Betti Betti komentáře u knih

Spasitel Spasitel Andy Weir

(SPOILER) Úžasný příběh o astronautovi, který se octne sám na palubě kosmické lodi a neví, co má za misi. Postupně si rozvzpomíná na svůj život, a co ho sem přivedlo. Nejvíc mě překvapilo a uchvátilo přátelství, které navázal člověk s inteligentní mimozemskou bytostí, která nás doprovázela většinu knihy. Společně se snažili oba zachránit svoji civilizaci a planetu před vyhynutím. Ačkoli byly oba organismy z úplně odlišných světů, dokázaly najít společnou komunikaci a spolupracovat na svém cíli. Dojemné a velmi doporučuji.

22.08.2022 5 z 5

Úžasně sepsaná kniha se zajímavostmi, příběhy a fakty o vlcích. Dozvíte se tam o nich od jejich způsob života, společenské chování ve smečce, až po to, kde se s nimi můžeme setkat, a jak se při setkání chovat. Určitě vám to změní pohled na vlky, pokud jste je dosud vnímali jako ty zlé postavy v pohádce, kterých je třeba se obávat.

22.12.2018 5 z 5

Psí domov Psí domov W. Bruce Cameron

Ačkoliv jsem to nečekala, Psí domov se mi líbil ještě víc, jak Psí poslání a Psí cesta. Knihu jsem četla, ale před očima se mi odehrával napínavý film s báječnou hlavní postavou - fenkou Bellou. Soucítila jsem s ní a jen žasla nad jejími schopnostmi. Tato kniha nemá chybu a potěší i milovníky koček. Zasloužila by si i víc než pět hvězdiček.

23.08.2018 5 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

(SPOILER) Co mě naučil tučňák je vtipná, krásná, naučná, dojemná a pravdivá kniha od Toma Michella - člověka, který se rozhodl ve svých mladých letech odcestovat do Argentiny za prací ve škole. To ale ještě nevěděl, že během této jeho dobrodružné cesty se mu podaří zachránit malého tučňáka magellanského, kterého pojmenoval Juan Salvador. Kniha obsahuje spoustu vtipných historek, kdy například Tom Michell propašoval Juana Salvada přes celní kontrolu, jak si všichni ve vesnici, kde Tom Michell bydlel, oblíbili tučňáka a chodili si za ním povídat nebo jak se Juan Salvado stal maskotem rugbyového týmu ve škole. Zároveň je tu též zmíněn dojemný příběh ustrašeného nového chlapečka ve škole, který díky tučňákovi mohl ukázat všem svůj plavecký talent. V příběhu se taktéž upozorňuje na problém znečištění oceánů lidmi a tím pádem ohrožení mořských živočichů (např. právě tučňáků) a popisují se i nepěkné historické události v Jižní Americe, které se děly v 70. letech minulého století. Kniha ukazuje, jak moc jsou zvířata inteligentní a kolik se toho od nich můžeme naučit.

04.07.2023 5 z 5

Kocour Bob a jeho životní moudrost Kocour Bob a jeho životní moudrost James Bowen

Je to dokonalé shrnutí myšlenek a poslání z předchozích dvou knížek o Bobovi. Všechno, co Bob přinesl Jamesovi do života, je v této knize zachyceno v krátkých odstavcích zařazených do jednotlivých částí. Všichni bychom si měli od Bobových moudrostí něco odnést, zamyslet se nad nimi a také se jimi řídit.

17.08.2019 5 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Zase naprosto geniálně vymyšlená detektivka a skvělé pokračování série Naturalista od Andrewa Mayneho. Z tohohle dílu mě mrazilo po zádech více než u předchozích dílů. Velmi se mi líbilo, jak byla do příběhu znovu zapojena biologie - tentokrát hlavně virologie a mikrobiologie. Biologické poznatky a úvahy dodávají knize přidanou hodnotu. Naprosto šokující závěr a nemůžu se dočkat dalšího dílu. Theo Cray je jedinečná postava, která doslova udělá všechno proto, ať vraha dopadne.

