betka betka komentáře u knih

Zabij jako první Zabij jako první Ronen Bergman

Senzační kniha
Náročná na čtení, ale zajímavá a to tak, že velmi. Kniha mě vcucla do sebe .Je to čtivě napsaná historie tajných služeb Izraele .Vřele doporučuji. Už jsem o Blízkém Východu přečetla několik kniha krásně se mi historie tohoto regionu skládá.

30.12.2020 5 z 5

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Zajímavá a poutavá detektivka z historie

06.02.2020 5 z 5

Zvláštní zpráva č. 4 (tajné) Zvláštní zpráva č. 4 (tajné) Jiří Hanzelka

Zajímavé čtení o stavu ruského lidu za vlády Chruščova.Je to pro ty kdo nezažil totáč nepochopitelné ,ale bylo to tak.

06.02.2020

Navždy Provence! Navždy Provence! Peter Mayle

Laskavá a humorná kniha

06.02.2020 5 z 5

Vtahující čtení o naší historii. Přiblížilo mě to husitské hnutí proč vzniklo a jeho průběh okolnosti ,které k němu vedly a to vše na rodu Prokopů. Ač obsáhlá zato velmi čtivá sága. Doporučuji všem co mají rádi historii.

04.02.2019

Moje válečná odyssea Moje válečná odyssea Vladimír Vaněk

Deník legionáře v Rusku i jeho špionáž pro Mafii v Čsku
Je to podrobný deník o legiích z jeho samotného začátku až po konec .Leg.Vaněk cestoval utajeně pro účely odboje z Ruska do Čech a zpět přes narukování do c. k. rakouské armády zpět do Ruska k legiím. Deník končí cestou severní domů končí v Hamburku r. 1920. Je přiložena bohata fotodokumentace. Betka

21.11.2018

Dědicové země Dědicové země Ildefonso Falcones

Úchvatný příběh ze středověku kde poznáváme nejen hlavního hrdinu, ale i život ve středověku.Moc se mi kniha líbila a zaujala mne od začátku až do konce.Je to čtení pro ty kdo se zajímá o historii. Betka

04.11.2018 5 z 5

Obrazy z dějin národa českého Obrazy z dějin národa českého Vladislav Vančura

Zajímavá a poučná kniha

12.06.2018

Agent Storm - Můj život v al-Káidě a CIA Agent Storm - Můj život v al-Káidě a CIA Morten Storm

Zajímavá kniha ze současnosti- o boji v i proti džihádu. Nejdříve bojovník ,potom agent . Je čtivá a objasňující co se děje v arabských státech.

30.06.2017 5 z 5

Popisuje strhujícím způsobem průběh husitství na příběhu jedné rodiny. Prali jsem se o knihu doma

30.06.2017 5 z 5

Úžasná sága chytla celou rodinu, zobrazuje vznik husitství

30.06.2017 5 z 5

Příběhy Tóry - Patnáct biblických zamyšlení Příběhy Tóry - Patnáct biblických zamyšlení Jan Divecký

betka:
Kniha přibližuje základní příběhy Starého zákona s výkladem židovských rabínů.Důraz je dán na interpretaci významu události.
Kniha je 1. dílem trilog 2 d. je Izrael soudců a králů 3.d. je Králové Izraele

07.02.2015

Anabase Anabase Rudolf Medek

Betka
četla jsem všechny tři díly ze dvou důvodů: 1- nic jsme se o této části naší historie neučily
2-můj děda byl ruský legionář. Vrátil se až v roce 1920 plul kolem Číny až do Hamburku a tento důvod byl hnací silou ke koupi těchto knih na bazaru a přečtení- jedním dechem. Nevím kde a pod kým děda sloužil. Nejsilnější momentem byla smrt plukovníka Ševce a před tím pokus o odzbrojení legií. Myslím ,že by tato trilogie měla být povinnou četbou ve školách.Aby i naše děti byli hrdé na své předky.

25.01.2015 5 z 5

Mohutný sen Mohutný sen Rudolf Medek

zbety

Celá pentalogie se mi líbila,prožívala jsem s našimi vojáky strast i krátké chvíle klidu a vítězství. Můj pocit pramení z toho,že dědeček byl ruský legionář a vrátil se z války až v roce touha 1920. Proto mne hnala zvědavost i zjistit co děda prožil.

11.08.2014 5 z 5

Cesta - Paměti české aristokratky Cesta - Paměti české aristokratky Cecilia Sternberg

Přečetla jsem ji s velkým zájmem provedla mě nejen historií Stenbergrů ale i světovou od 1.republiky až komunismus. Bohužel se paní hraběnka nedočkala svobody . Obdivuji dceru Dianu Stenberg jak vede zámek v Častolovicích. Jsem na vozíku a fascinoval mě bezbariérový přístup po celém areálu i v zámku. Myslím ,že je důstojným pokračovatelem rodu. knize dávám 100%

24.07.2013 5 z 5

Bible Bible neznámý - neuveden

betka Tuto knihu bych si vzala na osamělý ostrov- je nekonečná.

03.06.2013 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Výborná kniha, vtáhla mě do do děje od začátku. Doručuji.

03.06.2013 5 z 5

Exodus Exodus Leon Uris

betka

Tato kniha mne pohltila, je to již 4 kniha o historii židů kterou jsem četla a tak se mi skládá mozaika vzniku státu Izrael a historie židů- národu velmi silných lidí,kterých si si lze jen vážit a obdivovat.Kniha nejen,že objasňuje vznik Izraele ,ale i zaznamenává život židů v jednotlivých státech. Také je velmi zajímavý /aspoň pro mne / chování jednotlivých vlád k tomuto národu.Milostný příběh je jen na doplnění o soukromém životě ,který v době vzniku a bojů o stát, nebyl jednoduchý.

Dalo by se psát o této knize hodiny. Ale chtěla jsem vás jen navnadit k přečtení a přemýšlení o této knize.

26.05.2013 5 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

betka
četla jsem jedním dechem,život této silné ženy je neuvěřitelný až opojný jak silné víno. U konce mě bylo velmi smutno . .

12.04.2013 5 z 5

Živá voda Živá voda Marcel Pagnol

Hezká kniha voňavá i pichlavá popisované zkutečnosti jsou univerzální pro všechny vesnice světa tady jen k tomu se vznáší vůňe Provence

06.01.2012 5 z 5