Bezkyne9 Bezkyne9 komentáře u knih

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Jako fanousek sci-fi jsem nadmiru spokojena :) ... Zapletka byla podmaniva, tajemna az mrazive neodolatelna, dej peclive propracovany a vystaveny, no radost pocist :) Nejsem v astrofyzice a matematice nijak kovana, ale mam velmi otevrenou mysl, kterou tato kniha citelne obohatila... rozhodne ji nechybela ctivost a prehlednost... Byl tam jisty ocasek temer az divnoty, ale ten druh, pro ktery musite cist dal a dal... Jinak hard science fiction jak ma byt, je nutno k tomu pri vyberu cetby prihlednout, take k puvodu autora, preklad byl myslim dobry, pribehu nechybi ani politicke pozadi... Postavy mi prisly ploche (az na velkeho Ta S’, ten se opravdu poved :D), ale k pribehu mi to tak sedelo... Tusim, ze casem neodolam dalsim dilum :)

24.10.2019 5 z 5

Už teď jsi mrtvá Už teď jsi mrtvá Sharon J. Bolton

Kniha je velmi ctiva, na urovni, celkem pevne si drzela mou pozornost po celou dobu cteni a zaver byl uspokojivy, se cti bylo dotazeno vse, co pribeh rozmotal... Me osobne ale nesedla stoprocentne. Ackoliv zacatek byl od prvniho odstavce k neodlozeni napinavy, zapletka pro mne postupne nabyvala na prekombinovanosti a k postavam jsem blizsi vztah ziskala az v samem zaveru a i tak dost vychladly. Presto to bylo celkem prijemne cteni, autorka zrucne strida dejove linie a zajimava prostredi. A me srdce holt hori pro jine autory :)

04.04.2020 4 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Tak tohle byl vskutku poctive a vydarene napsany hororovy pribeh... V prubehu cteni, kdy jsem strachy ohlodavala zalozku, a behem tryznive (ne)chute cist dalsi stranku, nadskakujic pri kazdem zvuku a obsedantne rozmazlujic sveho milovaneho kocoura, bych neverila, ze to reknu - ale kniha se mi opravdu libila. Hlavni hrdinka byla inteligentne smyslejici sympatanda, ktera se nedala a v kazdem okamziku reagovala skvele, to a uz jen samotny konec je za plny pocet hvezd. Vrele doporucuji, nebudete ji chtit odlozit :)

21.07.2019 5 z 5

V knihovně je lev V knihovně je lev Michelle Knudsen

Nadherne! Laskavy jemny pribeh o pratelstvi a o tom, co je dulezite, krasne stastne ilustrace vyvedene barvami prijemny tonu, nostalgickych a uklidnujicich.

06.09.2020 5 z 5

Harleen Harleen Stjepan Šejić

Jednoznacne nejkrasnejsi komiksove dilo, ktere jsem mela tu cest cichat - ta vune! Harleen je Komiks s velkym K. Do puntiku precizne zpracovany - nadherna obalka, prekrasne barvy... ta kresba! Vychutnavala jsem si kazdou stranu. Pribeh je propracovany, uderny, emocne silny a v myslenkach jde do hloubek bez servitek. Uzasne dialogy. A Harley je krasna. Krasna a hodna, laskava a naivni, inteligentni, zamilovana Harley. Moc se mi libilo nahlednuti do Sejicovo tvorby scenare. Kniha si rozhodne zaslouzi cenovku i doporuceni :)

22.08.2020 5 z 5

Nadace Nadace Isaac Asimov

Genialni dilko z padesatych let, politicke dejiny v galaktickem meritku a navrch psane naprosto brilantnim stylem! Az je mi stydno hodnotit hvezdickami, kniha mi vzala dech naprosto neocekavanym zpusobem... Nezbyva nez se ctenarovo pokorou smeknout kloboucek hluboko a vrele doporucit jako povinnou cetbu :D
Tuto scifi klasiku jsem rozhodne necetla naposledy :)

