BetyN. BetyN. komentáře u knih

Já nejsem neviditelná Já nejsem neviditelná Marcus Sedgwick

Knihu jsem měla přečtenou za jeden víkend. Čte se velmi, velmi rychle. Více času vám nezabere.
Je to hodně oddychové čtení, ale zároveň tam jsou složitější myšlenky. Děj byl velmi jednoduchý. Moc se mi líbil námět, ale bylo tam málo akce. Konec také nic moc. Příjemné čtení na odpočinek, nic víc, nic míň.

16.01.2017 2 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Od knihy jsem neměla vlastně žádná očekávání, protože podle recenzí jsem si myslela, že to bude jen slátanina. Ale ve výsledku to tak není.
Ze začátku jsem nemohla vystát hlavní hrdinku, ale ke konci se to zlepšilo. Děj je chytlaví a pěkně se to čte. Jsou tam i nějaké originální prvky, ale je tam i okopírovaná Selekce a kouzelné schopnosti taky nejsou nic moc nového. Ale já si nemohu pomoct, protože mě to dostalo a pohltilo navzdory všemu, co jsem tady teď vypsala. Citáty s knihy jsou úžasné! 4,5*, ale to nejde takže 5!!!

13.01.2017 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Kniha je velmi čtivá a originální. Zaujala mě od první stránky. Moc se mi líbila! I když děj je dost předvídatelný. Těším se na další díly!

08.01.2017 3 z 5

A co když jsem blázen? A co když jsem blázen? Karen Harrington

Kniha se čte velmi rychle. Je to příjemná oddechovka, ale čekala jsem víc a konec mohl být lepší. Souhlasím se slovy: nenadchne, neurazí.

29.12.2016 3 z 5

Otevřené dveře Otevřené dveře Beryl Matthews

Tato kniha je určená starším čtenářům než jsem já, ale i tak se mi líbila. Je to krásný a silný příběh. Autorka se v některých částech mohla více rozepsat. Hlavní hrdinka Rose mi chvílemi lezla na nervy, hlavně ke konci knihy, ale na druhou stranu jsem jí chápala.

26.12.2016 4 z 5

Slza Slza Lauren Kate

Kniha mě zaujala nádhernou obálkou, zvláštní anotací a názvem. A musím říct, že mě nezklamala. Kniha a autorčin styl psaní je zvláštní a to se mi právě líbilo. Námět je originální. Kniha má určitě své kouzlo v tom, že anotace moc neprozrazuje o čem kniha je. Čtení bylo zajímavé a zábavné, doporučuji. Těším se na další díl.
Recenze na mém blogu: http://hlavavknize.blog.cz/1612/co-muzou-zpusobit-slzy

21.12.2016 5 z 5

Nebe je všude Nebe je všude Jandy Nelson

Z knihy mám velmi smíšené pocity. Kniha mě zaujala svou obálkou.
Na jednu stranu jsem se ze začátku nemohla začíst a příběh je o tématu, kterým se zabývá řada knih, takže to ve výsledku není ani nějak originální. Ale autorka velmi pěkně píše a bylo to hezké a oddychové čtení.

12.12.2016 2 z 5

Poslední navěky Poslední navěky Soman Chainani

Jedno slovo: NEJLEPŠÍ

26.11.2016 5 z 5

Adéla na svatbě královny Margot Adéla na svatbě královny Margot Silène Edgar

Já osobně z knihy tak nadšená nejsem, naopak.
Podle anotace jsem očekávala, že se kniha bude odehrávat především v minulosti, ale více jak z poloviny se děj odehrává v současnosti a daleko více pojednává o problémech hlavní hrdinky s rodiči a kamarády. A když už je tam něco z minulosti, tak je to nepropracované, nudné a nezajímavé. Nechápu proč se kniha jmenuje takto a taky nechápu anotaci, která člověka naláká na něco, co v knize nenajde.
Já ale knize dávám 2*, protože nechci knihu hodnotit podle názvu a anotace. Děj odehrávající se v současnosti není špatný, ale mě nějak nezaujal. Námět je super, ale zpracování...

26.11.2016 2 z 5

Nedej se Nedej se Rainbow Rowell

Za mě super! Knihu jsem si užila, zasmála jsem se a moc se mi líbila. Přála jsem si, aby nikdy neskončila! ♥

22.11.2016 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Já jsem z této knihy nadšená! Moc se mi líbila! :)

21.11.2016 5 z 5