Betulefetule Betulefetule komentáře u knih

Šťastně až navěky? Šťastně až navěky? F. T. Lukens

Knihu jsem přečetla rychlostí blesku :) Za mě příjemná kniha, i když by někomu mohly vadit LGBTQ+ postavy. Rozhodně si ji přečtu znovu.

09.04.2023 5 z 5

Odysseia Odysseia Homér

K Odysseie jsem se dostala díky škole. A docela jsem se těšila, protože jsem věděla o čem příběh je. Ze začátku mi chvíli trvalo se chytit, ale pak už jsem se v textu orientovala. Knihu určitě doporučuji :)

23.01.2024 5 z 5

Ptačí sněm Ptačí sněm Ransom Riggs

Knihu jsem přečetla rychle, ale musím říct, že předchozí knihy byly o něco lepší. Přijde mi dost zamotané to s tím proroctvím a tak... Ale věřím, že až se to v další knize vysvětlí, budu moci dát více hvězdiček :)

23.01.2024 3 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Další skvělý díl Krutého prince. Někteří budou možná zklamaní koncem, ale mně naprosto vyhovoval. Knihu jsem přečetla ani ne za tři dny, a rozhodně doporučuji :)

05.08.2023 5 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Skvělé pokračování, kterému nemůžu nic vytknout. Snad jenom to, že si nutně potřebuji koupit další díl :) .

30.07.2023 5 z 5

Jsem zlomená Jsem zlomená Tahereh Mafi

Další díl od Tahereh Mafi! Knize dávám 4 hvězdičky, a to proto:
1) Aaron Warner- za mě má vážně dobře vykreslení osobnost
2) Téměř pořád se tam něco děje
3) Líbí vztah mezi Juliett a Adamem (nemyslím si, že se k sobě hodí, ale líbí se mi, jak ho Juliett nechce zranit a tyhle ty věci (I když to někdo dost přehání (taky proto jenom 4/6)))
4) Juliett mě dost štve. Jo, mělas to v životě špatné, my to chápeme. Nemusíš nám to pořád dokola připomínat.

Nemůžu říct, že jsem četla knihu jedním dechem, ale doporučuji :)

26.07.2023 3 z 5

Volání z hlubin Volání z hlubin Tanya Stewner

Knížka je vážně pěkná, ale ne zas tak moc, abych si ji přečetla znovu. Možná nebude problém v knížce, ale ve mně. Zápletka i motiv mi přijou dobrý a celkem i originální :-).

01.02.2023 3 z 5

Navždy princezna Navždy princezna Connie Glynn

Knihu se teprve chystám přečíst, a celkem doufám, že se Jamie a Lottie dají dohromady. Jenom mi trochu matou ty štítky LGBT+. No, tak uvidím až ji přečtu...

30.01.2023 5 z 5

Život svatých Život svatých Leigh Bardugo

Život svatých je taková milá doplňková knížka (nebo sbírka povídek/legend), která určitě potěší každého fanouška Grishaverse. Určitě ji doporučuji :)

26.05.2024 5 z 5

Můžeš říct: Miluju tě Můžeš říct: Miluju tě Nofreeusernames (p)

Můžeš říct: Miluju tě je jedna z nejlepších romantických knih, které jsem kdy četla. Žádná z novel není náročné čtení, ale naopak zábavné povídky, u kterých si skvěle odpočinete! Navíc jsou skvěle přidány prvky jako smsky, tweety, atd. . Knihu rozhodně doporučuji :) .

26.05.2024 5 z 5

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

Celá tahle kniha mi přijde super! Je trochu tajemná, napínavá a některé části mi přišly zábavné. Jenom hlavní hrdinka mi nějak nesedí. Nedokážu popsat, co mi na ní vadí. Ale třeba se to v příštích dílech vylepší. Každopádně mě bavilo "propojení s prostředím" - používání některých italských slov nebo jídla, která hlavní hrdinka pořád vařila (měla jsem pak z toho pořád hlad) :)

01.04.2024 5 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Tohle byla moje první kniha ze série ToG a přišla mi, popravdě, dost slabá. Možná je problém v knize, možná je problém ve mně a pořadí, ve kterém jsem se rozhodla sérii číst. Ani jedna z povídek mě moc nenadchnula a žádná z postav mě extra nebavila. Ale uvidím, až budu číst další knihy. Třeba se moje hodnocení zlepší :(