31.03.2020 5 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Bohove, tohle me rozsvihalo na tisic kousku... A nejvice doslov autorky. Tleskam, smekam, vsech pet hvezd davam a dala bych vice, pokud by to slo. Tak ponejprve: kniha naprosto bozsky voni! Jako kousek nebe plny knih, jedine pricichnuti me preneslo do jinych svetu. Obalka je podmanive krasna, do detailu promyslena a sundate-li ji, je pod ni kniha jeste krasnejsi. Pribeh je silny, emotivni, promysleny, psany krasnym jazykem a stylem. Preklad a kotektura na vybornou. Libi se mi, jak autorka vykreslila charakter Tirney, jeji vyvoj, myslenky, sebereflexi, pobyt v lese... Kniha je velmi vyzrala, chvilemi krasne divna, ani YA klise a zvraty mi nevadi, pribehu pomohly a pro me je kazda kniha original, prinosem, nahlednutim do fantazie jineho cloveka... A ten konec! Me prekvapil v nejlepsim vyznamu slova :)
Zkratka a dobre po vsech strankach vydarena kniha a vsemi deseti doporucuji, obzvlaste mate-li radi young adult. U me v knihovne ma cestne misto a budu se k ni vracet.

15.02.2020 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Bravurni! Keplerovi maji styl a urcite to rikam o kazdem dile, ale tenhle byl zatim nejlepsi :D tu kapku brutality bych nemusela, ale k severu to uz patri a tak jsem s ni pocitala :) Pribeh je kvalitni, krasnym jazykem psany a do posledniho detailu promysleny... navic ty pasaze o hudbe, to bylo nebe :) Mam rada to spojeni s thrillerem... dava tomu zivot, celistvost, neco navic, co vas obohati a neda vam zapomenout, nejedna se o konzumni knihu, ne ne ne :) a finalni kratke kapitoly uzavirajici vsechny postavy, predevsim posledni odstavec byl uderny, vse dorucilo mrazeni po zadech az ke ctenari :) doporucuji :)

10.12.2019 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Opravdu dobra detektivka, cetla se skvele :) Je s podivem, ze zadna z postav neprisla pri chuzi k ujme pri neprestavajicim protaceni oci k nebi, ale me to bavilo :D Stoneovou a tym si dle meho nejde nezamilovat, pribeh a jeho odkryvani byl velmi vyvazeny a svizny, zadne prilisne odbihani kolem se nekonalo a tak jsem se ani ja od knihy prilis nevzdalovala a bylo to prijemne... vrele doporucuji, brzy cicham dalsi dil :)

04.10.2019 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Vubec to nebylo spatne, autorka pise vecne, inteligentne a ctenari mota hlavu celkem nenapadne... Pribeh jsem vnimala jako poctu A. Christie a osobne me pribehy izolace nekde v prirode pryc od civilizace fascinuji... ale neco mi tam presto chybelo, mozna vetsi vyuziti potencialu, vice napeti, ve starobylem luxusnim horskem hotelu, hlubsi pohled na psychologii postav... Citila jsem, jakoby to jen klouzalo po povrchu. Coz ale nemusi byt nutne spatne, mohl to byt umysl a jako kvalitni oddychova detektivka to fungovalo dobre, s cetbou bych nevahala :)

10.09.2019 4 z 5

Písečníci a bludný asteroid Písečníci a bludný asteroid Václav Dvořák

Velmi krasny, chytlavy cesky mix Pottera a Endera :). Pribeh podmanivy, plny poctiveho dobra, pratelstvi, drobneho vyvoje hlavnich postav a opravdu atmosferickych ilustraci. Velike vrele doporuceni :)

12.07.2021 5 z 5

Slast Slast María Hesse

Krasna, laskava a dulezita kniha. Ilustracemi, stejne jako jejich autorkou, nechala jsem se okouzlit. Knihu radim na pevne misto vlastni knihovny a porizuji vytisky milovanym zenam meho zivota :)

13.06.2021 5 z 5

Strašidelnická Strašidelnická Lucia Magašvári

Krasna a opravdu velmi vydarena kniha pro deti :)... Velice originalni, plna prazskych realii, s povedenymi ilustracemi. Je plna laskavosti, pratelstvi, dobrodruzstvi a milych detailu tolik typickych pro ceske detstvi. Navrch prijemne veliky format a pekna obalka :) Vrele, vrele doporucuji :)

17.09.2020 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Nebudu lhat, strasne se mi to libilo :D Uz to ani nepovazuji za quilty pleasure. Hlavni hrdinka je bojovnice a knihomolka, co bych mohla chtit vic? :D Ano, uz vim - dalsi dil!