19.01.2024 5 z 5

Dalajlamova kočka Probuď v sobě kotě Dalajlamova kočka Probuď v sobě kotě David Michie

Zase další dokonalá knížka z pohledu Jeho Svatosti Kočky, která nabírá nové životní zkušenosti, a tím zdokonaluje svoji mysl. Prostřednictvím nám známých postav jako jsou Dalajláma, Tenzin, Franc, Sam, Sid, Oliver, Serena, paní Trinciová a dalších se učíme nové moudrosti. V tomhle díle se pojednává hlavně o smrti jakožto skutečnosti, kterou je potřeba přijmout, dobře se na ni připravit a nebát se jí. Díky tomuto poznání si totiž dokážeme více užít přítomný okamžik. Jak praví dalajlamova kočka: Kvalita života nezávisí na její délce, ale na tom, jak s každým dnem naložíme.

14.07.2022 5 z 5

Co ryba ví? - Vnitřní život našich vodních příbuzných Co ryba ví? - Vnitřní život našich vodních příbuzných Jonathan Balcombe

Úžasná a poučná kniha o životě ryb, jejich vnitřním emočním cítěním a spoustu dalšího, o čemž se mnoho nemluví. Autor čerpal z velkého množství vědeckých studiích, které nám napomohly více porozumět, co se děje uvnitř hlavy ryb. Koneční kapitoly upozorňovaly i na to, jak se člověk v dnešní době staví k rybám, jak se to v historii vyvíjelo a jaké způsoby se dnes využívají, aby se napomohlo welfaru ryb.

05.07.2022 5 z 5

Moudrost starých psů Moudrost starých psů Elli H. Radinger

Dokonalý souhrn moudrostí, které se můžeme od (starých) psů naučit. Elli Radinger probírá vícero témat, které se týkají hlavně stáří, smyslem života, pozitivnímu přístupu k životu, lásky ke psům, jak si naplno užít život, mentálního zdraví, vděčnosti za maličkosti a vyrovnání se se smrtí. Tahle kniha rozhodně dokáže otevřít oči a změnit váš postoj k životu k lepšímu. Během čtení budete chtít být blízko svého pejska :).

12.08.2021 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Napínavá detektivka, která vás na konci každé kapitoly nutila číst dál. Kniha byla velmi obohacující z biologie i informatiky. Spoustu vědeckých informací o DNA, ekosystémech, rostlin i zvířat. Moc doporučuji.

13.07.2021 5 z 5

Trosečníci Trosečníci Lucy Clarke

Krátké kapitoly vás nutí číst dál a postupně odhalujete více o záhadě na ostrově. Příběh byl přesně podle mého očekávání. Byl to dobrý detektivní příběh o trosečnících. Některé části se daly předvídat.

29.01.2024 5 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Po Šelmě jsem se těšila na pokračování, která mě nezklamala. Hlavní postavou je stejně jako v předchozím dílu vědec Theo, který se vydal cestou detektiva. Vyhovovaly mi krátké kapitoly, díky kterým kniha rychle ubíhala. Byla to napínavá detektivka a těším se na další díly série Naturalista.

26.08.2023 5 z 5

Psí život Psí život Jaroslav Irovský

Tento příběh nám ukázal, že pokud se cítíme pohlceni vším tím městským betonem, je načase udělat změnu a vrátit se k matce přírodě. Musíme si ji vážit a pečovat o ni, protože ji v hloubi naší duše potřebujeme. Vyprávění bylo taktéž humorné hlavně z důvodu, že příběh vyprávěl pes autora.

12.08.2023 5 z 5

Velká kniha bylinek Velká kniha bylinek * antologie

Jedinečná, nádherná, obsáhlá, velká kniha bylinek, která si zaslouží místo v každé knihovně.

