Betti Betti komentáře u knih

Psi v akci!: Neuvěřitelné, ale pravdivé psí příběhy z celého světa Psi v akci!: Neuvěřitelné, ale pravdivé psí příběhy z celého světa Kimberlie Hamilton

Autorka nás seznamuje s příběhy výjimečných psů z celé historie. Jelikož čtu spoustu psích knížek, některé příběhy už jsem znala, ale moc ráda jsem si je připomněla. Naopak jsem se dozvěděla i spoustu nových příběhů, které si určitě dohledám a pročtu si o nich více. Kromě příbězích o psích hrdinech jsme se dozvídali i náhodná fakta o psech a v knize byl i kvíz. Na konci knihy jsou vysvětlené různé pojmy, aby knihu chápaly lépe děti, pro které je kniha hlavně určená. Bonusem jsou moc krásné ilustrace na každé stránce knihy.

24.02.2024 5 z 5

Do psího nebe Do psího nebe Elli H. Radinger

Autorka píše své zkušenosti s životem se starým psem a péčí o něj. Dává rady, jak se vypořádat se smrtí našeho zvířete. Jedná se o osobní popis jejich pocitů. Píše o tom, kdy a jestli je vhodné si pořídit nového mazlíčka po smrti našeho starého. Zdůrazňuje, že je potřeba myslet na smrt našeho mazlíčka, i když si myslíme, že je na to brzy. Říká nám svoje zkušenosti, jak se vyrovnala se smrtí své staré fenky a popisuje proces pořízení si nového pejska. Na závěr nám dává informace o jednotlivých způsobech pochování našich zesnulých mazlíčků. Překvapila mě možnost zabudovat zvířecí popel do diamantu.

16.02.2024 5 z 5

Dobrodružství  medvídka mývala Dobrodružství medvídka mývala Libuše Radová

Roztomile napsaný příběh o zachráněném mývalovi. Oceňuji malé segmenty, kde jsme se dozvěděli fakta o mývalech.

10.02.2024 5 z 5

Lišáčkova dobrodružství Lišáčkova dobrodružství Libuše Radová

Roztomilá krátká knížečka, která pojednává o záchraně malého liščátka.

08.02.2024 5 z 5

Srdce smečky Srdce smečky Bobbie Pyron

Srdce smečky je zdrcující příběh chlapce z ulice, který se přidal ke psí smečce a spolu dlouhá léta přežívali. Ještě smutnější je, že je kniha napsaná podle skutečné události, kdy se po rozpadu Sovětského svazu dostalo spousta dětí na ulici.

04.02.2024 5 z 5

Jezevčíkova láska Jezevčíkova láska Frauke Scheunemann

Při čtení se mi před očima odehrával film ve stylu Lady a Tramp. Vtipný a napínavý příběh byl vyprávěn tentokrát nejen z pohledu Herkula, ale i černého kocoura Schrödera (spíš kocouří mimino, jak by řekl Herkules). Moc se mi líbily nové psí a kočičí postavy. Ten, kdo má doma psy a kočky, určitě pochopí narážky o rozdílech psího a kočičího světa.

27.01.2024 5 z 5

Řeč zvířat Řeč zvířat Eva Meijer

V knize se dozvíte zajímavosti o dorozumívání zvířat. V knize je popsáno spoustu studií ohledně konkrétních způsobů komunikace jednotlivých zvířat mezi sebou. Jsou uvedeny příklady od kytovců až po včely. Kromě toho jsou uvedeny i případy, kdy se lidé snažili mluvit se zvířaty. Kniha se taktéž soustředila i na význam řeči jako takové. Bylo tam i více filozofických pasáží, které nebyly pro mě až tak záživné.

24.01.2024 4 z 5

Konejšivé signály – Na jedné vlně s vaším psem Konejšivé signály – Na jedné vlně s vaším psem Turid Rugaas

Je to skvělá, naučná kniha o tom, jak porozumět řeči těla psů. Když pochopíme konejšivé signály, které psi vykazují, předejdeme tak konfliktům mezi psy a lidmi a také mezi psy mezi sebou. Ačkoli se o psy zajímám hodně, byly v knize pro mě nové informace. Konejšivé signály by měl znát každý majitel psů.

22.01.2024 5 z 5

Vlčí pouto Vlčí pouto Tanja Askani

Moc se mi líbí, že v knížce je dobře vysvětlen rozdíl mezi psy a vlky. Příběh polární vlčice Flocke je dojemný, která jako vlče bojovala o život. Jsem ráda, že byla na konci knihy zapojena kapitola o úspěchu prodeje knížky.