01.04.2024 2 z 5

Kniha noci Kniha noci Holly Black

Podle mě je Kniha noci naprosto boží! Je to sice něco jiného než svět Elfhame, ale zas tak odlišná ta kniha není - Charlie nikdy neví, komu může věřit. Spoustě lidí v komentářích se kniha moc nelíbila, ale já si s nimi dovolím nesouhlasit. Myslím, že kniha zas tak chaotická nebyla, a potenciál stínového světa skvěle využila.
Konec byl nečekaný (ale psala to Holly Black, ta nemá očekávané konce), a myslím, že si autorka nechala prostor pro další knihu, kdyby v budoucnu chtěla pokračovat. Zároveň má ale pořádný konec (žádný cliffhanger), za což jsem ráda. Knihu velmi doporučuji :)

15.02.2024 5 z 5

Bolo raz jedno zlomené srdce Bolo raz jedno zlomené srdce Stephanie Garber

Tohle byla moje první kniha v angličtině, kterou jsem kdy četla, a překvapivě to pro mě nebylo zas tak těžké. Na knize se mi líbilo, že má docela originální zápletku a ,že Evangeline (a možná i čtenáři) každou chvíli mění názor na to, kdo je "ten špatnej" - je to Jacks, Marisol, nebo někdo úplně jiný? Knize dávám plný počet hvězdiček, protože ji nemám, co vytknout :)

15.02.2024 5 z 5

Bolo raz jedno zlomené srdce Bolo raz jedno zlomené srdce Stephanie Garber

Knihu jsem ještě nedočetla, a i přes to, že ji čtu v aj, tak rozumím dobře. Každopádně ji MILUJU. A nevíte někdo, jestli je k téhle sérii založená diskuze (klidně odpovězte na účet), případně jestli tu lze nějde vyhledat daná diskuze (zatím jenom projíždím seznamy, takže by mi to pomohlo) :)?

SPOILER:

Popravdě mě docela dostalo když Apollo umřel (pocity jsou čerstvé, píšu to asi půl hodinu po dočtení části), a trochu doufám, že ho někdo vzkřísí. Nejsem ani tak smutná, jako překvapená aka pořád jsem nevstřebala, co se stalo. Já si myslela, že ji bude jenom nenávidět... ale je pravda, že mi vůbec nedošlo, jak před prvním polibkem říkal : není důvod mít v pokoji víc osob, když pácháš vraždu (asi ho přesně necituji)...

Každopádně až to dočtu, tak přidám komentář o svém finálním pocitu. Jenom jsem se potřebovala rychle podělit o zážitek. :)

28.01.2024 5 z 5

Ukradený dědic Ukradený dědic Holly Black

Už dlouho jsem se těšila na další příběh z Elfhame, a ani tenhle nezklamal. Ale přijde mi, že Wren a její nenávist k Jude je trochu přehnaná. (Trochu víc). Ten konec, kdy Surien zjistí, kde je skrytá "ta věc, kterou ledy Nora tak moc chtěla", je dost předvídatelný. Jinak se mi kniha líbila a dávám ji 4,5 hvězdiček ze 6. Ale Krutého prince mám stejně raději :)

05.01.2024 4 z 5

Brána pekel Brána pekel Leigh Bardugo

Knihu jsem přečetla strašně rychle! A autorka se podle mě zase vyznamenala. Neskutečně mě baví postavy a jejich příběhy, místa a styl psaní. Šest vran a tahle série jsou moje nejoblíbenější knihy jak od autorky, tak obecně. Jediné, co my na tom trochu vadilo, byly některé scény, které se udály strašně rychle, a nevěděla jsem, co se děje. Rozhodně doporučuji :)

Nevím jestli jsem jediná, ale taky vám tyto postavy typově připomínaly postavy z Šesti vran? Alex -Kazz (a ještě to trauma s Hellie), Tripp -Jesper, Turner - Matthias, Mercy - Nina,...?

17.11.2023 5 z 5

Devátý spolek Devátý spolek Leigh Bardugo

Tak tohle je podle mě jedna z nejlepších knih Leigh Bardugo. Skvěle propracované příběhy všech postav, míst a spolků. Velmi, velmi doporučuji :)

17.11.2023 5 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Četla jsem spoustu komentářů, které knize moc hvězdiček nedávaly, ale mně se naopak kniha velmi líbila! V druhé Griše bylo sice málo akce, a některé části byly zdlouhavé nebo zamotané, ale to mi nezabrání přečíst si třetí knihu :) .

19.10.2023 5 z 5

Unbreakable Unbreakable Aminokyselinka

Unbreakable je spíše kniha pro náctileté, ale i pokud jste starší, a rádi si něco takového přečtete, můžu tuto knihu jedině doporučit. Místy mě sice štvalo opakovaní slov ( často tam bylo hlavně "vybuchl smíchy"), a hlavní hrdinka, která nechápe svět holek, a někdy si zastěžuje, že musí s kamarádkami nakupovat, ale to je myslím jediné, co bych zde vytkla. Dávám pět hvězdiček, a čekám na další díly v knižní podobě :)

04.10.2023 5 z 5