16.09.2020

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Tak tato kniha, to byla opravdova nadhera... Pres mimoradne povedenou obalku az po fakt, ze se cetla temer sama... ale predevsim proto, ze pribeh v ni je opravdu citlive napsany... ani jsem nedychala a jestli maji milostne pribehy na ctenare zapusobit, tak za me urcite takto... do cele knihy a jejich postav a slov jsem se zamilovala a velice ocenuji zpusob, jakym popisuje zivot a lasku...

28.06.2019 5 z 5

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

Kniha je ctiva, plna zajimavych informaci, scenaru a rozhodne poklada uderne otazky o krehkosti nasi civilizace. Nema hlucha mista ani zbytecnou vypln. A rada bych pokracovala v superlativech, ale bohuzel tim vycet konci. Zla jsem nerada, autor si s knihou jiste dal praci a v informacni hodnote je to znat, ale jinak do pribehu projektoval pouze sam sebe. Postavy jsou ploche, ucelove, hlavnimu hrdinovi vse pada k noham, od nechteneho respektu, pres mocenske postaveni az po krasne zeny. A ,,God bless America” primo strika z kazde stranky. Ale kdyz se od toho odprostite, da se pribeh jako postapo nalezite uzit. Proc ne :)

08.08.2020 3 z 5

Boží hrob Boží hrob Jay Kristoff

Jedno dalsi velke wow mistru Jay K! Vypravecsky talent, Mia neni nejsympatictejsi literarni postava, ale bohove a bohyne, Jay Kristoff umi vypravet. Citite kazdy paprsek vsech slunci, kazde zastipani potu v ocich a nemuzete si pomoct, fandite. Pribeh je temnejsi a i na me pomery prehnany, ale Jay je natolik okouzlujici a podmanivy, ze mu to s radosti bastite i s navijakem :) nechala bych si od nej vypravet nejspis jakykoliv sileny pribeh, jen aby neprestaval :) a ma styl, priznejme si to. Clovek ho pro tu jeho neotrelost a otevrenost musi obdivovat... pekne si vas povodi na voditku celym druhym pribehem a vy to vite a presto...

Drobny SPOILER: presto vam navic na konci vytre zrak natrikrat, jak jste se v Mie a celem pribehu spletli... KONEC DROBNEHO SPOILERU

Zkratka a dobre, Jay mi sedl, vypada to navzdory vsem ocekavani a vkusu na velikou lasku :)

Samozrejme krasna obalka i vune... :)

16.04.2020 5 z 5

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

Svizna, emocionalni a dukladne promyslena jizda :) ... kvalitni thriller v nejlepsim slova smyslu. Neodlozitelna. S velice sympatickym introvertnim vysetrovatelem, ktery se neboji rozhodovat, jedna razne, uprimne a lidsky. A navic bydli u sveho kocoura Schecka, to je jasna laska :D ... Dej je velmi akcni a mireny na city a ja si to vedome uzila do posledni stranky :) Brzy cicham dalsi dil, tento mohu vrele doporucit :)

18.01.2020 5 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Me se kniha moc libila :) S vsudypritomnou laskou ke kockam, starym domum a pohadkovym koncum... Autorka vi, jak na atmosferu a nesetri nas, hned prvni noc se jde na vec :) A ze pribeh zahy pote sklouzl k fantasy? Vubec mi to nevadilo... Postavy mi byly velmi sympaticke a s knihou jsem stravila prijemne dva dny, s mrazenim na posledni strance nevyjimaje :)

25.09.2019 5 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Mile, hrave, chytre, inspirujici. Pribeh ma mnoho co nabidnout a dalece presahuje kategorii romanticke komedie.

07.02.2021 5 z 5