapamatoval postavu, kterou napsal Long a ne King. Sir Teodor hurá.. Jednoduchý děj, ale docela svižný a čtivý.. Gotrek tu začne řešit dilema hrdinský epos o smrti a nebo záchrana duše starého přítele (chápu že to lidi štve, ale mě to nějak nevadilo) Bohužel Felix je psanej přinejlepším divně už od Orků.. . Lepší než minulý díl

Zabíječ elfů Zabíječ elfů Nathan Long

Tady se mohl Gotrek vyřádit a dopadlo to všelijak... Další návrat známé postavy což bylo fajn...Dost pasáží bylo zbytečně zdlouhavých a až moc "přes čáru" .. Kniha byla moc nekonzistentní, část jsem hltal,pak nudil a takhle se to opakovalo.. Bitka v domě rozkoše, ale bavila hodně Super konec toho prašivýho Elfa co mě sr.l celou knihu (Elf jako elf)

Zabíječ lidí Zabíječ lidí Nathan Long

O poznání lepší než předchozí díl.. Long tentokrát vsadil i na nostalgii a zafungovalo to. Vrátil nějaké známé postavy.. Udělal z toho "detektivku" a docela mu to sedělo.. Zase se to odehrává v jednom městě. Po Skavenech a hordách Chaosu to jsou tentokrát kultisti, který se snaží sabotovat kde co.. . Škoda konce,kde to u Kinga gradovalo,tak to tady stagnovalo...

Zabíječ orků Zabíječ orků Nathan Long

No byl pro mě šok, že to už nepíše King a bylo to znát... Příběh se odehrává cca 17 let po zabíječi obrů.. z Felixe dělal docela ňoumu což po 17ti letech bojů si mohl odpustit.. Jako není to odpad je to i čtivý, ale má to až moc much na lepší hodnocení... U Kinga jsem si zapamatoval kde jakou postavu, která se objevila třeba jenom v jedné kapitole,tady mám problém i s postavami co tam jsou skoro od začátku do konce.. Ale přes to všechno se to četlo docela slušně.. slabší tři hvězdy..

Zabíječ obrů Zabíječ obrů William King

Nové dobrodružství, nová lokalita, nečekaný spojenec v podobě Elfího mága ( Interakce mezi ním a Gotrekem je super) . Staří a nový neprátelé.. Já si knihu velmi užil

Zabíječ upírů Zabíječ upírů William King

Trochu jiný než předchozí díly a o trošku slabší.... Velké plus že byl velký prostor dán hlavnímu záporákovi, člověk se zase dozvídá něco z historie světa, nová lokalita.. Konec plný emocí, ale přesto mi tam něco na plný počet chybělo

Zabíječ bestií Zabíječ bestií William King

Další obléhání města, ale úplně odlišné než ve druhém díle.. Hordy nepřátel,brutalita. Gotrek a ostatní trolobijci ve svém živlu. Felix pořád řeší osobní problémy.. King se znovu zaměří i na záporné postavy ikdyž ne tak dopodrobna jako u Skavenů, ale i to potěší..Zase se dozvídáme něco z Gotrekovi minulosti