Bettyx Bettyx komentáře u knih

Čierny dom Čierny dom Peter May

Celá série Ostrov Lewis na mě zanechala velký dojem. Velkou zásluhu na tom má tedy fakt, že se momentálně nacházím pracovně ve Skotsku. Popisy přírody, která je k obyvatelům/návštěvníkům této země většinou velmi nehostinná, jsou brilantní. V každém dílu autor čtenáři také přinese spoustu faktů a informací o Skotsku a jeho obyvatelích.

Díl Černý dům hodnotím jako nejlepší. Druhá kniha, Muž z ostrova Lewis, měla trochu sklony k dlouhým a nezajímavým pasážím, ale Šachové figurky mě opět donutily knihu doslova zhltnout :)

Pokud máte chuť, vypravit se alespoň ve svých myslích do Skotska - Peter May je skvělá volba. Zanese vás na větrem ošlehaná pobřeží, kde můžou být strmé, životu nebezpečné skály či písečné pláže s průzračnou vodou lemované nespočtem zelených kopců a hor. Slàn leat air an àm ! ;)

28.09.2016 5 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Bože to je švár !!! Stmívání pro dospělé, akorát napsané ještě nudnějším tempem :( Hrdinka je nudná, dělá nudné věci a nudně mluví... pokusy o smysl pro humor zoufalé a při popisování vín jsem měla chuť hodit knihu z okna....ve 3/4 knihy jsem to už vážně vzdala...

P.S. Slyšel někdy autor o korekci chyb ???!!!!!

04.10.2016 1 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Skvělá kniha! Už dlouho se mi nestalo, že bych se u četní smála tolikrát nahlas :D Jeho styl humoru mě vážně baví stejně jako filozofická okénka a jeho pohled na život :) Momentálně jsem v půlce Pěšky mezi buddhisty a komunisty a vážně škoda, že knížky nejsou delší - doufám v další výlet ! ;)

19.03.2017

Oceňuji autorovu schopnost vymýšlet opravdu bizarní situace, u kterých se člověk zasměje, nicméně v některých chvílích už toho bylo až až. Téma atomové bomby se opakovalo z předchozí knihy, což trochu nechápu, kniha by mohla mít větší potenciál. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, ale jednou a stačilo :)

28.09.2016 3 z 5

Konec punku v Helsinkách Konec punku v Helsinkách Jaroslav Rudiš

Skvělá kniha !!! Moc mě bavilo prolínání dějových linií. Rozdíl - mezi stárnoucím punkáčem, který svoje chvilky slávy pohřbil společně s oholeným čírem a mladou punkerka plnou anarchistických ideálů a chuti všechno rozbít - který vlastně rozdílem není a to vše na pozadí komunistické a postkomunistické šedi, kterou se snaží rozbít tím, že na společnou ještě víc kašlou, prostě Punk´s not dead vy volové :)))

29.09.2016 5 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Jak zde bylo řečeno - parazitismus. Na konci jsem cítila akorát vztek, proč nenechal autor Larssonův odkaz v klidu spát. Přála bych si obě pokračování nikdy nečíst a uchovat si zbožný dojem, který ve mě původní trilogie zanechala. Zklamání.

18.09.2017

Rafinerie Rafinerie Jan Cempírek

Toulky Evropou za zvuku saxofonu a větru ve vlasech i v kapse. Úžasná kniha, která mě dokázala teleportovat do jednoho velkého a krásného dobrodružství ! Vždy, když někam vyrážíme, Rafinerie je v duchu se mnou :)

29.09.2016 5 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Fajn knížka...český překlad jako vždy pitomý, zbytečná podobnost s Lisbeth Salanderovou, se kterou se Tuesday srovnávat nemůže, ale jinak kniha příjemně odsejpá a zlý hoši dostanou na zadek :)

06.01.2017 4 z 5