Je přehledně rozdělena na 7 částí - Přehled bylinek (abecedně vyjmenované nejvýznamnější bylinky, kde je o nich psáno na 1-4 stránky), Bylinky v zahradě (vše, co byste potřebovali vědět o pěstování rostlin i o zahradnické architektuře), Bylinná medicína (vyjmenované onemocnění nebo jejich příznaky a u nich vypsané jednotlivé bylinky, které na to působí, a jak jej správně užívat), Přírodní kosmetika (návody na přípravu všelijakých kosmetických produktů z bylinek-když nevěříte chemickým výrobkům), Bylinky v domácnosti (ekologický způsob výroby vlastních čistících prostředků), Tvoříme s bylinkami (návod na přírodní krásné dekorace a i tipy na originální dárky) a poslední kapitola Vaření (výjimečné recepty, které ozvláštňují bylinky v nich použité).

Trvalo mi to cca půl roku, kdy jsem každý den četla několik málo stránek, než jsem celou knihu přečetla od začátku do konce. Chtěla jsem si udělat jasno, co v knize najdu, a poté se k ní vracet a využívat ji v praxi. Za mě nejlepší kniha o bylinkách, kterou jsem kdy viděla. Jsem velmi ráda za to, že ji mám doma a díky ní jsem se inspirovala, jak žít více ekologicky než dříve. Divila jsem se, kolik různých produktů si mohu vyrobit doma sama a nemusím je kupovat v obchodech. Bonusem je velké množství fotografií na každé stránce knihy.

18.05.2019 5 z 5

Temný vzorec Temný vzorec Andrew Mayne

(SPOILER) Tenhle díl byl odlišný od předchozích. Vraha jsme zjistili už na začátku a postupně se Theo snažil viníka dostat. Tentokrát Theovi spoustu věcí nevycházelo a dostal se na konci sám do špatné životní situace. Vraha nakonec dopadl, ale Theovi se život prakticky kvůli tomu případu rozpadl. Konec je velmi otevřený. Za mě nejslabší díl ze série, ale i tak velmi čtivý a dobře promyšlený.

12.02.2024 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Geniálně vymyšlené dílo, ve kterém Dan Brown propojil svět vědy, techniky, biologie, fyziky i náboženství. Nad touhle neskutečně komplexní knihou vám bude hlava stát. Myslím, že nepřeháním, když označím Dana Browna za vizionáře, který velmi uvěřitelně předvídá budoucnost. Určitě mě to navnadilo na další jeho knihy.

23.07.2022 5 z 5

Psí slib Psí slib W. Bruce Cameron

Opět skvělá kniha od W. Bruce Camerona. Příběh krásně plynul a nenechal mě v klidu, dokud jsem ji nedočetla. Těším se na pokračování.

28.01.2021 5 z 5

Veterinářka v džungli Veterinářka v džungli Chloe Buiting

Velmi obdivuji autorku Chloe Buiting za to, co v životě už v takhle mladém věku dokázala. Je pro mě velkou inspirací v profesním životě. Kniha je plná skvělých příběhů z veterinární praxe divokých zvířat v Africe, Americe i Austrálii. Zaměřuje se hlavně na témata odchytu a anesteziologie, které nepochybně patří mezi hlavní části při záchraně divokých zvířat. Je úžasné, že do knihy zapojila myšlenky ohledně ochrany přírody a zvířat, s kterými stoprocentně souhlasím. Doufám, že se kniha dostane k co nejvíce lidem, kteří se budou angažovat v ochraně zvířat a planety stejně jako ona.

05.11.2023 5 z 5

Slib Slib Robert Crais

Druhá detektivka od Roberta Craise, kterou jsem přečetla a nezklamala. Na případu se tentokrát podílí vícero detektivů - soukromý detektiv Elvis Cole, klidný profesionální Joe Pike, samostatný Jon Stone a náš známý psovod Scott James s úžasnou Maggie. Příběh je opět plný nečekaných zvratů a tajemství, který nás pohltí a napíná až do konce.

12.08.2021 5 z 5

Zvěrolékař v ZOO Zvěrolékař v ZOO Petr Skalka

Skvělá kniha od zvěrolékaře ZOO v Ústí nad Labem. Díky jeho příběhům můžeme více nahlédnout do fungování ZOO. Po každé povídce následuje krátká kapitolka, která se zabývá obecně danou problematikou toho příběhu. Po přečtení více porozumíme důležitosti ochrany zvířat a tím pádem i ZOO.

04.07.2021 5 z 5