BetyGrey BetyGrey komentáře u knih

Ty Ty Caroline Kepnes

Obálka je naprosto báječná! Anotace lákavá! Ale u mě zavládlo veliké zklamání, po třiceti stranách jsem to vzdala. Styl psaní ve formě "du" mi absolutně nevyhovuje a špatně se mi čte. Nezaujalo mě popisování hlavního hrdiny a přišlo mi podivné a nudné. Málo přímé řeči. Možná se k ní někdy vrátím, očekávala jsem od začátku mnohem, mnohem víc!

08.05.2015 2 z 5

Děs Děs David Hidden

Za mě naprostá pecka. Autor pracuje dokonale s napětím i šílenou surovostí, která je dokonale podána. Zbytečná "omáčka" neobtěžuje čtenáře a kniha je nabitá emocemi. Nebojí se zacházet do krajností a detailů. Doporučuji!!

05.03.2016 5 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

U mě zavládlo obrovské zklamání. Kniha jakoby z oka vypadla Padesáti odstínům šedi, když pominu jistý druh sexuálního uspokojení. Autorka mohla knihu klidně zkrátit o polovinu a o nic by čtenář nepřišel. Stále stejné prostředí, podvědomí, stejný děj, stejné výrazy,... Jedním slovem řečeno - nuda. Našlo se tam pár zajímavých odstavců, hezky popsaných frází a ani přitahující se protiklady nejsou na škodu, ale na škodu je právě obrovská spojitost s Padesáti odstíny. Podobné, do očí bijící osudy i minulost. Je vidět, že má kniha dobrou marketingovou základnu, ale to je vše.

05.10.2015 1 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Prvních pár stránek, mě vyloženě zklamávala. Věta po větě, mi připadala nudná a chaotická. Hodně zbytečného slovíčkaření, na můj vkus. Pak ta jejich hra... chápu, že bez jejich rýmů, by vše pozbylo zásadní pointy, ale to mi tam jaksi nesedělo a připadalo na takový styl knihy jaksi zbytečné a "dětinské". Pak se ale něco stalo a já ji nedokázala odložit. Zvláštní styl psaní, si mě získal a už teď se moc těším na film. Jen ten konec mě vyloženě naštval, ale zase chápu, že zůstal pootevřený, dá-li se to tak říct a doufám, že nastane Znizelá 2. Protože by bylo určitě v čem pokračovat.

03.10.2014 4 z 5

Ostrov poslušnosti Ostrov poslušnosti Marina Anderson

Opravdu perfektní dílko, dechberoucí... plné sexu... nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Dokázala jsem se dokonale vžít do role. Knihy tohoto žánru čtu moc ráda, a tahle je hned na vrcholu žebříčku, co se týče opravdu eroticky napsané knihy.

06.04.2014 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Miluju její humor, dlouhá souvětí, vtip, ironii,... Bábovky jsou fajn, jen jsem měla pocit, že už v půlce knihy nevím, kdo je kdo. :-D A to mě dost mátlo, až mi to přišlo mírně chaotické a obtěžující. Autorčin styl psaní je skvělý, jen bych raději uvítala méně postav a zajímavější pointu.

20.06.2016 3 z 5