15.01.2024 5 z 5

Vlčí zázrak - Příběhy ze života s vlky Vlčí zázrak - Příběhy ze života s vlky Tanja Askani

Nádherné skutečné příběhy o polárních vlcích, které zahřejí u srdce.

09.01.2024 5 z 5

Uzdrav sám sebe Uzdrav sám sebe Jo Marchant

Tahle kniha dá spoustu informací ohledně alternativní medicíny. Je tu popsáno nespočet příběhů, kdy se lidé dokázali vyléčit nebo se jim výrazně zlepšila kvalita života s pomocí psychického rozpoložení. Jsou tu probíraná témata ohledně placebo efektu, homeopatik, meditace, víry a jejich vlivu na zdraví a spoustu dalšího. Jsem ráda, že tahle kniha dává komplexní přehled o medicíně, která se přímo neučí na lékařských školách. Je dobré vědět i o alternativách, které nejsou považovány za klasickou léčbu.

29.10.2023 5 z 5

Vysněný pejsek Vysněný pejsek Zuzana Pospíšilová

Je skvělé, že se tahle dětská knížka zaobírala tak důležitým tématem jako jsou množírny psů a problematikou plemen psů, kteří se šlechtili na roztomilý vzhled na úkor zdraví. Je potřeba, aby lidi nepodporovali množírny a dokázali ji rozpoznat od chovné stanice, kde se dbá na welfare psů. Proto se mi velmi líbilo, že se takhle důležité informace dostanou i k dětem např. prostřednictvím této knížky.

29.10.2023 5 z 5

Volejte veterináře Volejte veterináře Marc Abraham

Skvělé, vtipné povídky ze života britského veterináře, který pracuje na pohotovostní klinice.

05.09.2023 5 z 5

Tajemný život delfínů Tajemný život delfínů Yves Paccalet

Kniha pojednává nejen o delfínech, ale i o ostatních kytovcích. Dozvíme se spoustu o jejich anatomii, fyziologii i chování. Etologii delfínů je tam věnována velká část knihy. Jsou tu kapitoly věnované taktéž ochraně kytovců a problematice jejich lovu a pytláctví. Na konci knihy jsou rozebrány jednotlivé řády a druhy kytovců a jejich základní charakteristika. Kniha je doplněna krásnými fotkami.

02.09.2023 5 z 5

Zvěrolékař na cestách Zvěrolékař na cestách Jonathan Cranston

(SPOILER) Kniha Zvěrolékař na cestách mi dala hlubší pohled do profese veterinárního lékaře, který se nezabývá jen běžnými zájmovými či hospodářskými zvířaty, ale i těmi exotickými. Uvědomila jsem si, že veterinář nepotřebuje a ani nedokáže znát všechny zvířecí druhy, aby dobře zvládal svoji profesi. K práci taktéž patří zjišťování si o anatomii a léčbě méně známých druhů během praxe, což si hodně lidí neuvědomuje a berou veterináře za všeznala. Líbily se mi všechny povídky: očkování špatného stáda krav, chybné histopatalogické vyšetření u prasat, chytání agresivní labutě, čipování pásovce, rentgen leguána, chytání mláďate klokana, depomponizace vakoveverek, starání se o pandě, africké dobrodružství s žirafami, pakoněmi, zebrami, slony, nosorožci a mnoho dalšího. Skvělým bonusem byly faktické informace o jednotlivých druzích (o kterých se mluvilo) na konci kapitoly.

08.08.2023 5 z 5

Ilustrovaný atlas nejpodivnějších pravěkých tvorů Ilustrovaný atlas nejpodivnějších pravěkých tvorů Maja Säfström

Je to moc moc zajímavá knížka plná vymřelých tvorů, které možná znáte z filmů Doba ledová :).

24.06.2023 5 z 5

Hrdina Hrdina Jennifer Li Shotz

Byla to napínavá knížka s hlavním hrdinou bývalým policejním psem Hrdinou, který zachraňoval životy i ve svém důchodu.

22.06.2023 5 z 5

Příběh Shelby Příběh Shelby W. Bruce Cameron

(SPOILER) Pokud jste četli knihu Psí domov od Bruce Camerona a stejně jako mně se vám velmi líbila, tak určitě doporučuji si přečíst i tuhle knihu, která vám dodá skvělý pohled do zákulisí z natáčení filmu.

05.02.2023 5 z 5

Skutečný domov Skutečný domov Joan Bauer

Krásný příběh o nelehkém životě 12leté Sugar, která společně se svým pejskem Myškou bojuje o skutečný domov.

05.02.2023 5 z 5

Vezmi mě domů Vezmi mě domů Julie Tottman

Skvělá kniha, díky které pohlédneme do zákulisí filmového natáčení, jehož součástí je psí hvězda.

11.07.2022 5 z 5